reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imie dla dziecka

Lilka ja mam córcie Nikole i pewnie byłaby Nicol bez tego a na końcu które cię nie przekonuje ale w Urzędzie miasta w którym odbieraliśmy akt urodzenia nie wchodzi w gre imię które nie pisze się po polsku więc musiałaby być Nikola. A dlaczego własnie to imie a nie inne.....w zasadzie to dlatego bo nie znaleźliśmy na szybko innego :) córcia jest wcześniakiem z ciąży zagrozonej, więc wcześniej żeby nie zapeszyc nie zastanawialiśmy się nad imieniem...a że rodzilam w klinice nie w swoim mieście i byla okazja że ktoś podrzuci meza do Urzędu Miasta w ciągu paru minut wymysliliśmy to imie.... :)
 
reklama
Cześć! Nam wszyscy wróżyli chłopczyka i z imieniem męskim nie mieliśmy żadnego kłopotu - od razu wiedzieliśmy, że będzie Borys. Okazało się jednak (ku naszej wielkiej uciesze), że będzie córunia i wtedy zaczęło sie wielkie poszukiwanie i wertowanie ksiąg, od razu postanowiliśmy, że imię musi być niepopularne, bo nie chcemy, żeby nasza dzidzia miała to samo imię co pół podwórka, opcji było co niemiara, m. in. Amelka (ale okazało się b. popularne), Berenika, Elena, Brygida (Brydzia), Kira (Kirunia, Kirusia) ( greckie - pani, władczyni), Marlena, Ofelia, Raisa (po hebrajsku róża), Anika, Inka, Salomea (Salusia), Petra (greckie - skała), Tea (Thea), Gaja .... i tak dalej. Część odrzucił mąż, część ja, a w końcu została mała Michalinka, po prababci i super, bo to jest taka nasza Misia!
 
Kasiaczek nie mam pojęcia...chyba nie ma ;) ale mi to akurat nie potrzebne nie mamy zwyczaju obchodzic imienin ...świętujemy tylko urodziny :)
 
Zozanka nie chcialam cie urazic jakby co
szkoda ze w urzedach robia takie problemy,nie wqiedzialam
slyszalam ze istnieje spis imion ktore sa przyjete,ale ze zagraniczne trzeba spolszczyc nie sadzilam ::)

ja rowniez uznaje urodziny,imieniny to wymysl,w urodziny wiadomo co sie obchodzi,a w imieniny?takie sztuczne to
w domu mama czesto nie moze sie pogodzic z moim wyborem,uwaza ze nie zyjemy w Niemczech,a w Polsce obchodzi sie imieniny ::)

moji znajomi dali corce tez zagraniczne imie Jesica i kiedy ma imieniny poszukali w niemieckim kalendarzu
 
Lilka nie uraziłaś mnie.....chyba za ostro zareagowałam, ale z tym imieniem dla córco to juz miałam tyle problemów i głupich uwag.....nawet głupia teściowa sie obraziła, bo daliśmy dziecku Nikola a nie Gabrysia
 
Na początku ciąży byłam przekonana, że będzie dziewczynka, i miała być Jolanta (Jola - po mojej nieżyjącej Mamie) lub Kalina Jolanta.
Okazuje się jednak, że będzie chłopaczek, i w domu trwa debata - na razie wiodące opcje to Pawełek i Mikołaj. Mąż namawia mnie na Michała, ale wolałabym nie ;)
 
U nas od początku ciaży było wiadomo , że jak bedzie dziewczynka to napewno damy jej na imie Jagoda ..Jagódka:):)

Co do chłopca to niemamy oboje zielonego pojęcia jak dać na imie....:( a to juz mało czasu zostało ..

Jak mi sie podoba jakies imie to mężu nie , a jak jemu to mi nie:( śmiejemy sie czasami , ze pewnie dopiero sie zdecydujemy na porodówce;P
 
reklama
Witam!
U mnie na 99% ma być dziewczynka i chcemy jej dać na imię Natalka. Jeśli jednak okaże się, że to chłopczyk to będzie albo Wiktorek albo Sebastianek.
 
Do góry