reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a problemy z kregosłupem

Dołączył(a)
28 Lipiec 2014
Postów
7
Witajcie.
Przeczesałam forum i nie znalazłam wypowiedzi na interesujący mnie temat, dlatego piszę w nowym temacie. Nie jestem mamą, myślę o ciąży. W moim przypadku jest kilka "ale'. Jednym z takich "ale" jest znaczne skrzywienie kręgosłupa (skolioza) i co się z tym wiąże - ból kręgosłupa niestety. Teraz sobie jakoś z tym radzę (stabilizator, masaże, rehabilitacja etc.), zaś będąc w ciąży wiadomo - dolegliwości bólowe mogą się pogłębiać i ani gorsetu nie założę, ani z masażu klasycznego nie skorzystam za bardzo. Co w takiej sytuacji robić? Mój ginekolog nie chce udzielać rad na wyrost. Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie? Może powinnam w tej sytuacji zrezygnować z myśli o dziecku?
 
reklama
Wspolczuje problemow z kregoslupem, akurat sama takowych nie mam, ale moja bliska znajoma meczyla sie przez dlugie lata z takim problemem. Mimo wszystko ma juz 2ke dzieciaczkow, jedno niedawno skonczylo 2 miesiac :) nie znam sie na tych sprawach, ale ginekolog jak ginekolog - tu chyba wiecej do porady mialby jakis neurolog moze? Bedzie bardziej zaznajomiony z ewentualnymi przeciwskazaniami czy problemami jakie moga Cie spotkac. Ginekolog do konca nie zna sie na kregoslupie wiec moze dlatego nie chce jednoznacznie okreslac jak by bylo w ewentualnej ciazy. Znajoma przechodzila dwie ciaze bez wiekszych problemow, dopiero w 3 trymestrze narzekala, ale to chyba dotyka wszystkie ciezarne. :)
 
Dziękuję za odpowiedź. W związku z problemami zdrowotnymi do lekarzy chodzę od zawsze. Jednak nie udało mi się do tej pory trafić na dobrego neurologa. Czasem bywa tak, że to ja muszę lekarzy edukować - albo na takich trafiam. I obawiam się, że jak stanę u tego neurologa i powiem z czym przyszłam, uzna że mam fanaberie. Z drugiej strony wiem, że dziecku potrzebna jest sprawna matka. Mam tzw. instynkt macierzyński;), ale boję się kłopotów w ciąży.
Wiem, że kręgosłup dokucza zwłaszcza w trzecim trymestrze. Stabilizator odpada, leżenie plackiem też. Ostatnio zastanawiałam się nad zakupem koszulki z włókna emitującego podczerwień podkoszulek V damskiXenia PolskaXenia Polska, trochę poczytałam o tym i zastanawiam się, czy ktoś tego używał? Dziecku nie powinno zaszkodzić, ale jak patrzę po rozmiarówce, to koszulka nadaje się tylko do noszenia w pierwszym trymestrze. Wiem, że to drogie i zastanawiam się, czy warte swej ceny.

Cherie87, po suwaczku widzę, że oczekujesz maluszka:), więc życzę Ci dobrej końcówki ciąży i szczęśliwego rozwiązania.
 
Koleżanka tez ma skoliozę, pod koniec owszem narzekała na kręgosłup. Z powodu wady kręgosłupa musiała mieć cesarskie cięcie.
Ale już myśli o kolejnym. Żadnych wspomagaczy nie używała koszulek gorsetów nie używała, jedynie pas do podtrzymywania brzuszka.
 
Dziękuję, pocieszyłyście mnie trochę. Po takim wywiadzie będę wiedziała z której stroy zacząć temat przy rozmowie z lekarzem. Nie wiedziałam, że są takie pasy podtrzymujące brzuszek:)
 
są takie pasy, ale pamiętaj tylko takie specjalne medyczne, nazywają je też ortopedycznymi. Można kupić w aptece, lub w sklepach medycznych i w internecie.
Są różne rodzaje, na pewno coś dla siebie znajdziesz.
 
u nas pomagaly masaze, maz masowal mi plecy, rozgrzewal je.. na noc mialam odpowiednia supermami poduszke, dzieki ktorej w jednej linii mialam kark kregoslup i biodra. wiadomo, ze kregoslup dalej mnie bolal ale zdecydowanie mniej
 
reklama
reklama
Do góry