reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak wywołac poród

reklama
Sperma zawiera składniki podobne do żelu jaki podają niektórym kobietom w szpitalu na wywołanie skurczy :tak:
Dlatego tez czesto połozne i lekarze zalecają współzycie bez zabezpieczenie w ostatnich tygodniach ciazy-w zasadzie po 38 tyg, bo moze to faktycznie(ale nie musi) wywołać skurcze macicy
 
Ostatnia edycja:
Sperma zawiera prostaglandyny, które przyśpeiszają dojrzewanie szyjki macicy.
Dodatkowo skurcze macicy w trakcie orgazmu mogą wywołać poród.....oczywiście po 37 t.c.....wcześniej o ile nie ma przeciwskazań sex jest bezpieczny tzn. nie wywoła porodu
 
Mi znajoma polozna powiedziala, ze jak sie porod zacznie i czas jechac do szpitala to dobrze jak facet szybko "zaleje" ;) sperma rozluznia miesnie i porod ponoc jest latwiejszy, tylko nie wiem kto jest w stanie myslec o tym jak sie akcja zacznie ;)
 
Sperma zawiera prostaglandyny, które przyśpeiszają dojrzewanie szyjki macicy.
Dodatkowo skurcze macicy w trakcie orgazmu mogą wywołać poród.....oczywiście po 37 t.c.....wcześniej o ile nie ma przeciwskazań sex jest bezpieczny tzn. nie wywoła porodu
fifi tez tak wlasnie slyszalam...

"Najprzyjemniejszym, a co ważne, skutecznym sposobem jest seks. Już w starożytności uważano go za bardzo dobrą metodę wywołania porodu. Dziś wiadomo, że sperma zawiera prostaglandyny – hormony, które znalazłszy się w pobliżu szyjki macicy, powodują jej dojrzewanie, co prowokuje skurcze. Przez 2–4 godziny po stosunku stężenie prostaglandyn w śluzie szyjkowym jest od 10 do 50 razy większe niż normalnie. Poza tym podczas stosunku dochodzi do naturalnego masażu szyjki macicy.
Skurcze macicy pojawiają się także podczas pobudzania brodawek piersiowych (zarówno rękami, jak i ustami). Do układu krwionośnego uwalnia się wtedy oksytocyna – hormon stymulujący skurcze macicy."
 
Dziewczyny u mnie to sie chyba sprawdzilo...bo caly dzien czulam sie wysmienicie...a po naszej randce:-D:-D 12 w nocy dostalam mega skorczy i urodzilam 3h pozniej,no ale u mnie bylo juz dwa dni po terminie wiec i moze ssamo sie zaczelo,sama juz niewiem
 
Drogie koleżanki

Czy banie się samego porodu jest normalne??
Ja już zaczynam panikować, na samą myśl się strasznie boje a jest mi jeszcze gorzej bo męża przy porodzie nie będzie, sam się boi, a to nasze pierwsze dzidzi.
Mąż się boi że zemdleje lub będzie wymiotował.
Boże a ja tak się strasznie boje.
Nie będę go namawiała do rodzinnego porodu bo ma narobić tylko kłopotu i wstydu to nie chcę.
Dlatego zastanawiam się nad cesarskim cięciem, wiem ile to kosztuje, ale równie boje się tego że będzie mnie bolało, rana będzie długo się goiła i ze długo po cc będę dochodziła do siebie.

Do mojego porodu troszkę jeszcze czasu jest, hmm ale jak bym miala cc na życzenie to odbyła by się 22 lub 26 lutego, a tak normalnie mam termin na 8 marca.
Kurka wodna boje się:szok::-(
 
reklama
Co do tego sexu przed porodem to w moim przypadku okazała sie bujda. przez cała ciążę uprawiałam sex, natomiast ostatnie dwa tygodnie przed porodem to normalnie jak króliki i nic. Odeszły mnie wody dzień przed drugim terminem. Wanda daj sobie spokój z tą cesarką odczułam ją na własnym brzuchu i mimo że moja przeszła wyjątkowo lekko a ja szybko dochodzę do siebie (trzy tygodnie po) to wiem że dziewczyny rodzące naturalnie dochodzą szybciej. A co do męża to pamiętaj że osoba która ma towarzyszyć podczas porodu ma byc wsparciem dla ciebie i musi tam być z własnej nieprzymuszonej woli, ze mną miała rodzic siostra ja przy jej porodzie byłam, ale wszystko potoczyło sie inaczej tak więc podczas narkozy nikt nie był mnie potrzebny
 
Do góry