reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co na opuchniete nogi?

reklama
Prosze o porade co robic na opuchniete nogi. Ja mocze w zimnej wodzie i klade je do gory, a wy?pozdrawiam

Witaj!
Mam ten sam problem,klade je najczesciej do gory.
Opuchniete nogi sa wynikiem zatrzymania sie wody w organizmie,powinno sie w swojej diecie ograniczyc ilosc soli do minimum.
 
Mam ten sam problem, bardzo puchną mi stopy a czasem dłonie. Ograniczyłam sól i dużo leże ze stopami na poduszkach, chlodne kąpiele i jest trochę lepiej. ostatnio zaczęłam używać kremu na opuchnięte nogi Perfekta Mama z Dax Cosmetisc i nawet udało mi sie zobaczyć swoje kostki ponownie:) polecam ten kremik, przynosi ulgę. :-D
 
Na opuchnięte nogi dobry jest magnez niektórym też pomagają tabletki cyclo3fort (bezpieczne w ciąży):-) Należy zmiejszyć spożywanie soli, ponieważ zatrzymuje wode w organizmie. Najlepiej powiedzieć o tym swojemu lekarzowi prowadzącemu, a on już coś na to poradzi:tak:
 
mnie i lekarz i kilak poloznych powiedzialo, ze na pewnym etapie ciazy na opuchniete nogi moze pomoc juz tylko porod :) cos w tym jest
u mnie duzo zalezy od pogody - im wyzsza temperatura, tym wiekszy obrzęk.
i w zasadzie nic juz nie pomaga, czekam na porod :)
 
Witam wszystkie, normalnie jak z bicza strzelił od paru dni strasznie bolą mnie nogi (łydki, uda, nawet prawy pośladek), a wieczorem puchną mi kostki i łydki;(
Nie chodzę wiele żeby nie było, wychodzę z siostrzeńcem na godzinkę na spacer, potem już w sumie tylko do domu i czasem po jakimś sklepie pochodzę ale to jedziemy z moim M do niego samochodem, a nogi bolą i to coraz bardziej.
Wizytę u gina mam 24 więc chciałam się was spytać czy znacie jakiś sposób aby chociaż ten ból nieco uśmierzyć?
Puchnięcie można znieść ale ból jest okropny, spać mi czasami nie daje, a dzisiaj bolą mnie już od rana więc z góry mam dzień stracony;(
Pozdrawiam;*
 
misslena typowe dolegliwosci koncowki ciazy-jednak bardzo upierdliwe. na puchniecie i bol musisz duzo wypoczywac w pozycji lezacej z podniesionymi nogami-np na jakiejs grubszej poduszce. sa tez oczywiscie masci i zele na puchniecie i kojace bol zmeczonych i bolesnych stop-polecam lioven (zel) i lioton 1000. mozesz mocyc nozki w letniej wodzie w misce-to tez daje ulge nogom. co do bolu w posladku az wyglada mi to na rwe kulszowa-powstaje prze to ze dzidzius uciska jakis nerw i stad ten bol. na to nie ma zadnego sposobu (choc czasem da sie rozchodzic-ale przy tym puchnieciu stop i nog to chyba nie najlepszy pomysl) -lekarz polecil mi tylko nospe rozkurczowa i nic wiecej zrobic sie nie da. oby jakos przeszly te dolegliwosci. juz niedlugo :-)
 
Misslena- trzeba było na lipcóweczkach pisać ;-)
Puchnięcie nóg też jest od siedzenia. Jesli siedzisz KONIECZNIE nogi do góry!!!! Ja moczę w zimnej wodzie, choć nie wiem czy wolno ale mi pomaga. Rwa też mnie dopadła, ale wcześniej a teraz sama z siebie poszła "won" jak córa zmieniła pozycję w brzuszku (przynajmniej ja to z tym wiążę, choć nie wiem czy słusznie :rofl2: Maśc: LIOVEN- jak pisała nasza Louise- najbardziej chłodzący ze wszzystkich które miałam. I ograniczenie spożywania SOLI!
 
reklama
Do góry