reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie jako ciężarówki po raz drugi :)

fioletowa synek sasiadki w wieku twojego...tez pil modyfikowane do niedawna ale doradzilam jej zeby kaszke mleczno-jakas tam do butli robila i o wiele taniej wychodzi.
 
reklama
A jak by tak karmić do 18tki :-D to dopiero oszczędność :-):-):-D
A tak poważnie to dziecko, które jest na cycku a skończyło rok to nie potrzebuje innego/ stałego pokarmu ? nie znam się na tym, ale wydaje mi się, że potrzebuje, a najbardziej potrzebuje "gryźć" i ćwiczyć żuchwę więc chyba z tą oszczędnością to nici bo musisz karmić i cycuchem i dać/ kupić jedzonko adekwatne do wieku.
 
Ja czasem poczuję - najczęściej jak siedzę i mam ciaśniejsze spodnie, takie ciążowe ale co są dość ciasne w miejscu gdzie się zaczyna ten rozciągliwy pas i usiądę, to Monisi się to ewidentnie nie podoba, i wtedy czuję kopniaki (Mama, gnieciesz mnie, no daj mi trochę luzu!), ale jak mam luźne ciuchy, czy jak chodzę czy leżę to nie, no może jakieś takie szmery takie ocieranie i to wszystko. Ale ja Szymka tez szybko czułam, bo miałam mało wód płodowych. Słabiej czują ruchy dziewczyny co: mają łożysko na przedniej ścianie macicy oraz dziewczyny co mają dużo wd płodowych bo wtedy maluch ma więcej miejsca. Wbrew tego co mówią, tusza nie ma znaczenia i ja jestem tego przykładem. Moja pani dr też tak mówi. Tusza to może mieć znaczenie na to, kiedy RĘKĄ się wyczuje ruchy - czy mama czy tatuś dziecka ;)
 
Ollena nie w naszym przypadku, on nie che "mleczka z soczkiem" on chce "to białe"
kaszy żadnych nie rusza od kilku miechów...

JaM - potrzebuje stałych, jak karmisz wyłącznie cyckiem to do 6 miesiąca powinien sam cyc wystarczyć, potem wprowadzasz inne pokarmy, ale jak musisz kupować i mleko i jedzonko to jest droższe niż samo jedzonko... nasz nam przestał jeść słoiczki już dawno temu, ale mleka nie chce pożegnać... jak jadł kasze to przestał pić mleko wieczorem, ale odkąd przestał jeść kasze to mleko musi być... i nie ważne czy go nakarmię tuż przed kąpielą czy wcześniej, mleko przed spaniem musi być.... a wiesz płacić za kaszkę, której on zje łyżeczkę to tez mi się nie uśmiecha... sama mu teraz robię od czasu do czasu mannę, ale zje dwie łyżeczki i już on nie chce... mam troszke francuskiego pieska :-/
 
Rysica - ten pokoik jest maleńki, więc to Twoje ustawienie jest optymalne przy tych meblach
my mieliśmy taki sam pokoik dla małej Lili i miałam podobne ustawienie, tylko wolałam łóżeczko krótszym bokiem do ściany, bo miałam dostęp do dziecka z dwóch stron i było to dla mnie wygodniejsze
ale to zależy, czy będziecie korzystać z rozłożonej wersalki, bo jeśli tak, to musi zostać jak jest
jest dobrze i wystarczy zagrać dekoracjami lub kolorem i będzie milutko

JaMama - ja mam takie łóżeczko z szufladą do spania, ale sama je wymyśliłam i dałam do stolarza- jest dobrze wzmocnione
problem z tym, że właśnie takie używane codziennie łóżka dość szybko się psują, bo albo skrzypi niemiłosiernie, albo zawiasy się wypaczają itp zaznaczam, że używa je dziecko
a bardzo bardzo fajne i wytrzymałe łóżka tego typu ma firma FLEXA, ale jak poprosiliśmy o wycenę tzn materac, kolor itp
to wyszło 3500zł w 2007 roku


ja karmiłam mojego malucha 8 m-cy - strasznie żarła :-D ale tylko w dzień, bo zaczęła przesypiać mi noc jak skończyła 2 tygodnie ( 20.00-5.30)
ostatnie karmienie było przed kąpielą czyli ok 19.30 - wciągała z dwóch cyców i spała
a rano jadła ok 6.00
ale nie miałam się z czego cieszyć, bo ona w nocy spała, a ja nie....musiałam 2 razy wstawać na ściąganie pokarmu :-(
no ale fakt, że od 4 m-ca dostawała też różne jedzonko, bo już miała 4 ząbki
odstawiania nawet nie zauważyła a ja też bez straty to przyjęłam
pracowałam dopiero jak skończyłam karmić 9-12 więc szybko do niej wracałam i zajmowałam się na 100% a potem wieczorem przygotowywałam się na następny dzień
 
fioletowa ale kaszke robisz do butli i on nie bedzie tam zadnego soczku widzial czy czul bo tam soczku nie ma;) on z butli pije, tak? dziecku duzo mozna wytlumaczyc, jak wyczuje roznice to mu powiesz ze mleka innego nie ma w sklepie, dopiero pan/pani musi przywiesc. Nie chce to nie wypije i nie mysle, ze to wielki problem.
A kaszki sa tez nie owocowe, naturalne, bardzo przyblizone w smaku do mleka.

Moj jeszcze 2 miesiace temu pil kaszke z butli, ale zjadl mi 2 smoczki mimo, ze prosilam zeby nie gryzl i mu zagrozilam ze jesli bedzie gryzl to bedzie pil kaszke z kubka. Tym sposobem odzwyczail sie bo bardzo rzadko teraz kaszke wola w kubku.
 
nie wiem ollena - on mówił mleko z soczkiem na kaszkę w butli właśnie... ja i tak chcę go jakoś oduczyć od butli bo mam dość mycia, spróbuję może ten patent z kubeczkiem...
 
reklama
Pajka - cudny ten test :D teraz to nie ma żadnych ale :)
a jak alebur i ana, niech tu do nas wbijają :D

Ullana - no właśnie, my mamy niby "aż" 48m2, ale tak naprawdę te pokoiki są tak małe i nieustawne, tak samo kuchnia, łazienka i wc... w wc jak mąż siedzi to kolana musi o drzwi opierać, a łazience miejsca jest tyle, żeby stanąć z dzieckiem i tyle (70x100 cm może) taki prostokącik, otoczony z 3 stron czymś - z lewej umywalka, od przodu wanna, z prawej pralka, a z tyłu strony drzwi. Także masakra, ja zaczynam się czuć klaustrofobicznie tu!!! Bo na prawdę gdzieniegdzie nie ma się jak wokół własnej osi okręcić (a w łazience to niedługo w ogóle nie dam razy się obrócić...)
 
Do góry