reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy mogło dojść do zapłodnienia ?

Dołączył(a)
8 Kwiecień 2011
Postów
3
Witam. Nie pamiętam daty ostatniej miesiączki. Ostatnio byłam na usg (24 marzec) i w tym dniu CRL wskazało 50,0 mm a data porodu z wyliczeń usg to 8 październik 2011. Teraz próbuje dojść kiedy najprawdopodobniej doszło do zapłodnienia.Bardzo prosze o jakies wskazówki jak to wyliczyć który to mógłby być dzień ? Dodam że usg było prenatalne w okresie najbardziej właściwym dla określenia wieku ciąży.
 
reklama
Niestety mimo Twoich szczerych chęci ta odpowiedź nic nie wniosła więc może zostawmy te pytanie dla osób które sa w temacie. Na podstawie CRL i daty porodu można dojśc do prawdopodobnego dnia zapłodnienia jednak ja nie wiem jak zabrać się za to obliczenie
 
Być może ja również nie pomogę swoją wypowiedzią ,ale czasem znając datę ostatniej @ nie da się określić kiedy doszło do zapłodnienia, bo nie każda kobieta wie kiedy miała owulacje. Każdy organizm jest inny.
Może tak spróbuję na własnym przykładzie:
Mam termin wg ostatniej @ na 22 października, ostatnia @ była 15 stycznia. do zapłodnienia doszło mniej więcej w ostatnich dniach stycznia. Może uda się Cię to jako tako odnieść do siebie. Bo na serio nie jest tak prosto to obliczyć.
 
teoretycznie
kolo 1 stycznia moglas miec miesiaczke, wiec kolo polowy stycznia moglas zaciazyc, ale wiecej nie umiem pomoc, lekarze maja takie tabele w ktorych sa podane dni z terminami porodu wzgledem ostatniej miesiaczki
 
Ja przy dwóch ciazach majac termin miesieczki obliczony został termin porodu, czyli przy 1. @ 1 luty data porodu 7 listopad czyli dodajemy 9m-cy+7dni, przy drugiej takie samo wyliczenie. Wiec obstawiam koniec grudnia miesiaczka polowa stycznia poczecie. Ale to nie jest w tym przypadku takie proste bo ja w obu ciazach mialam opozniona owulacje cykle ponad 30dniowe i pierwsze usg wskazywało termin porodu ok 2 tygodnie pozniej wraz ze wzrostem płodu ta roznica sie zacierała ale jednak byla, a wiec rownie dorze miesiaczka mogla byc w polowie grudnia a owulacja po 25dniu cyklu....
 
Your due date: Sat, October 8th ,2011

Ovulation date: Sat, January 15th ,2011
Conception date: Sat, January 15th ,2011
Implantation date: Mon, January 24th ,2011
Due date: Sat, October 8th ,2011

To wedlug pregnology na podstawie podanej przez Ciebie daty porodu. Chociaz z datami usg roznie bywa, bo nie wszystkie dzieci sa takie same. U mnie w poprzedniej ciazy roznica miedzy data z okresu a usg byla 2 tygodnie, w obecnej tydzien. Za kazdym razem usg wskazywalo date wczesniejsza, choc ja wiem dokladnie kiedy dzieci zostaly poczete i jestem pewna, ze usg sie myli.
 
14 styczeń, 2011 Czyli piątek, :-D
- Kalkulator ciąży i porodu

Pamiętaj że są to tylko orientacyjne daty. Na pewno wyliczenia stosują się do kobiet które regularnie miesiączkują, mają cykl menstruacyjny 28 dniowy. Jednak na cykl mogą wpływać choroby, zmiana klimatu, stres. Poza tym nie zawsze wielkość dziecka jest adekwatna do daty zapłodnienia. Może być mniejsze lub większe i to zaburza obliczenia. Mi przykładowo nie zgadza się o 10 dni a nie możliwe żeby okres miałam co 1,5 miesiąca.
 
reklama
Hej dziewczyny...

Tak wlasnie leze na lozku, bo od 4 dni mam nudnosci...o jedzeniu nawet nie moge pomyslec, ot co...Ale imbir pomaga jakos...
Ale do rzeczy...doszlo wlasnie do mnie ze MOGE BYC W CIAZY! Od ok 2 tygodni bylam jakas zmeczona, niewyspana...potem zaczely bolec piersi...okazalo sie ze tak jakby spuchly..? miesiaczka? Powinna byc, 15 dni temu...No i nudnosci, znosne ale meczace i utrudniajace nawet zwykle prace domowe...ehh :-) Tak, wiem ze to wszystko i tak nie oznacza ciazy w 100%... dlatego jutro rano ide do lekarza...zobaczymy...a teraz ide polezec troche...

A wy jak mialyscie/macie? Pozdrawiam!
 
Do góry