reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

krew pępowinowa

Ania77

Aktywna w BB
Dołączył(a)
6 Styczeń 2005
Postów
86
http://serwisy.gazeta.pl/nauka/1,34148,2221930.html
Dziewczyny nie zrazajcie sie TYM ARTYKULEM. NIE ZAPOMNIJCIE ZE WLASNIE Z TEJ KRWI ZOSTALA SKLONOWANA OWIECZKA DOLLY. MEDYCYNA IDZIE Z POSTEPEM ZAWSZE TO POWTARZAM. MOJA GINKA TEZ ZAINWESTOWALA DLA SWOJEJ WNUCZKI TEGO TYPU WYPRAWKE. W NIEMCZECH ODRATOWANO 32 LETNIEGO MEZCZYZNE CHOREGO NA NOWOTWOR Z JEDNEJ PROBKI KRWI!!!
 
reklama
Byloby fajnie gdyby cena za pobranie i przechowywanie krwi pepowinowej byla choc troche nizsza...
 
No tak, ja mam ten komfort ze dziatkowie zafunduja ta poliske. My z mezem napoczatku stwierdzilismy ze zaoszczedzimy na lepszym wozku, kupimy troche gorszy aby wystarczylo nam pieniedzorow na ta inwestycje.Ale rozumiem realia polskie i ubolewam ze jest to tak drogie bo przeciez chodzi tu o zycie!
 
My od poczatku bylismy zdecydowani (pisałam o tym na innym forum) ale teraz musze zadzwonic do nich i zapytac jak to jest w wypadku toxoplazmozy. Mój lekarz pociesza mnie, że oni krew preperuja odpowiednio i przechowua tylko plazmę, czy tam cos innego i może nie będzie miało znaczenia nosicielstwo toxo. Ale najlepiej zadzwonię.
 
Napiszcie moje drogie jak to jest z tymi komórkami... bierzecie takowe do banku komórek macierzystych czy raczej nie.... Czytałam, że są badania, które potwierdziły że komórki macierzyste dorosłego człowieka są tak samo skuteczne jak i embrionalne....
Ja zastanawiam się nad tym czy pobrać komórki macierzyste z krwi pępowinowej maleństwa czy nie.....Napiszcie czy wy o tym też myślałyście i wogóle co wiecie na ten temat...
pozdrowienia
aga

 
Ja bym chciała umieścić komórki macierzyste w banku, ale to niestety impreza dla bogatych. Po prostu mnie na to nie stać.
Pozdrawiam
a
 
Mnie też się nie przelewa, ale może po prostu warto się np zapożyczyć jeśli kiedyś to miałoby uratować życie naszych dzieci....
Przecież życie jest w końcu bezcenne....
aga


 
wczesniej był na forym poruszany ten temat i jest tam troche ciekawych wypowiedzi i linków. Pozdrawiam.
 
żużaczku, przeszukałam wątki i znalazłam tylko post "krew pępowinowa" , ale nie ma tam wielu info niestety :(
Napisz mi proszę gdzie pisałyście jeszcze o komórkach macierzystych.
pozdrowienia
aga


 
reklama
Najlepiej bedzie jak podam Ci adresPolskiego Banku Komorek Macierzystych. My z mężem jestesmy zdecydowani na taka "polisę". Co prawda w Polsce to sa dopiero poczatki, ale na swiecie traktuje sie to jak cos normalnego. Pod tym adresem dowiesz sie wszystkiego. http://www.pbkm.pl .
 
Do góry