reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciąza obumarła?

czescdziewczyny, jestem prawie w 11tc ale wczoraj wieczorem zobaczylam krwiste plamienie i utrzymuje sie az do teraz, nic mnie nie boli, dzwonilam do lekarza a on powiedzial, ze nie moze mi nic poradzic( mieszkam w anglii) bo ratuja ciaze dopiero od 16tyg. masakra to co mam zrobic? leciec do polski?
 
reklama
Karolina wspolczuje stresu ale spokojnie. W polsce postepowanie jest takie ze od razu daja duphaston albo luteine bo plamienia w wiekszosci przypadkow spowodowane sa zbyt niskim progesteronem i oczywiscie musisz lezec i odpoczywac. Kurecze nie wiem czy taka podroz do polski nie bedzie zbyt wyczerpujaca. Moze poszukaj jakiegos lekarza prywatnie moze polaka i popros o recepte na progesteron albo popros o zalatwienie ktoregos z tych preparatow rodzine i wyslanie do ciebie. Podanie progesteronu na pewno
Ci nie zaszkodzi a moze pomoc
 
Czyli to moze byc przez niedobor jakiegos hormonu? juz znalazlam polskiego ginekologa ale przyjmuje tylko w niedziele, mam nadzieje ze nic zlego sie nie dzieje:/
 
tak progesteron jest bardzowaznym hormonem w ciazy bez niego zarodek nie moze sie zagniezdzic w macicy i do mniej wiecej po 9 tc funkcje wytwarzania progesteronu przejmuje łożysko ktore nie zawsze daje radę i wtedy zaczyna sie plamienie podaje sie progesteron w tabletkach zeby pomóc naszemu organizmowi. Niedziela juz blisko wiec musisz lezeć i sie nie przemeczac . a powiedz jeszcze czy te plamienie jest jasno czerwone czy takie brunatne? bo to tez jest wazne
 
Karolina, w tej chwili mozesz brac Nospe (dostaniesz a kazdym polskim sklepie wiec wyslij chlopa swego niech kupi) i magnez w dowolnym preparacie w podwojnen dawce. Nospe dostaniecie zwykla, wiec 3x dziennie po dwie tabletki. Oczywiscie lezysz i wstajesz tylko na siku. Lezysz mozliwie plasko, rece trzymasz z daleka od brzucha - zadnego glaskania bo to szkodzi. Poza tym poszukaj na polskich forach, nawet tutaj, wsrod babeczek z UK, czy ktoras nie ma luteiny badz duphastonu - moze maja. W tej chwili jakakolwiek podroz jest zdecydowanie niewskazana, ale pociesze Cie, ze w PL poza podaniem lekow o ktorych pisalam, tez by nikt nic nie zrobil. Jesli tego polskiego gina masz blisko, warto odwiedzic.
Wiesz co? Ja bym pojechala na A&E i darla sie ostro o scan - ze mnie boli (najlepiej po ktorejs konkretnej stronie, co wskazuje na ciaze pozamaciczna), ze krwawie... Zwykle w takiej sytuacji mialam umawiany scan w szpitalu, co prawda nie tego dnia, ale w ciagu 2 dni byl i wiedzialam co sie dzieje. Nawet nie musialam symulowac pozamacicznej... Tu nie beda ratowac ciazy, ale jesli cos zagraza kobiecie to zrobia wszystko zeby jej pomoc. To mi powiedziano kiedy tracilam przedostatnia ciaze - "nie pomozemy dziecku, ono musi sobie poradzic samo, my mamy chronic ciebie". Sprobuj na A&E.
 
Niestety teraz juz nic nie pomoze:/ wczoraj bylam w szpitalu bo krwawienie zaczelo byc takie jak miesiaczka, powiedzieli, ze jesli to poronienie to nic nie pomoga a jesli nie to nic dziecku nie zaczkodzi i samo przestanie leciec. dzis *cos* mi wylecialo wiec potwierdzilo sie poronienie, niedawno dostalam silnego krwotoku i pani sanitariusz z karetki powiedziala ze przy poronieniu tak jest, a naprawde nie moglam nawet kroku zrobic bo tak mi lecialo:/ wiec nawet wspolczucia w tym kraju nie maja:(((
 
Czy to normalne, ze bardzo mnie boli macica? nie wiem czy to skurcze ale co jakis czas bardzo mnie boli, nie wiem czy mam jechac do szpitala bo boje sie, ze znow mnie zbagatelizuja:/ we wtorek mam usg i jak cos jeszcze we mnie jest to mi nie zaszkodzi do wtorku?
 
Karolina wydaje mi sie ze nie zaszkodzi, macica sie teraz oczyszcza i oczywiscie lepiej jak robi to sama bez zabiegu . Jak moja dzidzia zmarla to dali mi wybor czy od razu zabieg czy chodze i czekamy czy sie samoistnie oczysci i wybralam to pierwsze bo ja mialam tylko delikatne plamienia i nie moglam zniesc mysli ze nosze martwe dzieciatko w sobie takze wez nospe wieksza dawke jak masz i odpoczywaj
 
reklama
Tez mam nadzieje, ze macica sama sie oczysci. Czuje sie fatalnie bo tak sie z mezem cieszylismy:(
nawet sie nie spodziewalismy takiej sytuacji bo w zadnej z naszych rodzin nie bylo takiego przypadku:(
 
Do góry