reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czego NIE WOLNO jeść w ciąży?

reklama
A co jeść w ciąży zamiast słodyczy? Nie chcę przytyć w ciąży i postanowiłam, że ograniczę jedzenie słodkości oraz tłustych rzeczy. Bez tych ostatnich jestem w stanie przeżyć, ale brak batonów, czekolady i ciast jest czymś nie do przejścia. Dlatego chciałam was zapytać o jakieś inne produkty, które zrekompensują mi brak słodyczy. Może znacie jakieś przepisy na niskokaloryczne ciasta nadające się dla przyszłej mamy?
 
Masz ten sam problem co ja - kocham slodkie. Coz... STARAM sie trzymac garde, wychodzi roznie. W zasadzie im wiecej warzyw tym lepiej, wiec zapycham sie "trawa".:-D
 
Polecam kandyzowane owoce. Zwykłe, słodkie owoce też powinny załatwiać sprawę. Mam jeszcze przepis na dietetyczne ciasto: Otrębowy spód, galaretka z herbaty, budyń i owoce.

Składniki na spód:
4 płaskie łyżki otrębów pszennych
1 mały jogurt light ( np. malinowy)
1 jajko
1.5 łyżeczki proszku do pieczenia
Składniki mieszamy razem i wylewamy do formy . Pieczemy ok. 15-20minut w 180stopniach- aż się zarumieni. Pozostawiamy w formie do wystygnięcia.

Warstwa budyniowa:
opakowanie budyniu waniliowego bez cukru
1 łyżka cukru
mleko 0.5%-2%
Przygotowujemy wg opisu na opakowaniu, zmniejszając ilość cukru bądź w ogóle go pomijając.
Galaretka z herbaty:
350ml wrzątku
1 torebka herbaty owocowej Peach Lemon Star (jeśli macie inne herbaty radzę zaparzyć 3-4 torebeczki, aby napar był mocny)
2 łyżki żelatyny
słodzik do smaku
Herbata musi być zaparzona we wrzątku ok. 8 minut, do naparu dodajemy żelatynę- mieszamy do jej rozpuszczenia. Dodajemy słodzik. Odstawiamy do lodówki, do momentu zastygania żelatyny.

Dodatkowo:
1 banan
0.5 pomarańczy

Przygotowanie:
Na zimny spód wylewamy ciepły budyń, odstawiamy na godzinę do lodówki, aby ten całkowicie zastygł. Po tym czasie na masę budyniową wykładamy banana pociętego w plastry oraz cząstki pomarańczy i zalewamy tężejącą herbacianą galaretką (zupełnie tak, jakbyśmy postąpili z normalną).

Odstawiamy na parę godzin do lodówki- najlepiej na noc.
 
Kandyzowane owoce to nadal kaloryczna bomba, a tu caly wic polega na tym, zeby zjesc, a nie przybrac.
No i slodzik w ciazy odpada absolutnie - nie wolno. Zwykle "jechalam" na slodziku, w ciazy przechodze na cukier. Nie wypije gorzkiej kawy czy herbaty.
 
Ostatnia edycja:
mi polozna mowila,ze zadnych tatarow,serow plesniowych,ostroznie z kawa i napojami gazowanymi,ale wszystko w umiarze.wlasciwie to jadlam na co mialam akurat ochote.jesli chodzi o slodkie to tez nie potrafilam sie obyc 9 miesiecy bez nich,ale staralam sie ograniczyc do minimum,bardziej jesc owoce.
 
doktorek mowil o tatarze, serach plesniowych, generalnie zadnego surowego miesa i najlepiej unikac surowizny no chyba ze owoce i warzywa. z napojami nic nie mowil. ja jadlam prawie wszystko oprocz tych serow i tatara i tak do teraz bo teraz dieta cukrzycowa.

raz na jakis czas moj M pozwala mi wypic troszke coli bo bardzo lubie i cos slodkiego ale bardzo malo.
 
Ja jadłam wszystko, unikałam tylko ostrych przypraw. A tak to po troszku jak miałam na coś ochotę to jadłam wszystko, ponieważ powinno się jeść z ograniczeniem wszystko na co się ma ochotę.
 
Produkty zawierajace duze ilosci wit. A takie jak tluste ryby, watrobka, pelne mleko... Smietana, maslo, jaja, ostroznie, z tego samego wzgledu. Nadmiar wit. A moze doprowadzic do poronienia w poczatku ciazy badz do znieksztalcenia dziecka - moze prowadzic do wad twarzoczaszki. Zeby byla jasnosc - w formie beta karotenu wit. A nie jest szkodliwa, wiec nie bojmy sie marchewki.;-)

Dokładnie, trzeba unikać wit A, bardzo często leki z wit A maja ostrzeżenie, że uszkadzają płód i nie wolno ich spożywać w czasie ciąży, dlatego też unikajmy również tranów wszelakich no i faktycznie jedzmy po prostu mniej ryb, ponieważ zawierają szkodliwe metale ciężkie (rtęć) - kumuluje się w mózgu, nie jest usuwana z organizmu!! Lepiej też wybierać suplementy z omega-3 z innych źródeł niż z ryb (są np z alg również - warto czytać jakie suplementy wybieramy)
 
reklama
Czytałam również, że poza witaminą A również wit E jest szkodliwa i powinno się jej unikać - generalnie lepiej ograniczać spożycie witamin, których nadmiar gromadzi się w organizmie, a nie jest usuwany wraz z moczem. Jedynie witamina D z nich jest bardzo bardzo ważna, a resztę lepiej przyjmować po prostu w pożywieniu
 
Do góry