reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nisko położone łożysko

Agnes6 ja też miałam łożysko przodujące. Zdiagnozowali mi je właśnie w okolicach 21, 22 tc. Lekarz mówił mi wtedy, że jest możliwość że to łożysko jeszcze się podniesie, ale tak się nie stało. Jak byłam w 28 tc to dostałam krwawienia z tego łożyska i mało brakowało a córeczka przyszła by wtedy na świat. W szpitalu musiałam już zostać do końca ciąży i leżeć plackiem. Urodziłam i tak wcześniej bo w 36 tc.
Zapytaj swojego ginka, ale mi się wydaje że nie powinnaś latać samolotem bo różnica ciśnień mogłaby doprowadzić właśnie do krwawienia z tego łożyska. Takie krwawienia zagrażają życiu dziecka i matki. Najlepiej prowadzić bardzo oszczędny tryb życia.
Życzę powodzenia i spokojnej ciąży do samego końca :tak:
 
reklama
Agnes6 ja też miałam łożysko przodujące. Zdiagnozowali mi je właśnie w okolicach 21, 22 tc. Lekarz mówił mi wtedy, że jest możliwość że to łożysko jeszcze się podniesie, ale tak się nie stało. Jak byłam w 28 tc to dostałam krwawienia z tego łożyska i mało brakowało a córeczka przyszła by wtedy na świat. W szpitalu musiałam już zostać do końca ciąży i leżeć plackiem. Urodziłam i tak wcześniej bo w 36 tc.
Zapytaj swojego ginka, ale mi się wydaje że nie powinnaś latać samolotem bo różnica ciśnień mogłaby doprowadzić właśnie do krwawienia z tego łożyska. Takie krwawienia zagrażają życiu dziecka i matki. Najlepiej prowadzić bardzo oszczędny tryb życia.
Życzę powodzenia i spokojnej ciąży do samego końca :tak:
Dziekuje Monik75 za odpwiedz. Rezygnuej z lotu choc jest to dla mnie ciezka decyjza bo wiaze sie z wieloma nieprzyjemnosciami w Stanach.(mieszkalam tam przez kilka lat i wrocilam w ub. roku). Nie moge jednak byc egositka i ryzykowac zyciem swoich malych dzieciatek na ktore dosc dlygo czekalam. Czy z Twoja coreczka wszystko OK pomimo tego iz urodzila sie troszke wczesniej? Mam nadzieje,ze tak. Zaczynam bardzie relaksujacy tryp zycia i mam nadzieje,ze wszystko bedzie dobrze. Pozdrawiam serdecznie!
 
Agnes6 na początku mieliśmy troszkę przeżyć z córcią, bo był inkubator i różne problemy zdrowotne, jednak szybko wszystko się unormowało i wyleczyło. Ale teraz jest zdrową dziewczynką i w niczym nie odbiega od rówieśników :-)
A czy Ty jesteś w ciąży bliźniaczej, bo piszesz " swoich malych dzieciatek" ;-)
Jeśli tak, to tym bardziej powinnaś uważać i jak najwięcej prowadzić kanapowy tryb życia :tak:
 
Dobrą podjęłaś decyzję, choc rozumiem ,że nie była łatwa. Gdyby cokolwiek się stało- nigdy byś sobie tego nie wybaczyła.
Tak szczerze to bałabym się lecieć samolotem w tak długą podróż nawet w "normalnej" i przebiegającej bez komplikacji ciąży.
Oszczędzaj się i dbaj o maleństwa.
 
Witam wszystkie ;). Mam takie małe pytanko,byłam dzisiaj na USG jestem w 19 tygodniu ciaży i lekarz powiedział,że moje łozysko jest I stopnia dojrzałości umiejscowione na przedniej ścianie i dochodzi do dna co to oznacza bo gdy byłam w 12 tygodniu na badaniach prenatalnych lekarka powiedziala ze łożysko na tylniej ścianie (czy miejsce na łozysko) o ile dobrze pamiętam.. I teraz sama nie wiem czy to jest źle gdy tak jest,troche się zmartwiłam .. ?

POZDRAWIAM!
 
Łożysko na przedniej ścianie to nic złego...nie mylić z łożyskiem przodującym:) to normalne łożysko tylko umiejscowione z przodu:) w dnie oznacza,że w najwyższym punkcie macicy...tzn. na samej górze...ja tak miałam , dlatego prawdopodobnie ominęły mnie bóle krzyżowe przy porodzie:) łożysko może "wędrować". Nie masz się czym martwić:)
 
hmm a miałaś tak że odczuwałaś takie dziwne to nie są bóle tylko takie kucia wokół pepka? np przy schylaniu itp?
 
reklama
Do góry