reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imie dla dziecka

Na tym wątku jeszcze nie byłam, ale widzę, że wpadlam w samą porę. Luthien, u mnie też będzie córcia i z mężem też przymierzamy się do Mai. Ładnie brzmi z naszym nazwiskiem. Z drugiej strony nie zauważyłam, żeby było to imię zbyt popularne, co - wiem z doświadczenia - nie jest zbyt fajne (w mojej klasie w podstawówce było chyba z 5 Ań, a później też mnie zewsząd otaczały i nigdy nie wiadfomo, o której Ani się mówi...).

pozdrawiam
aniaz
 
reklama
Dziewczyny w majówkach umieściłam coś w rodzaju rankingu imion - to jest częstość wystąpienia poszczególnych imion w dodatku sobotnim do warszawskiego wydania gazety wyborczej, w tej chwili ranking obejmuje dzieciaczki ze stycznia 2005 zamieszczone w 3 ostatnich numerach gazety ale mam zamiar go uzupełniać o kolejne odcinki :). Jeśli któraś byłaby zainteresowana to zapraszam do wątku majówek :).
pozdrawiam
Beata
 
Aniaz, Maja jest teraz dość popularna, ale może się nie zniechęcaj, bo to naprawdę ładne imię. Ja znam dwie małe Maje, jedna ma 4 latka, jedna 2 miesiące :) widziałam też w GW, że jest trochę Maj, ale najbardziej popularna jest chyba Julka i Zosia, a dla chłopców Kuba, Antek, Mateusz. Zaraz sobie zerknę na Beaty listę...
Patryk miał "boom" chyba 3-4 lata temu, znam kilku Patryczków w wieku przedszkolnym.
 
A ja wraz z mężem postanowiliśmy, że jeżeli będzie córeczka damy jej na imię Judyta, a jeżeli chłopczyk to Adam. Wydaje nam się, że nie są to zbyt oklepane imiona. Nasza pierwsza córeczka ma na imię Paula. Staramy się dawać dość orginalne imiona, ale nie dziwaczne.
Pozdrawiam
 
Hej:)
Ciagle szukam imienia dla chlopczyka,bo to najwyrazniej "on":)chcialam Franio,Tadzio,ale tak mi obrzydzono te imoina,ze teraz nie wiem.Myslimy o Mikolaju,Pawle a moze Karolku.Wazne jest chyba,zeby imie ladnie sie zdrabnialo bo przez dlugi czas dziecko bedzie dzieckiem i milo,kiedy ktos mowi zdrobniale:))znam to z "autopsji":)kuzynki dla babci to byly Kasia i Ania a ja zawsze bylam Edyta!!!!fuj,nie lubilam tego swojego imienia ;)teraz jest ok:)
edi
 
Pomóżcie mi dobrać imię dla drugiego synka. Pierwszy ma na imię KACPER i nie mam pojęcia jak nazwać drugiego... Dzięki
 
Nam z mężem podobają się tradycyjne imiona, dlatego dla synka: Jasiu, a dla dziewczynki: Maria. Przyznam się, że dziewczynka miała być Aleksandrą czyli Olą, ale jest jakiś wysyp u moich znajomych tego imienia i nie chce ryzykować (ja jestem Ania i oczywiście wszędzie nas pełno:))
 
reklama
Do góry