reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można się opalac w ciąży?

nie mieszkam w pl i tutaj calkowicie inne informacje na temat opalania w ciazy funkcjonuja.no moze nie calkowicie inne ale ogolnie,nie rozwlekajac twierdzi sie ze opalanie w ciazy nie jest szkodliwe(tzn ogolnie wylegiwanie w sloncu nie jest ok ale nie jest bardziej szkodliwe niz nie bedac w ciazy),solarium tez nie bo promienie nie docieraja do fasoli a jedynie dzialaja na czesc skory.slonce potrzebne jest do wytwarzania wit.D.
jedyne z czym trzeba sie liczyc to to mozemy miec przebarwienia w zwiazku z dzialajacymi hormonami.przegrzewac tez sie nie nalezy bo cisnienie itd.
To czy ktos sie opala to jego sprawa.Ogolnie opalanie uznane jest za niezdrowe ale nie ma potrzeby by siac panike i straszyc poronieniem..Znam wiele kolezanke ktore to robilly w ciazy bez zadnych powiklan.
 
Ostatnia edycja:
reklama
slonce potrzebne jest do wytwarzania wit.D.
Do pobudzenia organizmu do wytwarzania wit. D wystarczy posiedzieć na słońcu 10-20 minut raz na 5 dni
Znam wiele kolezanke ktore to robilly w ciazy bez zadnych powiklan.
A ja znam wiele, które piły alkohol i paliły w ciąży i tez mają zdrowe dzieci.

Poza tym przy przegrzaniu obkurczają się naczynia krwionośne i powodują zmniejszony dopływ krwii, a co za tym idzie tleu do dziecka.
To chyba wystarczający argument za tym, żeby się nie opalać
Przecież to tylko jedne wakacje.
Czy naprawdę opalenizna jest tak ważna, że nie można odmowić sobie opalania:confused:
Poza tym opalenizna jest od dwóch lat niemodna.
 
Ja uważam, że nie warto patrzeć na innych, tylko zachować szczątkową odpowiedzialność. Twierdzenie, że wiele innych to robiło i nic się nie stało nie jest argumentem. Każdy jest inny każda ciąża też...
ja uważam, że opalenizna w ciąży nie jest najważniejsza i ten jeden rok można sobie odpuścić...
 
Ja się opalam, nawet z brzuchem, ale po 30min na słońcu. Potem siadam w cieniu bo boję się dostać skurczy. Ostatnio po godzinie na słońcu w kawiarni brzuch mnie okrutnie rozbolał. Ledwo do domu dojechałam i od razu się położyłam. Przeszło samo, ale od tamtej pory staram się nie przebywać na słońcu dłużej niż pół godziny.
 
Do góry