reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Leczenie kanałowe w 8 miesiącu ciąży

Wuka

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
29 Sierpień 2012
Postów
120
Dziewczyny czy któraś z was leczyła kanałowo zęby w końcówce ciąży?
Ząb mam na wizus zdrowy nic nie spuchło, żadnej dziury, dentysta chce leczyć kanałowo, ginekolog nie pozwala - co tu robić?
Bolało mnie w nocy jak diabli, teraz też boli mocno ale do wytrzymania, wizytę mam po 20 dzisiaj, leczyłyście?
 
reklama
Witam,
leczyłam.
u mnie była taka sytuacja, że z zewnątrz ząb wyglądał ok (wcześniej był zaplombowany), ale bolał jak diabli, apap nie nie dawał. Po rozwierceniu okazało się, że pod spodem jest popsute. Ząb został zatruty. Potem był czyszczony, a na koniec wypełniony.
Moja gin była zdania, że jak coś się dzieje trzeba leczyć. Jakby była konieczność antybiotyku to też brać - oczywiście taki które ciężarne mogą.
Jak jest stan zapalny w zębie to lepiej to wyleczyń, niż miałoby się to po całym organizmie rozchodzić.
 
U mnie wygląda to podobnie, w 2 trymestrze ten ząb był leczony, jakieś 2 tygodnie temu zaczął boleć, dentysta stwierdził, że być może nadwrażliwy z powodu ciąży rozwiercił i założył jakieś lekarstwo było w miarę do teraz.
Pół nocy przepłakałam, teraz nie mogę się dotknąć, też mi się wydaje, że przecież stan zapalny jeśli jest na pewno nie jest obojętny dla zdrowia mojego dziecka. Gdyby chociaż ci lekarze byli zgodni co do leczenia...
 
Nie czekałabym, stan zapalny trzeba wyleczyć. Sama miałam kilka kanałówek w 3 trymestrze ;-)
 
U mnie bol zeba pod koniec 8 miesiąca. Plomba wyleciala. Dentystka znieczulila i wyczyscila poczym wsadzila lekarstwo. Bolalo jeszcze bardziej. Po 3dniach bolu wyciągnela lekarstwo zeby ząb oddychal. Nie mogla zrobic zdjecia zeby sprawdzic co tam sie dzieje. Jestem juz pare dni bez lekarstwa i jest OK. Musze jeszcze 3tyg.wytrzymac. Jakby cos sie dzialo to kanalowka bez zdjecia (na czuja).
 
Do góry