reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak wywołac poród

Nie wszystkie jestesmy takie same.Sa kobiety ktore po cc dochodza do siebie przez kilka miesiecy,a sa i takie takie ktore po tygodniu czuja sie na tyle dobrze,aby zajac sie domem,dzieckiem itp.To samo tyczy sie kobiet ktore rodzily sn.Ja mam za soba porod sn i dobrze to wspominam,nie mialam problemu z chodzeniem,i po dwoch miesiacach chodzilam na aerobik,w przypadku cc trzeba czekac podobno az 6 miesiecy,aby zaczac cwiczyc...:szok: dlatego mam nadzieje ze tym razem rowniez urodze naturalnie i szybciej rozpoczne walke ze zbednymi kilogramami;-)
 
reklama
hej.mam pytanko.czy sex naprawde przyspiesza porod

Sperma zawiera składniki podobne do żelu jaki podają niektórym kobietom w szpitalu na wywołanie skurczy :tak:
Dlatego tez czesto połozne i lekarze zalecają współzycie bez zabezpieczenie w ostatnich tygodniach ciazy-w zasadzie po 38 tyg, bo moze to faktycznie(ale nie musi) wywołać skurcze macicy

Sperma zawiera prostaglandyny, które przyśpeiszają dojrzewanie szyjki macicy.
Dodatkowo skurcze macicy w trakcie orgazmu mogą wywołać poród.....oczywiście po 37 t.c.....wcześniej o ile nie ma przeciwskazań sex jest bezpieczny tzn. nie wywoła porodu

SIĘ ZGADZAM SIĘ W CAŁEJ ROZCIĄGŁOŚCI :)


Nie wszystkie jestesmy takie same.Sa kobiety ktore po cc dochodza do siebie przez kilka miesiecy,a sa i takie takie ktore po tygodniu czuja sie na tyle dobrze,aby zajac sie domem,dzieckiem itp.To samo tyczy sie kobiet ktore rodzily sn.Ja mam za soba porod sn i dobrze to wspominam,nie mialam problemu z chodzeniem,i po dwoch miesiacach chodzilam na aerobik,w przypadku cc trzeba czekac podobno az 6 miesiecy,aby zaczac cwiczyc...:szok: dlatego mam nadzieje ze tym razem rowniez urodze naturalnie i szybciej rozpoczne walke ze zbednymi kilogramami;-)

Również się zgadzam...nie jesteśmy takie same... Ja np rodziłam 18 dni temu;SN, bez znieczulenia, bez wspomagaczy, nie pękłam, nie byłam szyta, jestem pierworódką i poród trwał 3 godziny - nie był wywoływany, po porodzie wstałam sobie i poszłam pod prysznic,jakbym nigdy nie rodziła (miałam chyba dużo szczęścia...); dzień po terminie stawiłam się w szpitalu a 2 dni później rodziłam. Każda z dziewczyn rodzących,które poznałam w szpitalu, przechodziła poród inaczej- tego nie da się przewidzieć i czasem nawet poród zaczynający się SN kończy się CC.
 
w moim przypadku sex, bieganie po schodach , mycie okien nie pomagało .... a skączyło sie na wywołaniu ale to ze względu na dużą wage dziecka w 38 tyg. ciązy ( 3700kg)
pozdrawiam
 
W moim przypadku np.też było tak:sex,długie spacery co wieczór-tak,że ledwo dochodziłam pod koniec spaceru do domu,sprzątanie ,mycie okien,wieszanie firanek-nic,ale kilka dni przed porodem przypomniałam sobie,że za domem na naszej trampolinie mamy piłkę-taka dużą,jak na salach porodowych są i zaczęłam się kołysac na tej piłce -tak okrakiem siadałam i hop,hop-podskakiwałam tyłkiem na niej-mieliśmy ją,bo starsze dzieci się nią bawiły-nie służy tylko do porodu:),no i jak się tak kołysałam,to zauważyłam,że coś się dzieje-częstsze skurcze,brzuszek jakby niżej,więcej wydzieliny z pochwy-moze nawet o to czop stopniowo odchodził,a w dniu porodu w połunie,gdy byliśmy sami wzięłam się za męża,ale tak ostrzej niż dotychczas w pozycji od tyłu-by była większa penetracja-po tej akcji za 20minut,może pół godziny zaczęły się skurcze regularne i już nie minęły-było to około 16tej,a 15minut przed północą tego samego dnia tuliłam swojego synka :))
 
u mnie nic nie pomagało.. sex, pranie, mycie podłog na kolanach nic nic! urodziłam 6 dni po terminie i to miałam wywoływane skurcze bo nic sie nie ruszało..
 
czyli nie ma reguły,nasze maluszki same wiedzą-wiedziały,kiedy sa gotowe. Ale czasem jednak dzieciaczki rodzą się z ewidentnymi oznakami "przenoszenia"-bo natura zawiodła,jakieś nieprawidłowości szyjki macicy i nie wiadomo co jeszcze,wtedy medycyna idzie z pomocą-cc,czy wywoływanie oxytocyną,prostalgandynami w maści na szyjkę,masaż szyjki itp.Słyszałam,że warto zastosować prosta metodę:poprosic swoje maleństwo-glaskając się po brzuszku,by zechciało już wyjść na ten świat,zapewnic go o swojej miłości i oczekiwaniu-podobno to działa i podobno maleństwo w brzuchu jest w stanie zrozumieć i wysłuchać naszych próśb,odblokować się.
 
reklama
Do góry