reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

hemoroidy:(

Dietę jak najbardziej warto jest wprowadzić. Głównie taka, która zapobiega zaparciom (zaparcia oraz hemoroidy nie są dobrym zestawieniem).

Jednakże nie należy się leczyć samodzielnie jeśli objawy się nasilaja oraz hemoroidy są bolesne. Takie samodzielne leczenie mozę nam przynieść o wiele więcej szkody niż pożytku. Leczenie powinno być prowadzone przez lekarza. Inaczej hemoroidy mogą się coraz bardiej powiększyć ( w takiej sytuacji czasami konieczna jest operacja)

Dokładnie. Zgadzam się w 100%! : ) Ja po ciąży też miałam hemoroidy, byłam z tym u proktologa, który zapisał mnie na operację. Od 2,5 roku po operacji nie mam już hemoroidów. Dbam też o dietę, tak jak mówisz. Głównie jem warzywa, strączki, staram się nie jeść syfów, profilaktycznie też piję zioła Procto Vitale.
 
reklama
Dokładnie. Zgadzam się w 100%! : ) Ja po ciąży też miałam hemoroidy, byłam z tym u proktologa, który zapisał mnie na operację. Od 2,5 roku po operacji nie mam już hemoroidów. Dbam też o dietę, tak jak mówisz. Głównie jem warzywa, strączki, staram się nie jeść syfów, profilaktycznie też piję zioła Procto Vitale.
Jakiego rodzaju zabieg mialas przeprowadzony? Na czym polegal, jak dlugo dochodzilas do siebie?
 
Ja miałam robioną skleroterapie, po tym zabiegu od razu mogłam wrócić do domu. U mnie niestety procto vitale się nie sprawdził, bo chyba za późno się zgłosiłam, ale moja siostra w początkowym stadium wyleczyła sobie hemoroidy tymi ziółkami :)
 
Dzieki za odpowiedz. A skleroterapie mialas po porodzie czy w ciazy? Na czym to polega?

Już po ciąży, bo dopiero wtedy pojawiły się hemoroidy. Ten zabieg polega na wstrzykiwaniu takiego płynu i powstaje taki jakby zakrzep i ten guzek odpada. Wiem, że też są inne zabiegi, chyba zamrażanie, ale ja się zdecydowałam na taki to własnie od razu można wrócić do domu i rzadko zdarzają się jakieś bóle czy krwawienia.
 
Dokładnie. Zgadzam się w 100%! : ) Ja po ciąży też miałam hemoroidy, byłam z tym u proktologa, który zapisał mnie na operację. Od 2,5 roku po operacji nie mam już hemoroidów. Dbam też o dietę, tak jak mówisz. Głównie jem warzywa, strączki, staram się nie jeść syfów, profilaktycznie też piję zioła Procto Vitale.

Te zioła to suplement diety, wydawany bez recepty rozumiem?
 
Te zioła to suplement diety, wydawany bez recepty rozumiem?
bez recepty, tylko nie wiem czy dostaniesz je stacjonarnie - ja zamawiałam przez internet. Ale bardzo szybka dostawa jest :) ja sobie we wczesnej fazie hemoroidy wyleczyłam tymi ziółkami ale warto wspomniec ze dzieki fajnemu składowi nie działają tylko na hemoroidy - mi pomogły też na zaparcia i poprawiły kondycje paznokci ;D
 
reklama
Tez mnie to dopadło, dziś 37+4 a wyszły mi hemoroidy zewnętrzne nagle kilka dni temu. Ból okropny, teraz trochę lepiej, ale boli jak sikam, wstaje z leżenia i siedzenia itp. Boję się ze podczas porodu będzie masakra z parciem, no i ogólny dyskomfort będzie do porodu. Co możecie polecić? Używam czopków Procto-glyvenol, maść Posterisan na zmianę z Aesculan. Czytałam o smarowaniu miodem i jestem zdesperowana, ktoś próbował?
 
Do góry