reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża z zaskoczenia!!! Co o tym myslicie? Kto mial podobna sytuacje?

[FONT=&quot]Nie wiedziałaś, że jesteś w ciąży? Dziecko było dla ciebie niespodzianką i zaskoczeniem? Czekamy na twoją historię. Rozmowa jest niezobowiązująca. Napisz do nas a my skontaktujemy się z Tobą. [/FONT]
[FONT=&quot]G.pelichowski@tvn.pl[/FONT]
[FONT=&quot]503115786[/FONT]
 
reklama
akurat ja jestem w stanie uwierzyć w to, że takie sytuacje maja miejsce. osobiscie dowiedziałam sie ze jestem w ciazy juz w 5tygodniu, ale to tylko i wyłącznie dlatego,ze tak bardzo pragnęłam dziecka iz robiłam test co miesiąc. miesiaczkowałam skapo ale jednak az do 7 miesiąca, ruchy mojego Stasia były delikatne, wiec mogłabym spokojnie uznac je za pracę jelit, a brzuszek mialam tak malutki ze nawet jak pojechałam w 39tc. na porodówkę to pielęgniarki myslały ze przyjechałam z ciążą urojoną. synek urodził sie z hipotrofia, wazył 2.210. oczywiscie przez całe 8 miesiecy byłam pod kontrolą lekarza. dodam tylko ze nie jestem osobą otyłą, ważę 64kg. tak wiec wszystko jest możliwe;) gdyby nie zrobiony w 5tc. test ciążowy to az do końca 8 miesiąca mogłabym nie zauwazyc ze jestem w odmiennym stanie, a gdybym zbagatelizowała miesieczne opznienie okresu to az do porodu.
 
Ja osobiście nie wierzę w taką ciążę z zaskoczenia, gdzie kobieta w trakcie bóli porodowych orientuje się, że jest w ciąży.
natomiast wierzę w fakt, że można nie mieć brzuszka bo sama jestem tego najlepszym przykładem.
będąc w ciąży z moją najstarszą córeczką nie miałam zupełnie brzuszka i było mi przykro, że nie mogę się nim pochwalić.
Do szpitala trafiłam w 40-tym tygodniu ciąży na umówiony termin cesarskiego cięcia. Wskazaniem do niego było ułożenie dzidziusia. Przed CC udałam się pod prysznic gdzie zrobiło mi się słabo i taką golusieńką jak mnie pan bóg stworzył zastała mnie inna przyszła mama. Pomogła mi się wydostać, wezwała pielęgniarkę i dodała " Kochaniutka - nie przejmuj się początki ciąży bywają trudne". Szkoda, że nie widzieliście jej miny kiedy jej oznajmiłam, że za kilka godzin zostanę mamusią:-)
Ja również nie zdawałam sobie sprawy z tego, że człowiek tak szeroko potrafi rozdziawić buzie:-D
 
ja tez nie wiem jak to jest mozliwe...nie wiedziec o ciazy?? a ruchy dziecka?bol plecow?zachcianki? nie rozumiem tego i nie wiem jak to jest mozliwe...:szok:
 
Witam

Ja dowiedziałam się, że jestem w ciąży w 16-17 tygodniu.
Poranne mdłości? Nic z tych rzeczy
Bolesność piersi? Przez pigułki... Trochę urosły? No przecież biorę pigułki...
Zachcianki? Nie...
Brzuch mi urósł? Nie pierwszy i nie ostatni raz...
Ból pleców? Norma w mojej pracy...
Brak miesiączki? Nie miałam miesiączki od roku- efekt pigułek, a jakże...
Test zrobiłam tylko po to, żeby udowodnić niektórym znajomym, którzy pół żartem- pół serio mówili "A może ty w ciąży jesteś?", że może nie jestem...
A jednak. Pierwszy, drugi, piąty... wszystkie pokazywały to samo- dwie linie.
Pierwsze badanie ginekologiczne- "Proszę pani, z wielkości brzucha to dla mnie 6 miesiąc" :baffled:
Pierwsze usg- jednak "dopiero" 20 tydzień...

Więc ciąża z zaskoczenia jest możliwa. Nie wiem wprawdzie, czy faktycznie możliwe jest nie czuć ruchów dziecka itp, ale z drugiej strony moja siostra- notabene matka trójki dzieci- mówiła mi, że gdyby nie wiedziała, że jest w ciąży ze swoim trzecim dzieckiem i gdyby nie wiedziała, czego oczekiwać i na co zwracać uwagę, też nie czułaby ruchów dziecka, takie były delikatne. A w ciąży schudła.
 
Do góry