reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy widać na USG płeć dziecka

jako "wybitna" mama sugeruje ze masz 50% szans że to chłopiec i 50% szans, ze to dziewczynka:-)a tak na poważnie, jasne ze mógl się pomylić.
 
reklama
A czy to tak ważne, co się urodzi?
Przecież najważniejsze, by dziecko było zdrowe...

W pierwszej ciąży do końca nie wiedziałam, kogo noszę pod sercem, bo maleństwo odwracało się pupą. No cóż, ale intuicja mnie nie zawiodła i mam zdrowego, dzielnego syna.

Obecnie nie mam w ogóle "czuja" co do płci dziecka.
Lekarz zresztą też nie, raz mówi, że mam chłopca, ostatnio stwierdził, że jednak dziewczynka. Doszłam więc do wniosku, że obojętnie co powie mi ginekolog, i tak mogę brać jego "przepowiednie" z przymrużeniem oka i najlepiej nie zwracać uwagi na to, co mówi.

Po prostu, co ma być to będzie i nieważne, czy chłopak czy dziołcha-ważne, że zdrowe i silne. :-)
 
A ja uważam, że wiele zależy od usg. Jeśli mamy usg na starym aparacie na którym widać tylko jakieś czarno-białe "niewiadomoco" to pomyłki pewnie dość często się zdarzają. Niestety większość szpitali tylko takimi dysponuje. Natomiast usg 3d czy 4d to jest taka jakość obrazu, że widać nawet twarz dziecka. Więc jeśli dzidzia dobrze się ułoży i jest to już ciąża zaawansowana, to pomyłki się raczej nie zdarzają. Albo bardzo rzadko.Na pewno nie można dokładnie określić płci, jeśli są to wczesne tygodnie ciąży. Swoją drogą takie usg 3d to niezła zabawa i choć są przeciwnicy, to ja uważam, że fajnie zobaczyć swojego dzidziusia:)Szkoda, że taka droga ta zabawa, ale chyba warto.
 
Mi w 20 tyg ciąży podczas badania USG lekarz powiedział ze bedzie dziewczynka :-) Ucieszyłam sie niezmiernie. Nastepne USG wykonałam prywatnie i lekarz stwierdził ze bedzie chłopiec a lekarz który stwierdził ze ma być dziewczynka to jest niedoświadczony... Nie powiem mały szok ale z czasem już się nastawiłam ze bedzie synuś w nastepnym USG też wyszło że chłopak ale tak naprawde co bedzie to dowiem sie dopiero za pare dni bo zbliża sie termin porodu , oby było zdrowe a czy chłopiec czy dziewczynka to nie warzne i tak bede kochać jednakowo :) lecz jedno jest pewne przy natępnym dziecku bede chciała dopiero wiedzieć co bedzie przy ostatnim USG :-p
 
Nam lekarz na połówkowym 4 D powiedział, że widać wargi sromowe i że będzie dziewczynka, na każdym kolejnym też wychodzi dziewczynka, czuja albo pragnienie mam na dziewczynkę ....kurcze ale po tym co tu czytam to myślę , że jeśli bedzie pomyłka -to będzie chodził caly na różowo!!:))
 
witajcie!!! Ciesze się że trafiłam na ten temat właśnie w tym momęcie.za trzy tygodnie mam termin, spodziewam się czwartego dziecka, miałam dwa usg podczas tej ciąży, tylko dwa ponieważ mieszkam w Irlandi, a tu nie robią więcej, za każdym razem mówili mi że chłopiec. mam już dwóch synów i trzecią córeczke. straznie wybłaganą i wymodloną. teraz bardzo chcę mieć córcie,no ale straszą chłopcem. popełniłam straszny błąd na początku tej ciązy, a mianowicie nastawiłam się na dziewczynke. teraz strasznie cierpie, jest mi wręcz przykro, czasami popłakuje sobie. wiem że jeśli się urodzi chłopiec to i tak będę kochała go . ale myśl o jeszcze jednej córci nie daje mi spokoju. mam cichutką nadzieje że lekarze się pomylili i będę miała swoją księzniczke.
dziewczyny pamiętajcie nigdy nie nastawiajcie się na płeć-to wielki błąd!!!!
 
Ja mialam usg juz 3 razy: w 17tc powiedziano mi ze jeszcze nie widac.Na nastepnym bylam 1,5tygodnia pozniej i dowiedzialam sie ze bedzie chlopiec.Gdy mialam polowkowe w 21tc potwierdzil sie chlopiec.Ale powiem Wam,ze mam calkiem odmienne upodobania jesli chodzi o jedzenie,a nizeli wtedy gdy bylam w ciazy z moja corka.Teraz kwasno i bardzo pikantnie.A co bedzie to czas pokaze niedlugo.
 
Mnie lekarz na połówkowym badaniu powiedział że noszę w brzuszku dziewczynkę:-) za tydzień wybieram się na kolejną wizytę i zobaczymy co powie tym razem ...na 100% poproszę go o to żeby potwierdził płeć....kurcze najgorzej to jest się nastawić bo później to faktycznie można się rozczarować ...wiadomo że każda z nas chce byle by dzieciątko było zdrowe ale wiele z nas strasznie się nakręca..ja póki co kupowałam uniwersalne ciuszki ale jeśli teraz potwierdzi się to co usłyszałam miesiąc temu to na najbliższych zakupach zaopatrzę szafę w maleńkie różowiutkie kwieciste ciuszki:tak:
 
reklama
Mi lekarz powiedział prawdę,ale sąsiadka miała mieć synka i co usg lekarz namiętnie to powtarzał,a okazało się,że urodziła jej się córeczka.
 
Do góry