reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Dołączył(a)
17 Listopad 2004
Postów
8
Lekarka zleciła mi zbadanie cukru we krwi po obciążeniu glukozą. Podpowiedziała również, ze jeśli posiadam glukometr to mogę takie badanie zrobić sama w domu. Czy może któraś z Was przeprowadzała sama sobie takie badanie?
 
reklama
moi dzidakowie robia sobie takie badanie chyba co tydzień (są cukrzykami) chyba to własnie o to chodzi. Naklówa się palec specjalna igielka i do płytkę z paskiem pokrytym odczynnikiem nakłada się krople krwi. Test kupuje się w aptece.
 
czy to badanie jest zawsze wykonywane podczas ciąży, bo ja nie miałam go robionego ani za pierwszym ani za drugim razem :roll:
 
Hej,ja też mam zrobić takie badanie.Tylko nier wiem czy tą glukozę dostanęw labor. czy ma ją kupić w aptece?Gin poradził żeby sobie wkropic cytrynę to łatwiej wypić.Czytałam,że nie trzeba na czczo,ale np. ja ma jeszcze zrobić morf.itp i glukozę beż obciążenia,to pójdę na czczo,a potem wypiję i poczekam.Z tago co wiem to powinnp się robić profilaktycznie,między 22 a 24 tyg.,aby ocenić ryzyko cukrzycy.Avocado napisz skąd mialaś tą glukozę :p .Pozdrawiam.
 
Hej! ja jestem już po tym badaniu.Najlepiej wykonać go na czczo,a glukozę należy wczesniej kupić w aptece!Pozdrawiam
 
Ja robiłam to badanie na czczo,ale moja lekarka powiedziała,że raczej powinno się zjeść lekkie śniadanie bo na czczo złe wyniki wychodzą,ale jak dzwoniłam tam gdzie robią te badania to powiedzieli że mam nic nie jeść więc nie jadłam bo by mi nie zrobili badania.A glukozę kupiłam w aptece.Ochyda :)
 
reklama
Ja robiłam to w Warszawie w Medicover. Powiedziano mi, żeby zjeść młe śniadanie, bo kobiety w ciąży na czczo nie będą męczyć. Glukozę dostałam na miejscu, wypiłam (ohyda i cierpkie), po godzinie pobrali mi krew. Finito, wyniki za 3 dni.
 
Do góry