reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kamienie na woreczku zolciowym w ciazy

Ilona1985

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Listopad 2008
Postów
646
Miasto
Dublin/Szczecin
Witam
Jestem w 32 tygodniu ciazy i od tygodnia odczuwam bolesci pod prawa piersia.Do dzis myslalam, ze jest to ucisk spowodowany gwaltownym wzrostem brzuszka ale po dzisiejszej wizycie lekarz dokladnie zrobil mi Usg i wyszlo, ze mam kamienie na woreczku zolciowym...
Czy ktoras z Was to miala, pomozcie...

Dr nakazal mi diete beztluszczowa i w razie boli nospe.W kazdym badz razie po porodzie bede miala operacje.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja miałam kamienie w 2 ciąży.
Lekarz dobrze Ci mowi, trzymaj diete niskotłuszczową, uważaj na kakao/słodycze/masło itp.
Ja jadałam chude ryby, mieso, kasze/ryż itp.
Zamiast slodyczy jogurt i owoc.
Typowa dieta, powinno byc dobrze.
 
Tak.
Ale wlasnie dzieki diecie dalo sie to zmniejszyc do minimum. Aha i jadlam malutkie porcje. Sama musisz tez zobaczyc czy po jakichs innych produktach niz wymienione wystepuja dolegliwosci. JA nie moglam np. jesc surowej cebuli.
 
w ciazy nie mialam atakow az takich- na szczescie!
Mialam taki raz, po ciązy.
Mam nadzieje, ze Ty tez nie bedziesz takich miec:tak:
powodzenia :)
 
Nie mialam w ciazy, mialam po ciazy i fakt-dla mnie gorsze niz porod. Bo porod wiesz, ze jak juz boli tzn. ze jest dobrze i ze sie skonczy niedlugo ;-)
 
reklama
witajcie mi sie pojawily kamienie a raczej objawy pod koniec 1 ciazy 1raz mnie bolało.... i cisza....po porodzie bóle mialam okropne dla mnie gorzej niz porod... no i lekarz stwierdzil złogi czyli malutenki piasek w worczku zolciowym....zalecil operacje no ale jak tu isc do szpitala na kilka dni jak malenka dzidzia w domu. No i trzymalam diete ale po jakims czasie nic to nie dawalo. Gdy skonczylam karmic piersia jak maly mial 5 miesiecy, zrobilam sobie kuracje z oliwy z oliwek...polecana przed dr.Tombaka. Po tym kamienie zniknely na jakis czas bylo to chyba 3 miesiace ijadlam wszystko normalne. PO tych 3 miesiacach zrobilam nastepna kurcje dokladnie 1 czerwca 2009 roku i ani sladu kamieni az do teraz. Czyli jak narazie 9miesiecy. Teraz w ciazy cisza, woreczek sie nie odzywa. No ale jak skoncze karmic druga dzidzie to zrobie sobie kuracje jeszcze raz. I tak co rok zalecane jest takie oczyszczanie organizmu. Polecam :)
 
Do góry