Strona 1 z 7 12 Ostatni
1. do 10. z 69
    Początkująca Avatar honihs
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Domyślnie Czy bezrobotna kobieta w ciąży może starać się o jakiś zasiłek itp. ?

Witam
    Jestem w 25 tygodniu ciąży (moja pierwsza ciąża niestety zakończyła się poronieniem w 8 tygodniu), jestem osobą bezrobotną na rencie socjalnej (dopiero co mi przydłużyli w ZUS -ie na rok) dlatego też nie jestem zarejestrowana w Urzędzie Pracy a mój mąż pracuje lecz sami wiecie jak to jest w dzisiejszym czasie...
    Dlatego też zastanawiamy się nad tym czy przysługuje mi jakiekolwiek prawo do zasiłku w ciąży? I czy kobieta bezrobotna może się o co kolwiek starać?
    Jeśli wiecie coś na ten temat to odpiszcie proszę
    Honi

Honi
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Kasia - Domisiowa Mama
    PierwszaDrugaTrzecia
    Wpisów do bloga
    1
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    2
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Domyślnie Odp: Czy bezrobotna kobieta w ciąży może starać się o jakiś zasiłek itp. ?

Z tego co wiem.. to pomoc mozesz uzyskac w Miejskim Osrodku Pomocy Społecznej..
    idziesz do osoby odpowiedzialnej za dany rejon... i mowisz ze jestes w kiepskiej sytuacji finansowej... itd... ze jestes w ciazy... i niemasz za co kupic lekow... itd..
    Oni po tym przychodzą do domu na wywiad...
    z tego co wiem to ze dostac od nich pieniadze... niemoze 350zl na osobe.. czyli minimum socjalne..
    Wojtulek waga 4700 56cm godz.18.10

Miłoszek waga 3500 54cm. godz 5.20
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Smile Odp: Czy bezrobotna kobieta w ciąży może starać się o jakiś zasiłek itp. ?

Witaj,
    Mozesz starac sie w MOPS o zasiłek celowy, np na zakup odziezy dla maluszka, wozka, lozeczka , wyremontowanie pokoju, lazienki itp, leki, Potem po rozwiazaniu dostaniesz becikowe razy II.
    Czyli za urodzenie i II za cięzka sytuacje- pracownik MOPS jest zobowiazany wszystko Ci wytłumaczyc.
    Polecam stronkę z ktorej sama korzystam, tam sie wszystkiego dowiesz:
    :: Pierwszy Polski Portal Pomocy Spo�ecznej :: Internetowe Forum Pomocy Spo�ecznej :: pomoc spo�eczna, o�rodki pomocy spo�ecznej, domy pomocy spo�ecznej, o�rodek pomocy spo�ecznej, dom pomocy spo�ecznej, ops, mops, gops, mgops, dps, cps, pcpr, powiat
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Początkująca Avatar honihs
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Domyślnie Odp: Czy bezrobotna kobieta w ciąży może starać się o jakiś zasiłek itp. ?

Witajcie
    Dziękuję za odpowiedzi i za wasze zaangażowanie :) Jak dobrze że są tacy ludzie jak Wy i takie forum jak właśnie to jeszcze raz dziękuję. Może uda mi się coś załatwić
    I przede wszystkim ŻYCZĘ WSZYSTKIM NA TYM FORUM WESOŁEGO ALLELUJA

Honi
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Tez Wszystkiego Najlepszego z Okazji Swiąt Wielkiej Nocy. Pozdrowienia dla maluszka i zapracowanego męza.
    W razie W, pisz, chętnie pomożemy. Wika
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Kasia - Domisiowa Mama
    PierwszaDrugaTrzecia
    Wpisów do bloga
    1
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    2
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

jak ja sie staralam o zailek celowy... to wtedy nie mialam slubu .. Luby przebywal u mnie ... mieszkalismy razem z moimi rodzcami... Jako ze nie pracowalam bylam na utrzymaniu rodzicow... Opiekun z MOPSU sie pyta jaka jest sytuacja w rodzinie... Czy ojciec dziecka daje pieniadze mi... czy planujemy slub... no i czy mieszka... tu ciutke sklamalam
    OD Mopsu dostalam wtedy zasilek celowy sto zloty... i pomoc jednorazowa wysokosci 150zl...(lepsze to niz nic ) no i podwojne becikowe...
    Najlepiej to isc i sie zapytac..

