reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Dziewczyny czy wiecie jak zinterpretować te wyniki. Oczywiście na wizytę czekam, ale może któraś "siedzi" w temacie. Obciążenie 75 g glukozy. Wyniki krzywej: na czczo 105 mg/dl po 2h 112 mg/dla (po 2,5 h w domu cukier już zleciał mi do 61) Krzywa insulinowa: na czczo 7,8 ulU/ml po 2h 62,10 ulU/ml. O ile wyniki krzywej po 2h w normie a nadczczo przekroczenie to nie znam się zupełnie na insulinie. Badanie insuliny robiłam pierwszy raz.
 
Ja ostatnio mam "za niskie cukry" w sensie 69 i już mi glukometr świeci na czerwono. A nie byłam znowu głodna ,a raz mi się to wyświetliło po posiłku ,zjadłam rosół z pełnoziarnistym makaronem 🤷
 
Musisz jeść pieczywo ciemne, a do każdego posiłku przede wszystkim warzywa. Ja dostałam od diabetologa w zestawie z glukometrem książeczkę z przepisami, ale mniej więcej po tygodniu już wiedziałam od czego bywa za wysoki poziom cukru. Poszukaj w necie tabelki z indeksami glikemicznymi. Np. ziemniaki gotowane w mundurkach dają lepszy wynik niż gotowane po obraniu.
Dla osób zapracowanych wygodnym rozwiązaniem jest dieta pudełkowa o niskim IG. Dostaje się świetnie skomponowane i zdrowe posiłki. Ta firma ma w swojej ofercie taką dietę https://hfood.pl/ Działają obecnie w wielu miastach.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry