reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cola w ciąży

Maya12

Mama Aleksandra i Mai :-)
Dołączył(a)
19 Styczeń 2010
Postów
926
Miasto
Śląsk
Witam,
nie jestem pewna czy ten temat już gdzieś był, a ciekawa jestem Waszych opinii.
Otóż przy pierwszej wizycie u gina otrzymałam poradę, aby unikać coli w ciąży, zwłaszcza w pierwszym trymestrze, ale jeżeli "nie muszę", lepiej sobie odpuścić.
Z kolei moja przyjaciółka, na podobnym etapie ciąży, pije Colę codziennie litrami.
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat, bo spotykam się z różnymi opiniami? Pić Colę, czy na czas ciąży sobie odpuścić?
 
reklama
Pewnie, że lepiej sobie odpuścić jak się da bo po co? Chociaż w umiarkowanej ilości nie zaszkodzi. ja pod koniec ciąży piłam troszkę na początku unikałam. Moja znajoma piła w pierwszym trymestrze bo tylko to jej na nudności pomagało :)
 
ja myślę, żeby unikać . Po pierwsze bo tak powiedziala Ci ginka. A po drugie Cola to nic zdrowego a raczej sama chemia wie po co siebie zatruwać?
 
Ja kiedyś nie wyobrażałam sobie 'tygodnia bez coli' ;-) Jednak będę unikać. Biedna ta koleżanka, której nic innego na nudności nie pomagało, ważne, że coś w końcu pomogło. A czy słyszałyście takie twierdzenie, że unikanie w ciąży napojów gazowanych zapobiega w przyszłosci występowaniu kolki u dzieci? Ciekawe, ile w tym prawdy :confused:
 
A ja podpowiem, żeby jednak unikać. Dlaczego? A bo można dostać cukrzycy ciążowej, a przynajmniej nietolerancji na glukozę. Niewielu wie, że w szklance coli (250ml) znajduje sie około 20 łyżek cukru! :szok: A w ciąży generalnie powinno się unikac cukru. Ja się nie posłuchałam, a teraz mam nietolerancję... Nie jest to niebezpieczne jakoś strasznie, ale bardzo niepraktyczne... I dzidzi może urosnąć i to baaaaardzo ;-) Nawet do 5kg. Dlatego lepiej się wstrzymać. No, chyba, że pomaga w pierwszym trymestrze na mdłości. To parę łyków nie zaszkodzi, tak myślę.
 
Ja pilam bardzo duzo coli w ciazy.Tzn.tak naprawde zaczelam ja pic w ciazy- nie umialam sie opanowac!!! tak mi wtedy smakowala :-) Wiem, ze jest niezdrowa..i bylo to z moje strony troche nierozsadne... ale to byla sila wyzsza... W calej ciazy malo przytylam (5,5kg), corcia urodzila sie tez drobna-3200g , cukrzycy nie mialam..
Mysle,ze to wszystko sprawa indywidualna organizmu kobiety :-)
Nie mniej jak nie masz duzego cisnieniana picie coli w ciazy, to nie pij... bo ona jak wiadomo niezdrowa jest.. Jesli zas mas ztak jak ja ,ze nie mozesz sie powtrzymac, to mozesz wypic :-)
 
ja w pierwszej ciąży w pierwszym trymestrze mogłam pic tylko Fante owocową-taka niebieska...i to musiala byc lodowata...pózniej różnie ale w zasadzie to niczego sobie nie odmawialam,wszystko z umiarem....(no oprucz palenia i alko)cole tez pilam a moje dziecko nie mialo ani jednej kolki.....

teraz bylo gorzej mdłosci mam przez całą ciąże cola mi nie podchodzi z rzadka jakies gazowane napoje,był czas ze tylko przegotowana woda byla dobra wręcz wrzątek....z tym że ja niczego nie odmawaim sobie,pije i jem wszystko na co mam ochote...bez surowizny oczywiscie i serów z mleka niepasteryzowanego....
 
Ciekawy jest ten temat powiązania coli z kolkami, ale to pewnie zależy tylko i wyłącznie od organizmu matki, sprawa indywidualna.
;-)
 
Po coli kolkę możesz mieć ty, ale nie dzidzi ;) No chyba, że pijesz dużo takich gazowanych napojów karmiąc piersią. To może, chociaż pewności nie mam. A kolki u dzieci często powoduje złe trzymanie piersi albo niewłaściwa butelka. Jak Maksiowi daliśmy taką antykolkową, to mu przeszły bóle brzuszka. Zaznaczam, że coli nie piłam w tym czasie :-D
 
reklama
Oczywiście temat picia Coli w ciąży był już wielokrotnie poruszany.
Używajcie dziewczyny opcji "szukaj"
https://www.babyboom.pl/forum/ciaza-porod-polog-f14/ogloszenie-adminskie-jestes-nowa-na-bb-32344/

Cola wyplukuje wiele witamin, minerałów i pierwiastków z organizmu w tym żelaza.
A wiadomo czym grozi niedobór żelaza w ciąż....słabe utlenowanie krwii co wiżę się ze słabym dotlenianiem płodu.
Poza tym Cola zawiera kwas ortofosforowy, którgo dentyściu używiają do wytrawiania zębów przed założeniem plomby(jakoś tak).
Do tego mega ilości cukru mogą doprowadzić do cukrzycy ciążowej.
 
Do góry