reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak liczyc miesiące ciąży

Doxa, no wiec liczysz np wg pierwszego schematu. Ja tez z przyjemnoscia bym tak liczyla ale wtedy pierwszy miesiac by mi sie skonczyl kiedy moj zarodek mial tydzien zycia od zaplodnienia. Dlatego wole zycie mojego dzidziusia traktowac od poczecia a nie od miesiaczki. Pomimo tego ze jej kazda z nas jest pewna kiedy byla, ale z poczeciem to czesc tez wie;). Pozdrawiam
 
reklama
Ogolnie te przeliczenia sa wg mnie smieszne poniewaz z racjonalnego punktu liczenia rozpoczelam 12 kwietnia 6 miesiac a wg tabeli nr 1. 7 miesiac.

Jesli ktos sie mnie pyta ktory to miesiac mowie ze 27tc,i ze niedlugo zaczne 7 miesiac. Kieruje sie ta tabela nr 1. poniewaz jakos tak szybciej te miesiace zlatuja ;D a ona wydaje mi sie taka 'normalna' ;D
 
Ja juz przestalam sie doliczac, pogubilam juz dawno daty. Miesiaczka, USG, wszystko zakrecone. Wedlug miesiaczki powinnam urodzic 24 czerwca, wedlug USG moje dzieciatko rosnie szybciej i wychodzi na to ze ma tydzien wiecej, wiec powinnam rodzic 17 czerwca.
Lekarz sie wahal jeszcze wczesniej cesarka czy normalny porod, ze wzgledu na kilka drobiazgow, wiec poczatkowo termin byl na 10 czerwca. A prawda jest taka, ze jak ja sie doliczam to wychodzi mniej wiecej jak na suwaczku, ok 19, 20 czerwca.
Jak bedzie... to tylko bog wie i moje malenstwo.
Pani macica dzieciaczka chciala wydelagowac juz od 6 miesiaca (przedwczesne skurcze) narazie lykam tabletki i leze ...( no przynajmniej sie staram ::) ) Ale jeszcze kilka dni i tabletki pojda w odstawke, wtedy zobaczym. Byle szczesliwie i bez komplikacji do 36 tygodnia, zeby byla pewnosc ze maluch jest bezpieczny.
Pozdrawiam i wszystkim mamuskom i brzuszkom zycze zdrowka, jak i nam ...bo to najwazniejsze :)
 
A ja wiem dokładnie kiedy poczęliśmy nasze dziecko ;D Bo nie ma innej możliwości. Raz a dobrze ;) Jestem więc w czwartym tygodniu ciąży a gdybym liczyła od ostatniej miesiączki to bym była w siudmym. No to jest pewna różnica ;) Pozdrawiam serdecznie wszystkie mamusie ;D ;D ;D
 
Naszczescie kochane mamusie jak wiekszosc wiem kiedy moj mąż zepsuł zabawke :) ale tez sie nie zgadza wedlug mnie jestem w 7 tygodniu wedlug lekarza w 9 tygodniu jest mi tak na dobra sprawe wszystko jedno w ktorym oby szybko do konca chce dostac niespodzianke nie straszny nawet porod oby była zdrowa i rumiana Pozdrawiam serdecznie :)
 
Nie prawda Aletko, bo mój zarodeczek jest 3 tygodnie młodszy niz wiek ciąży. To zależy od długości cyklu. Okres od owulacji do następnej miesiączki jest zawsze taki sam ok. 14 dni, ale od krwawienia do owulacji to już jest różnie.
 
reklama
O rany, to ja już jestem w 5 miesiącu :) Wszyscy mnie pytają według tygodnia, tzn. który tydzień. Ale fajnie :))

Pozdrawiam!
 
Do góry