reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

Oczywiście, że wszystkie przyjmowane leki powinny być konsultowane z lekarzem. :tak: Ja brałam kwas foliowy rok przed, a od kiedy lekarz potwierdził, że będziemy mieli dzidzię, kazał mi brać Feminatal. Teraz pod koniec dodatkowo biorę jeszcze magnez bo bolą mnie dłonie i sztywnieją palce. Pozdrawiam:-).
 
reklama
Ja biore Pregnacare: tabletka witamin/mineralow + tabletka z omega3. jak zaczelam brac to skonczyly mi sie mdlosci i dziwne zachcianki jedzeniowe. polecam
 
Dziewczyny takie pytanie już tutaj padło ale nie było odpowiedzi... Jestem w 31 tyg. ciąży i do tej pory biorę Elevit i Tardyferon Fol raz dziennie. Chciałabym zacząć brać Prenatal DHA bo czytałam że korzystnie wpływa na rozwój mózgu dziecka ale nie wiem czy muszę odstawić Elevit i brać Prenatal zamiennie czy można brać jedno i drugie??? Proszę o odpowiedź jeżeli któraś z was była w podobnej sytuacji.
Dzięki i Pozdrawiam:cool2:



 
Sam elevit jest tak skonstruowany, ze nie wolno brac dodatkowcyh witamin podczas jego przyjmowania. Poczytaj na ulotce, ile dziennego zapotrzebowania na dane witaminy dostarcza Prenatal. podejrzewam, ze tez jest odpowiednio zbilansowany i ma wszystko.
Takich preparatow nie wolno razem przyjmowac, ani zamiennie. Mozna zrobic i sobie i dziecku krzywde.
Nie wiem czemu chcesz zmieniac preparat, Elevit zapobiega wadom rozwojowym mozgu, ukladu nerwowego i \mniejsza ryzyko wystąpienia wad o 92%.
 
Ale ja nie zamierzam zmieniać preparatu witaminowego na inny bo prenatal DHA nie jest zestawem witaminowym. Zawiera kwasy Omega-3 i witaminę E i nie zapobiega wadom rozwojowym mozgu i ukladu nerwowego tylko cyt. "wspomaga rozwój mózgu oraz psychoruchowy i intelektualny rozwój dziecka, korzystnie wpływa na rozwój narządu wzroku i ostrość widzenia, poprawia funkcje poznawcze oraz koncentrację uwagi i zapamiętywanie, pozytywnie wpływa na funkcjonowanie układu immunologicznego, zmniejsza ryzyko depresji poporodowej, zmniejsza ryzyko porodu przedwczesnego, wpływa na odpowiednią masę urodzeniową dziecka".
Lepiej zapytam się swojego gina...



 
witajcie. Ja takze od 5-go tyg biorę Prenatal i folik i oczywiście zdrow sie odzywiam, nawet te nielubiane grefruty poblubiłam dla dzidzi
 
:-)

Ja podobnie, jak część z Was: na początku kwas foliowy, później elevit. Teraz, pod koniec, przyznaję, że czasem zapominam łyknąć swoich witaminek (pewnie dlatego, że się w trakcie ciąży trochę tych medykamentów nazbierało...), ale staram się, jak mogę.
Najlepiej pod koniec ciąży zapytać lekarza o witaminki po porodzie...bo rzeczywiście te piękne bujne włosy i gładka cera mogą szybko zamienić się w suche, wypadające kłaczki i szarą skórę (już bardzo dosadnie rzecz ujmując)

pozdrawiam witaminowe mamy
 
własnie przeczytałam że do 3 miesiąca należy brać kwas foliowy w tabletkach, jednak lekarz nic mi o tym nie wspomnial! jestem w 12 tygodniu czy zacząć go brać?
 
reklama
eeee... jak to ? nic nie mówił ? o żadnych witaminach ?

Kup sobie jak najszybciej kwas foliowy w aptece i bierz 2 tabletki dziennie ..rano jedną i wieczorem jedną ....

Kwas foliowy powinno sie zacząć brać przed ciążą juz ...a koniecznie od samych poczatków ciązy bo to ważne .
Przy nastepnej wizycie proponuje zapytac ginekologa dlaczego nic Ci o kwasie nie powiedział .....dla mnie to strasznie dziwne ...
 
Do góry