reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy widać na USG płeć dziecka

my płeć dzidziusia poznaliśmy na początku piątego miesiąca.a widoczna jest wcześniej,tyle że dzidzia nie chciała nam pokazać,że jest dziewczynką
 
reklama
Bożenko,

nam udało się podpatrzeć małą w 18 tygodniu, ale na każdym kolejnym USG była chwila napięcia, bo z dziewczynkami to nigdy nic nie wiadomo...chłopca jest ponoć łatwiej ustalić, jeśli tylko zdecyduje się pokazać swoje klejnoty (chociaż, na pierwszym dokładnym USG w 11 tygodniu lekarz upierał się, że widzi u Alicji jądra i penisa...ja obstawiałam, że to złączone stopy i okazało się, że miałam rację:-))...mam nadzieję, że płeć małej już się nie zmieni ;-)
Wiele zależy od tego, czy dzidzia ustawi się tak, że będzie cokolwiek widać, a to czasami trwa aż do samego końca, niestety...
Trzymam kciuki za szybkie rozwikłanie zagadki :-)
 
Ja znalazłam taki programik narodziny na KRS - programy: weryfikator, peselek, narodziny, algorytmy
nie wierzę zbytnio, że by jakieś tam obliczenia pomogły w ustaleniu płci dziecka bez badania USG jednak przejrzałam wszystkie przypadki z mojej rodziny i wszystko się zgadzało!!! Jest to ponoć metoda z 90% skutecznością. Wynik może być błędny w przypadku poważnych zaburzeń hormonalnych, choroby itd.
Piszę o tym tak dla ciekawości... Może się okaże, że jednak programik jest dobry?
Jednak jakos bardziej jestem przekonana do USG...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ja od początku miałam wewnętrzne przekonanie, że będzie chłopiec. Usg w 20 tygodniu potwierdziło moje przypuszczenia w 100%. Mały cały czas leżał z rozłożonymi nóżkami, które zarzucił sobie az za główke. Wszystko było dokładnie widac. Jednak zdarzaja sie trafne okreslenia płci juz w 12 czy 14 tygodniu ciązy.
A programik ciekawy.. sprawdziłam i pokazał chłopczyka..wow!
 
Ja płec widziałam na USG w jakimś 22 tygodniu. Chłopca podobno łatwiej okreslić, a z dziewczynka można się pomylic. Moja koleżanka miała wedgług USG miec dziewczynke, a Łukaszek sie urodził, pewnie to i tamto się zawinęło.

Programi smieszny, ale mi z Matim sie sprawdziło, a teraz dziewczynka wyszła - fajnie by było.
 
Rzeczywiście płeć nie ma znaczenia, kiedyś napisałam głupkowaty post że chciałabym chłopca, ale kiedy urodziłam Helenkę , o miesiąc wcześniej i leżała na OIT w Jastrzębiu , to zależało mi tylko żeby jak najszybciej wyzdrowiała i była ze mną.Naprawdę głupio mi teraz że takie brednie wypisywałam, nie wyobrażam sobie nawet że mogłabym mieć synka, bo już nie chcę , Mam najpiękniejszą córeczkę na świecie i jestem szczęśliwa , foty wstawię później
 
reklama
BITCH - doskonale pamietam Twojego pierwszego posta na forum;-) Bardzo, bardzo sie ciesze, ze Twoje podejscie i odczucia sie zmienily - zreszta wszyscy chyba Ci tak wrozyli :-D
Masz przesliczna coreczke - i jak tu nie kochac takiej kruszynki, prawda?
Wielki gratulacje i wszystkiego dobrego:tak::-)
 
Do góry