reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciąza obumarła?

Dołączył(a)
9 Kwiecień 2012
Postów
4
Witam.
Ostatnią miesiączkę miałam 31 stycznia.
Starałam się przez 3 lata o maluszka, mam wykryte pco.
W zeszłym roku poroniłam dwie wczesne ciąże po ok 4 tc.

Dziś wg miesiączki jestem w 6t4d ciązy..
W zeszłą środę robiłam bhcg wyszło 125j. natomiast w piątek już 103j.

Cały czas mam lekkie skurcze jak na miesiączkę, ciągnięcie lekkie macicy, krwawienia nie mam.
Jeśli do środy nie pojawi się krwawienie lekarka kazała przyjść na oddział.
Mam pytanie, czy jest jeszcze jakakolwiek szansa na pozytywne wiadomości?
 
reklama
Przykro mi. Jesli beta spada to nie ma opcji. Spadajaca beta prowadzi do poronienia, swiadczy ze ciaza sie nie rozwija. Jesli to przyjscie na oddzial oznacza zabieg, raczej bym sie jeszcze nie dala czyscic, uwazam ze w tej sytuacji lepiej dac szanse naturze. Wspolczuje.
 
lekarka powiedziała głownie o badaniach.. też nie chciałabym aby mnie wyczyścili.. gdyż dzieci jeszcze nie mam.. a to jest trzecia ciaża..
tylko drugie mnie zastanawia, czy gdyby oni wyczyścili i wzieli materiał do badań.. to czy poznałabym przyczynę poronien..
 
Niestety nie, ja mialam obumarta ciaze w 2011 w 9 tc i badanie anatomopatologiczne ( tak mam napisane na wyniku) potwierdza jedynie ze ciaza byla martwa. Przykro mi
 
Obawiam sie ze nie... Z tego co mi powiedzial lekarz po pierwszym poronieniu, badanie hist.pat. wykonuje sie glownie pod katem zasniadu groniastego. Po trzecim poronieniu przysluguja Ci refundowane badania mogace ustalic przyczyne poronien.
 
Od gina. Przegladnij sobie moze dzial o poronieniach, tam jest watek o badaniach.
O, znalazlam: https://www.babyboom.pl/forum/poronienia-f33/badania-po-poronieniu-17666/
I jesli odczuwasz potrzebe pogadania w gronie podobnie doswiadczonych przez zycie kobiet: https://www.babyboom.pl/forum/poronienia-f33/ciaza-po-poronieniu-3780/
Zapraszam.

Jesli to bedzie 3 poronienie, wchodzisz do grupy kobiet, ktorym przysluguja badania w ramach NFZ. Niestety na niektore terminy czeka sie dluzej niz na emeryture, ale przynajmniej czesc mozesz zrobic "na fundusz", co znacznie obniza koszty, a moze pomoc znalezc "wroga". Moze, ale nie musi. Warto sprobowac - jesli nawet nie znajdziesz przyczyny, wykluczysz co sie da, a to tez warto.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Zottelig, jesteśmy na tym samym etapie, też miałam ostatnią miesiaczkę 31 stycznia. I też mam niską betę, jeszcze niższą. Nie rośnie za bardzo, nie spada, nie wiadomo, co i jak. Czekam na poronienie. Czy u Ciebie na usg było cokolwiek widać?
 
Do góry