a i przy zskladaniu dostaniesz dokomenty na rodzinne... lub alimenty.. to zalezy w jakiej sytuacji jestes
    Wojtulek waga 4700 56cm godz.18.10

Miłoszek waga 3500 54cm. godz 5.20
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Początkująca(y) Avatar Gwiazdeczka1978
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

To zalezy co powiesz kiedy pracownik zapyta o twoja sytuacje rodzinna i finansowa, dlatego dobrze sie zastanow co powiedziec. Skad czerpiesz pieniadze na utrzymanie. Mysle ze pensja meza bedzie mniejsza niz dochody rodziców wspolnie. Jesli tak, powiedziałabym, ze mieszkamy z mezem u rodziców, jednak nie pozostajemy na ich utrzymaniu, musimy dzielic opłaty po połowie.- rachunki zebrac, przedstawic sume wynagrodzenia.
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Cytat Napisał(a) Domanska86 Zobacz post
    jak ja sie staralam o zailek celowy... to wtedy nie mialam slubu .. Luby przebywal u mnie ... mieszkalismy razem z moimi rodzcami... Jako ze nie pracowalam bylam na utrzymaniu rodzicow... Opiekun z MOPSU sie pyta jaka jest sytuacja w rodzinie... Czy ojciec dziecka daje pieniadze mi... czy planujemy slub... no i czy mieszka... tu ciutke sklamalam
    OD Mopsu dostalam wtedy zasilek celowy sto zloty... i pomoc jednorazowa wysokosci 150zl...(lepsze to niz nic ) no i podwojne becikowe...
    Najlepiej to isc i sie zapytac..

a i przy zskladaniu dostaniesz dokomenty na rodzinne... lub alimenty.. to zalezy w jakiej sytuacji jestes

Ciekawe to co napisalas. Jezeli ja mieszkam z rodzicami jestem bezrobotna nie naleza mi sie zadne srodku z urzedu pracy bo nie przepracowalam roku, jestem w 5 miesiacu ciazy ojciec dziecka sie nie odzywa.... czy moge juz teraz isc do MOPSU o zasilek cywilny ?? i czy mi go dadza ;( u mnie w domu pracuje tylko tata, mama jest bezrobotna a ja jestem do tego w trakcie nauki w liceum uzupelniajacym w systemie zaocznym i tez musze za szkole placic :( pomocy !!
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Początkująca(y) Avatar pyza27
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Stwierdzilam że tez dam głos....otóż ja jestem w 8 tyg.ciąży ,w dodatku jestem bezrobotna bez prawa do zasiłku....o MOPS-ie nawet nie chciałam słyszeć,bo sie wstydziłam tego, że mam gdzieś iśc po jakąś jałmużnę ....ale jak tak was czytam i słyszę inne opinię to stwierdziłam że dlaczego nie mam i iść od państwa brać kasę ,gdzie naprawdę ciężko mi ,mąż jest też bezrobotny ale robi czasem w budowlance,problem w tym że nie bardzo chcą rejestrować i zastanawiam się właśnie czy nie iść do MOPS-u.......czy można dostać w takiej sytuacji zasiłek lub świadczenie?Z góry dziękuję za odpowiedź....
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Mikusiowa mama :) Avatar agugucha
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    7
    Dziękuję (Otrzymane)
    18
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

pyza27 wszystko zalezy od tego ile zarabia Twoj maz i czy mieszkacie sami czy np z rodzina... Aby ubiegac sie o zasilek dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie może przekroczyć kwoty 504,00 złote netto. Najlepiej by bylo gdybys przejechala sie do MOPSu i tam udziela Ci wszystkich informacji i powiedza Ci o co dokladnie mozesz sie ubiegac. I to wcale nie jest ponizajace, w koncu nie prosisz o pomoc tylko dla siebie ale tez dla dziecka. Poza tym jezeli mozna skorzystac z jakiejs pomocy to dlaczego by tego nie zrobic?

Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Strona 1 z 7 12 Ostatni