reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jaki puls w ciąży

reklama
Witam w ciąży musi być wyższy. chodzisz pewnie do ginekologa i jakby coś miało być nie tak z pulsem że za wysokie to by wyszło przy mierzeniu ciśnienia .A puls sie co chwile zmienia z powodu ciśnienia pogodowego , przy zdenerwowaniu itp. Zostaw to lekarzowi. Ciesz się ciążą . Pozdrawiam
 
Kobiety w ciąży mogą mieć puls nawet do 120 i jest to normalne..nie ma czymś się martwić
 
tylko ja przy pulsie 110-120 mam zawroty głowy i uczucie omdlenia i tak się zastanawiam cz to jest normalne? często nie mogę spać w nocy bo czuje jakbym cała pulsowała
 
Do lekarza nie masz co iść bo pewnie ci powie że w ciąży może tak być . I tak ci nic nie może przepisać . Parz sobie melise przed snem powinna pomóc i wyluzuj się . :-)
 
Beatka, a ja uważam, że powinnaś zwrócić lekarzowi uwagę, że masz takie dolegliwości. Ja w drugiej części ciąży miałam skoki tętna do 160, zostałam skierowana do kardiologa, miałam założony na 24 godziny holter ekg i dostałam Isoptin.
Łatwo komuś pisać, żebyś się wyluzowała, ale ja dobrze wiem, jak bardzo to potrafi dokuczać - czujesz się cała "rozlatana", czujesz pulsowanie w głowie, drżą ręce...
A jak sobie dłużej posiedzisz czekając na wizytę u ginekologa, tętno wtedy się uspokaja, i wcale w czasie badania nie musi być podwyższone.
 
byłam dzisiaj u gin, kazał mi poczekać jeszcze 3-4 tygodnie, aż do zakończenia I trymestru.... kazał dużo lezec i odpoczywac, jedyne co mnie pocieszylo to widok na usg dzidzi :-)
 
beatka09081987 co mogę Ci jeszcze polecić to to żebyś kontrolowała ten swój puls. Ja mam przykaz codziennego mierzenia ciśnienia a co za tym idzie to i puls, który tez czasami jest bardzo wysoki. Póki co słuchaj rad lekarza....
 
reklama
Do lekarza nie masz co iść bo pewnie ci powie że w ciąży może tak być . I tak ci nic nie może przepisać . Parz sobie melise przed snem powinna pomóc i wyluzuj się . :-)
To chyba nie jest najlepsza rada. Skąd wiesz że lekarz nic nie przepisze? Jeśli coś go zaniepokoi to na pewno zwróci na to uwagę i coś doradzi. Ja , podobnie jak poprzedniczki uważam,że lekarzowi powinno się mówić o takich sprawach. Ja miałam puls ok 90 przez całą ciążę i zawsze było ok. Ciśnienie w ciąży nie jest bez znaczenia.
 
Do góry