reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

duszności w ciąży

reklama
Przyznacie jednak, że takie kopniaki naszego lokatora wynagradzają wszelkie duszności i choćby dla nich (choć czasami bolesne) wytrwamy do końca :D

Co do duszności mnie ta wątpliwa przyjemność ominęła, zdarzyło się może parę nocy na początku ciąży ale to raczej nie było powiązane :)

Nie wiem czy Wam akurat pomoże ale jak miałam mniej lat to na częste duszności stosowałam miętę. Najlepiej kupić kropelki miętowe i spalić na łyżeczce kilka kropel (z 2-3) i wdychac jak już się zgaszą.
 
Ostatnia edycja:
jak da mnie kochana to wielki szacun dla ciebie i innych mam ktore daly rade do konca.... ja chyba nie dam :(..

A co z robisz? :-D:-D:-D

Miałam duszności koło 20 tc. Do tego dopadło mnie mega zmęczenie.
Powód był banalny,miałam anemię. Wcale nie jakąś wielką bo hemoglobina 10,8. Wszystko minęło jak zaczęłam przyjmowac żelazo. Oczywiście u was może być inny powód duszności, ale nie zaszkodzi zrobić morfologię.
 
odświeżam temat...

Jestem w 14 tyg, a mniej więcej od 3 mam trudności z oddychaniem. Już mąż i mama zwrócili mi uwagę, że strasznie dyszę. Nie mogę leżeć na płasko na plecach, bo mam wrażenie, jakby ktoś mi na klacie usiadł :/ Czasem muszę pamiętać, żeby oddychać...
czy Wy też tak macie? Czy to normalny objaw w ciąży, czy coś gorszego?
Zapisałam się na poniedziałek do internisty, bo jest coraz gorzej :(
14tydz.to troszkę za szybko na duszności spowodowane uciskiem macicy na przeponę,lepiej sie dokładnie przebadać,czy to nie spowodowane jakimiś innymi czynnikami,może serduszko obciążone-choc to też bardziej ok.32tygodnia najcięzej serce pracuje-wiem,bo włąsnie wtedy byłam w szpitalu na konsultacji kardiolog.z moim sercem,ktore kiedyś sprawiało mi kłopoty i w tym czasei chcieli sprawdzić,czy daje radę,ale tez może byc to od tarczycy-w ciązy hormony szaleją i jak cos jest z tarczycą,to w ciąży może się odezwać,no i inne powody,które trzeba sprawdzić:tak:bo jak teraz masz duszności i mówisz,że dyszysz i czasem musisz pamietać ,by oddychać,to co będzie dalej-IIItrymestr jest najtrudniejszy-to jak Ty wtedy dasz radę oddechowo?,nie lekcewac i sprawdź to dokładnie,mój lekarz to zaraz by mnie położył na 3dni do szpitala,żeby zrobić wszystkie konieczne badania w tej sprawie:tak:-szybko i na miejscu.
 
reklama
żeby przypadkiem maluszkowi nie chciało się wyjść już w 38mym tyg:tak:,ale może lekarz położ Cie kilka dni wczesniej w szpitalu?,czasem tak robią

Tego się najbardziej obawiam.
Ale nie dam się połozyć wcześniej do szpitala. W 38 tc mam jeszcze wizytę, więc jak coś się będzie działo to pewnie zmieni się termin cc.
 
Do góry