reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

hemoroidy:(

Też mam ten problem :/ Ale boli tylko jak "kupkam" :p Za to czsami jest strasznie dużo krwi :( I pupa boli później jakby pękła :p
Nie mam jakiejś metody specjalnej, ale staram się by w mojej diecie było dużo płynów, wtedy kupcia nie jest taka twarda i "idzie" o wiele lżej ;)
Karmię już 3 miesiąc i jestem ogólnie przeciwniczką brania leków jakichkolwiek w czasie karmienia :/ (po panadolu, ktory wzięłam moj synek nie spał prawie całą noc i strasznie marudził :( ). Dlatego baaardzo dziekuję Madzi_S za ten sposób z korą, na 100% go wypróbuję :)))))
 
reklama
hej dziweczyny

w tym temacie moge juz chyba wszytko powiedziec....
przez swoje dolegliwosci trafilam pod opieke chirurga i ku mojemu zdziwieniu okazalo sie ze nie mam hemoroidow lecz peknieta szczeline odbytu(po porodzie).jesli ktoras z was po porodzie nadal mocno cierpi polecam wizyte u lekarza-moze badanie nie jest czyms przyjemnym ale zbadac sie trzeba.stosuje i to do dnia dzisiejszego specjalnie robione masci ktore bardzo mi pomagaja.
trzeba to paskuctwo leczyc by moc w spokoju cieszyc sie macierzynstwem.

pozdrawiam
 
Ja na szczecie hemoroidow nie mam (a mialam kiedys po jakims megarozwolneniu). Bolao, szczypalo, ale po czopkach propolisowych przeszlo.
Za to po porodzie mam inny problem z tym samym miejscem. Mam wrazenie, ze po kupce mam "wypadniety" odbyt. To nie boli, ale jest cholernie nieprzyjemne. Co to jest za cholerstwo?? Ma tez tak ktos moze?? I co z tym zrobic??
 
hmm nie mam zielonego pojecia co to moze byc ale polecam nasiadowki i podmywania z naparu kory debu-dziala sciagajaco wiec moze choc ciut pomoze.czytalam gdzies na necie ze hemoroidy moga wypadac i niekoniecznie bolec moze to to.kora debu jest tania i niezaszkodzi zastosowac.
 
Ja nigdy nie mialam problemow tego typu, teraz jestem w 29 tygodniu ciazy i 2 krotnie zdazylo sie, ze po kupkaniu pojawila sie krew na papierze. nie boli mi przy samym kupkaniu, ani po. Czy to sa te hemoroidy (mysle ze tak) i co ja mam z tym zrobic? czy nic nie robic? czy to sie wylecza, czy juz zawsze tak bedzie? I dlaczego to sie dzieje tylko czasami? Dzieki za wszelki rozjasnienie sprawy.
Pozdrawiam
 
(...) Czy to sa te hemoroidy (mysle ze tak) i co ja mam z tym zrobic? czy nic nie robic? czy to sie wylecza, czy juz zawsze tak bedzie? I dlaczego to sie dzieje tylko czasami? Dzieki za wszelki rozjasnienie sprawy.
Pozdrawiam

wszystko chyba zależy od stopnia "zaawansowania" hemoroidów. Pamiętam, że u mnie pojawiły się na początku studiów, gdy zaczęłam siedzący tryb życia.
Zareagowałam na tyle wcześnie, że po paru latach, gdy zaczęłam się więcej ruszać, jest w miarę OK. Na początku też kilka razy stosowałam wywar z kory dębu, jakieś maści ziołowe. Ale jednak nie ma to jak dużo ruchu.
Dziś tylko czasami mi doskwierają. A zobaczymy jak będzie przy bardziej zaawansowanej ciąży. Może znowu dadzą znać o sobie :eek:
 
ech u mnie się właśnie pojawiły...
Po pierwszym porodzie coś tam maleńkiego wyszło ale się wchłonęło. A teraz w drugiej ciąży jakieś dwa tygodnie temu coś wylazło...nie boli... ale gin mnie nastraszył.
Przez tydzień brałam antybiotyk i jakieś leki na himoroidy i maść które jeszcze stosuje. W piątek idę na kontrole i cała latam z nerwów bo to się wcale nie zmniejszyło, a gin powiedział że to bardzo niebezpieczne w ciąży bo może dojść do zapalenia miednicy małej.
No i może mnie przez to czekać szpital i chirurg natychmiast...ale mam pietra.
Także dziewczyny w ciąży nie lekceważcie tego, lepiej iść do gina i pokazać co tam się dzieje.
 
to pogadam z lekarzem na wizycie, w takim razie. Z ruchy u mnie ostatnio nie bardzo z powodu dolegliwosci ciazowych.
 
reklama
ja przez ciaze nie mialam problemu ale teraz normalnie masakra, niestety tu w irlandi wszystkie leki drogie jak cholera:/
 
Do góry