reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Najlepsze pozycje podczas porodu

jenn200818

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Październik 2014
Postów
1 423
Miasto
Poznań
Właściwie pytanie kieruję do tych które z Was już rodziły, jakie pozycje uważacie za najbardziej wygodne i najmniej dokuczliwe?
Wiele można się naczytać o porodzie w wodzie, albo w pozycji klęczącej, ale chyba najlepiej dowiedzieć się jak to w praktyce wygląda :) Jakie są Wasze doświadczenia?
 
reklama
Najlepsze wertykalne :-) Czyli takie, w których działa grawitacja. I ruch, dużo ruchu. Nie sposób przewidzieć w jakiej pozycji będzie Ci najwygodniej. Musisz próbować. Ciało Ci podpowie, intuicyjnie przybiera się pozycje, w których ból jest mniejszy, które pomagają dziecku schodzić niżej.

Polecam znaleźć szpital, w którym nie będą Ci przeszkadzać i narzucać pozycji. A jak nie masz możliwości wyboru szpitala, to walcz o swoje prawa. Tak na prawdę niewiele jest sytuacji w których kobieta musi być pod tak baczną kontrolą, by musiała leżeć... I zazwyczaj nie wpływa to dobrze na przebieg porodu.
 
No właśnie słyszałam, że najlepiej mieć wsparcie grawitacji :) Tylko szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie klęczeć tak przez dłuuugi czas..
 
Ale kto mówi, że musisz klęczeć długi czas. Gdy jest potrzeba zmiany pozycji należy ją zmienić. Jest wiele pozycji wertykalnych :-)
 
Racja, chyba strach jest czymś naturalnym ;-) W poniedziałek idę do szkoły rodzenia na pierwsze spotkanie, jestem ciekawa czego tam się ciekawego dowiem.
 
Oby jak najwięcej pożytecznych rzeczy :-) :-) Polecam poczytać też stronę Rodzić po ludzku.
 
Najważniejsze, że idę na kontrolę, to przynajmniej sobie zobaczę maleństwo bo miesiąc już go nie widziałam :) Zastanawiam się kiedy zwiększa się częstość wizyt, po 30 tygodniu?
 
Zależy od konkretnego przypadku. Jak nie ma potrzeby wcześniej to zazwyczaj wizyty co 2 tyg w 9 miesiącu
 
reklama
Miałam to szczęście, że pozycje mogłam zmieniać, bo chyba w żadnej nie wytrzymałabym przez cały poród. Sporo spacerowałam, kucałam, klęczałam i kiwałam się. Czasem nie potrafiłam znaleźć sobie miejsca:) Kiedyś Daria napisała super tekst - Najlepsze pozycje w trakcie porodu i podczas drugiego porodu, jej rady rzeczywiście okazały się przydatne:)
 
Do góry