reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

ja słyszałam ze 0,4 mg na dobe kwasu foliowego przed poczęciem, a w ciąży 0,8mg.. do konca pierwszego trymestru
 
reklama
Krakowianka_12 jakie masz sliczne zdjęcie Synusia. Nie wiedziałam ze tak ladnie juz widac.. zrobili ci na badaniu 4d? u twojego lekarza czy osobno gdzies robilas usg?
 
nie wiem najlepiej zapytaj lekarza prowadzacego.. mnie pierwsza lekarka kazala brac dwie tabletki dziennie bo powinno byc dostarczane 0,8mg.. a druga lekarka powiedziala zebym brala jedna pregne plus i jedna kwasu foliowego i tak bralam przez pierwszy trymestr... przed ciążą nie bralam wcale ale wiem ze nie ktore kobiety biorą..
 
Ogólnie to większość witamin ma bardzo podobne składy, które uzupełniają ewentualne niedobory. Niektóre dodatkowo zawierają kwasy omega, ale zazwyczaj są o wiele droższe. Trzeba pamiętać o tym, że witaminy stanowią tylko uzupełnienie pełnowartościowej diety i mogą stanowić jej zamiennika. 
 
Krakowianka_12 jakie masz sliczne zdjęcie Synusia. Nie wiedziałam ze tak ladnie juz widac.. zrobili ci na badaniu 4d? u twojego lekarza czy osobno gdzies robilas usg?

Dziękuje bardzo za komplement dla Synusia:-D USG 4d robiłam w krakowskim Vulumedzie, ta "przyjemność" kosztowała mnie 300 zł, al było to USG genetyczne II trymestru, obowiązkowe w moim przypadku.
 
ja ide na drugie prenatalne w czwartek.. u nas kosztuje 220zł +89zl zdjecie w 3d czy film w 4d ale u nas mowili ze lepiej to robic miedzy 26/28tc a u ciebie przeciez tak ładnie juz widac buzie.. i teraz mam dylmat czy juz teraz dplacic czy dopiero przy tych trzecich :-D ale ja bym chciala juz:-D
 
reklama
Co kraj to obyczaj jak mówią... Ja z kolei przy pierwszej ciąży,tak jak większość dziewczyn łykałam kwas foliowy do końca pierwszego trymestru. Teraz moją ciążę prowadzi lekarz niemiecki i trochę byłam zdziwiona jak powiedział mi że powinnam łykać go do końca ciąży:szok:. No ale stosuję się do zaleceń lekarza,bo przecież maluszek jest najważniejszy:-).





 
Do góry