reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ćwiczenia w ciąży

FDrake

Aktywna w BB
Dołączył(a)
8 Maj 2008
Postów
92
Miasto
Kraków
Pływanie, joga, czy może jakiś inny sport... Co Wy na to? Czy któraś z was uprawia sport w ciąży? Jakie formy ruchu są najlepsze dla przyszłej mamy?
Podobno pływać można, ale trzeba uważać na to by pływać w czystym basenie(w Krakowie to chyba tylko Korona :wściekła/y:)
 
reklama
Witam
Ja czasem chodzę na basen i uczęszczam na zajęcia do szkoły rodzenia. Polecam również spacery i wypady za miasto gdzieś nad wodę :happy:.
 
hej ja polecam w ciżąy pilates chodziłam dość długi czas są to ćwiczenia powolne nie obciążające nie wykonuje się tylko po pewnym czasie ćwiczeń na brzuchu a bardzo dobrze robi na kręgosłup wzmacnia mięśnie kręgosłupa i brzucha poza tym spacery i jeszcze raz spacery basen też dobrze robi:-D
 
a ja jezdzilam na rowerze, co dzis uwazam za najwieksza glupote z mojej strony, bo po owej eskapadzie dostalam takie bole, ze skonczylo sie na tabletkach podtrzymujacych, ale to moze tylko ja tak mialam :) bo z reguly to sie malo ruszalam :) przed ciaza
 
Hej Dziewczyny. Nie wiedziałam jak zatytułowac ten wątek, ale mam nadzieje ze w miare dobrze to określiłam.
Mam do was pytanie czy w ciąży można tanczyć? Nie chodzi mi o jakieś szaleństwa na dyskotekach, ale np o wesela? I czy można grać w kręgle?
Z góry dzięki za odpowiedzi. Dodam ze jestem w 6 tc.
 
wydaje mi sie ze taniec nie jest zadna przeszkoda chyba ze <breakdeance>:-) moja mama mowila mi ostatnio ze jak byla ze mna w ciazy i byla na weselu to trzymala brzuszek w jednej raczce i tancowala do nocy :-D wiadomo trzeba byc teraz bardziej uwaznym,bo te pierwsze 3 miesiace sa jednak najwazniejsze,a co do kregli to ja sobie odpuszczalam bo to jednak te kule sa ciezkie,ja niestety patrzalam z boku:-( no ale czego sie nie robi dla dobra wlasnego dziecka :)
 
ja we wrzesniu bralam slub tydzien przed weselem dowiedzialam sie ze jestem w ciazy i to zagrozonej, na weselu bawilam sie super wytanczylam sie co prawda po oczepinach poszlam spac na godzine bo sie zle czulam(bylam po krwotoku ).
a na kregle tez lubie chodzic i odpoczatku ciazy sobie nieodmawialam a jesli masz jakies obawy to porozmawiaj z lekarzem:-)
 
Kręgle sobie odpuść one troszkę ważą..a właśnie początki są najgorsze..co do tańców to też bym uważała....można się pokołysać ale lepiej nie skakać
Pozdrawiam
 
Witam wszystkie Panie!

Jestem studentką położnictwa Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i w tym roku piszę pracę licencjacką związaną z tematem aktywności fizycznej.
Jeśli któraś z Pań mogłaby poświecić chwilę czasu na wypełnienie ankiety to proszę o kontakt.

Dziękuję bardzo za pomoc!

Pozdrawiam:)
 
reklama
Brałam ślub we wrześniu i byłam wtedy 3,5 miesiącu w ciąży. Tańcowałam normalnie, bez większych skakanek, dopóki mi siły pozwoliły - czyli do 3 nad ranem :)
Byłam też parę razy na basenie. Ostatnio czytałam nawet że fajnie jest uczestniczyć w kursie tańca brzucha w ciąży. Oczywiście nie mozna wtedy wykonywać tych wszystkich ruchów, ale takie kołysanie dzidzi się napewno spodoba :)
 
Do góry