reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

co do kwasu: 1 tabletka dziennie czyli 0,4mg. szczerze mowiac pierwsze slysze ze np lekarz kazal brac 2 tabletki dziennie albo do konca ciazy, no ale co lekarz co opinia a wiadomo ze dla dziecka wszystko :). kiedys sobie czytalam artykul na temat kwasu foliowego w ciazy i tam wlasnie bylo ze 1 tabletka dziennie do 12tc, o ile lekarz nie zaleci inaczej. dobrze tez przed ciaza okolo 3msce pobrac sobie ten kwas.
 
reklama
Do końca 3 miesiąca brałam folik, a od 6 biorę Biofer- preparat żelaza. Oprócz tego żadnych witamin nie biorę. Mój gin stwierdził, że skoro brakuje żelaza to skupiamy się na nim, a nie na mixie witamin, w których żelaza będzie mniej. Jako farmaceutka zdecydowanie się z tym zgodziłam, bo bardzo często nie ma w ogóle potrzeby łykania tych wszystkich suplementów, na których niezły biznes robią tylko firmy farmaceutyczne.
 
Martusiu jeśli kobiety są w grupie ryzyka, tzn jeśli w rodzinie ktoś rodził albo one same rodziły już dzieci z rozszczepem kręgosłupa, wargi czy wodogłowia to muszą nawet 15 mg folika dziennie brać aby zmniejszyć ryzyko wystąpinia wad.

ja mowilam o 'normalnym' przyjmowaniu kwasu. z pozostala czescia Twojej wypowiedzi sie zgadzam :)
 
reklama
No tak. Wychodzi na to że to jest jedna z niewielu witamin którą rzeczywiście trzeba przyjmować dodatkowo, bo sama dobrze zbilansowana dieta może nie wystarczyć.
 
Do góry