reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy bezrobotna kobieta w ciąży może starać się o jakiś zasiłek itp. ?

z beciowym otrzymuje sie 100 zł dodatkowego jezeli nie przerkaracza sie koło 600zł na osobe czy cos takiego,plus rodzinne 68 zł
 
reklama
SZIRLA w MOPRze poinformowano, że aby ubiegać sie o 2 becikowe i o rodzinne dochód nie osobę nie może przekraczać 504 zł netto - wysokość dochodu została określona w 2004 roku i się nie zmieniła przez te wszystkie lat. Powinnaś udać się do swojego MOPRu, bądź wejść na ich stronę i doczytać jakie dokumenty musisz złożyć aby dostać dodatkowe świadczenie.
Co do Twej umowy i ciąży - jest taka instyucja jak Państwowa Inspekcja Pracy - możesz tam zadzwonić i zapytać o wszystko, zupełnie anonimowo :-)
 
Można się starać o drugie becikowe. Dostaje się je w momencie gdy należą Ci się świadczenia rodzinne.
 
Witajcie
Czytam wasze rady i jestem pod wrażeniem,sama jestem podobnej sytuacji jestem w ciąży 12tyg. nie pracuje jestem na rencie socjalnej z orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawnym,maż jest obcokrajowcem ma pozwolenie na pobyt 2 letni,pracuje na czarno jest po wypadku i ma 12 śrub w nodze i blachę. Od jakiegoś czasu zastanawiam się aby zgłosić się o pomoc do mops u lub gdzie indziej, proszę o jakieś rady które mi pomogą. Z góry dziękuje.
 
Dobry wieczor.chcialabym sie dowiedziec czy moge sie starac o jakies pieniadze na dziecko. Jestem bezrobotna nigdy nie pracowalam jestem w 7 miesiacu ciazy a z ojcem dziecka juz nie jestem. Mieszkam z rodzicami oboje pracuja wiec zarabiaja wiecej niz 500 zl miesiecznie na osobe ojciec dziecka zarabia jakies 1500 zl . Moge sie starac o cos wiecej poza alimentami i becikowym po urodzeniu dziecka?
 
wiesz co , mi sie wydaje ze niestety nic, dopiero po porodzie, jakis zasilek dla samotenje matki albo rodzinny mozesz dostac
 
Witam. jestem w 10 tygodniu ciąży i nie mam żadnych środków. mieszkam z rodzicami i dwoma siostrami. chciałam się dowiedzieć czy nalezą mi się jakieś pieniądze z MOPS-u. moja mama i siostra zarabiają najniższą krajową. ojciec nie pracuje druga siostra się uczy zaocznie.proszę o pomoc
 
Witam jestem tu nowa i szukam pomocy mam 23 lata i jestem w ciaży 35 tyg . nie dlugo ma przyjsc na swiat moj synek Tymon
Jest taka sprawa ze mieszkam na wynajetym mieszkaniu place 1000zł razem z pradem nie pracuje i nie moge sie zarejstrowac w urzedzie pracy poniewaz nie wstawilam sie na podpis wylecialo mi to z glowy i dostalam tzw kare na 6 miesiecy .Moj partner pracuje na czarno bez zadnej umowy i zarabia 800zł dokladnie i teraz jestesmy bez ubezpieczenia tylko tu chodzi o mnie zaraz mam rodzic i nie wiem co robic gdzie moge sie zglosic i sie ubezpieczyc moze w MOPSIE bo nie stac mnie na prywatnie a druga sprawa czy moge starac sie o jakas pomoc z MOPSU te panie nie sa za mile a ja nie mam wiedzy zadnej o tym moze gdybym cos wiedziala bylo by lepiej wiec prosze was o pomoc ....

Art.na ten temat.
Czy kobieta w ciąży musi mieć ubezpieczenie zdrowotne? - Prawa pacjenta - Prawa konsumenta - Infor.pl
 
reklama
Witam, szukam porady, jestem w ciazy, niezamezna, bezrobotna, bez prawa do zasilku, mieszkam bez mozliwosci zameldowania, jestem zameldowana gdzie indziej, nie wynajmuje mieszkania ale oplacam czynsz. O jaka pomoc moge sie starac?
 
Do góry