reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odmowa cesarki mimo wskazań??

Dołączył(a)
15 Czerwiec 2009
Postów
6
Miasto
Wrocław
Jestem w ciąży i mam zaświadczenie o specjalisty (neurologa) o wskazaniu do cesarskiego cięcia.
Niby wszystko ok, ale cały czas mam taką schizę, że pojadę do szpitala i trafię na jakiegoś uświęconego bęcfała, który mimo wskazań odmówi wykonania cc. Czytałam, ze takie sytuacje się zdarzają. Co prawda mój neurolog uspokaja, że takich neurologicznych spraw zwykle się boją i nie naciskają na poród sn (wiadomo - mózg itp), ale mimo tego stresuję się.
Czy któraś z Was miała taką sytuację, że robili problemy
mimo zaświadczenia? Co mogę wtedy zrobić? Jechać do innego szpitala? (zakładam, że skoro cc planowe, to będę jechać do szpitala te kilka dni wcześniej, a nie dopiero jak zacznie się akcja porodowa)
Zaznaczam, ze moje wskazanie nie jest wymyślone/załatwione - jak coś mogę pokazać im w szpitalu wyniki
badań, zdjęcia z rezonansu etc.
 
reklama
Jak masz zaświadczenie od neurologa, to nie mogą Ci odmówić, nikt nie będzie sie narażać, a ni Ciebie. Zawsze możesz wcześniej zrobić rekonesans w szpitalu gdzie będziesz rodzić (bo chyba już wiesz gdzie będziesz rodzić) i skonsultować to z lekarzami. I bedziesz spokojna.
 
Olcia
mój neurolog też mówi, że nie powinno być problemu, bo położnicy zwykle takich "mózgowych" spraw bardzo się boją.
Ale wiem, że dziewczyny czasem mają problemy jak mają wskazania okulistyczne :-/
Boję się po prostu, ze trafię na jakiegoś palanta :-/
Co do rekonensansu w szpitalu - wiem, gdzie będę rodzić, ale nie wiem, na którego lekarza trafię na izbie przyjęć - musiałabym u wszystkich się zapytać chyba.
 
Proponuje podobnie jak poprzedniczka pojechać porozmawiać do szpitala w którym będziesz rodzić. Pogadaj z ordynatorem. Jesli trafisz na innego lekarza , powiesz,że ordynator wiedział o cc i raczej nikt nie będzie podważał jego zdania.
Ja też miałam wyznaczony dzień cesarki, ale na biegu jechałam do szpitala bo córka chciała wyjść 3 tygodnie przed terminem. Lepiej więc załatw sobie wcześniej sprawę. Powodzenia.
 
Witam:-) Ale przecież Twoją ciąże prowadzi jakiś lekarz,który też ma obowiązek zaznaczyć w karcie i/lub na skierowaniu,że to ma być cesarka,mało tego,powinnaś być umówiona na planowy zabieg w tym przypadku,bo zawsze tak się robi,gdy są wskazania medyczne.Dlatego naciskaj prowadzącego,by umówił termin-jesli masz rodzić w szpitalu,w którym on pracuje,ale nie tylko,wogóle powinnaś miec skierowanie ze wskzaniem do zabiegu.Poza tym przecież powinnaś ustalić wczesniej rodzaj znieczulenia-jesli to zabieg planowany.Po rozmowie z anestezjologiem i wywiadze na temat stanu zdrowia i wskazań medycznych,zostanie ustalony sposób przeprowadzenia zabiegu-tak to powinno się odbyć.
Pozodzenia i działaj:tak:
 
hej,
mam podobne obawy i tez jestem z Wrocławia - mam wskazania okulistyczne (m.in. ze względu na rozrzedzoną siatkówkę). Mój lekarz gin nie pracuje w żadnym ze szpitali i choć twierdzi, że przy takich zmianach muszę mieć cesarkę, to ja nasłuchałam się, że wskazania okulistyczne są bardzo często lekceważone i dziewczyny zmusza się do porodu sn. Czy komuś coś podobnego się przydarzyło? Chodzi mi zwłaszcza o Wrocław. pozdrawiam
 
Ja chociaż jestem dopiero w 14 tygodniu ciążu,już mam zaświadcznie od okulisty ,ze nie moge rodzić naturalnie.Na prawe oko widzę tylko 10% tego co widzi normalny zdrowy człowiek jest to spowodowane odklejaniem sie siatkówki oraz jej zwyrodnieniem.Gdyby przytrafiło mi się tak ,że w szpitalu odmówią mi cesraki.Będe żądać na pismie od lekarza oświadczenie w którym napisze,ze poród naturalny nie spowduje uszczerbku na zdrowiu,i ze w razie czego poniesie konsekwencej swojej decyzji.

Poza tym co do odmawiania to owszem podważaja decyzje ale tylko wtedy gdy mają podstway np gdy dziewczynya załatwiają zaswiadczenia bo mają np.dośc duzą wadę wzroku która nie jest scisle związana z siatkówką,bo jesli chodzi o wskazania do cesarki ze wzgledów okulistycznych to własnie mogą dostać ją tylko osoby ze zwyrodnieniami SIATKÓWKI.Dziewczyna która ma wadę -4.5 czy nawet -6 ,a nie ma zwyrodnień siatkówki,nie może domagać się cesarki,a czesto własnie dziewczyny załatwiają sobie takie zaświadczenia,i są one póżniej podważane.NATOMIAST JESLI KTÓRAŚ MA FAKTYCZNE PRZECIWSKAZANIA DO SN NIKT NIE MOŻE ZMUSIĆ JEJ DO RODZENIA,BO ZA TO JEST KARA.

poza tym ordynator oddziału zawsze jesli ma wątpliwości wysyła położnicę na odpowiednie badania (cały czas towarzyszy temu położna) które mają na celu potwierdzenie bądz zaprzeczenie przeciwskazań.

Dodam też ,że jest grupa dziewczyn które załatwiają zaświadczenie od PSYCHOLOGÓW ,takie zaświadczenie w 99% są podważane.Co innego od PSYCHIATRY.
 
na cesarkę w takich wypadkach umaiwasz się wczęsniej, żeby akcja prodowa sie nei zaczęła. Wiec jedziesz sobie jakieś dani i jestes wpisana normalnie w plan operacji. Nie czekasz na skurcze. Tylko z reguły to jest jakieś 2 tygodnie przed terminem. Wiec nie ma opcji ze Cię nei przyjmą bo jedziesz na zapalnowaną operację.
 
Mi właśnie podwazono zaświadczenie od neurologa. Trafiłam do szpitala z powodu białka w moczu. Papier od neurologa wydany na podstawie kilkuletniego leczenia na epi. W szpitalu każdy lekarz mówi co innego, sprowadzony neurolog na konsultacje uznał że ostateczna decyzja będzie należała do położnika.
 
reklama
Jak masz zaświadczenie od neurologa, to nie mogą Ci odmówić, nikt nie będzie sie narażać, a ni Ciebie. Zawsze możesz wcześniej zrobić rekonesans w szpitalu gdzie będziesz rodzić (bo chyba już wiesz gdzie będziesz rodzić) i skonsultować to z lekarzami. I bedziesz spokojna.
Rezonansu w ciąży nie można robić. I lekarz zaświadczenie od neurologa może podważyć i się nie zgodzić na cesarkę. Miałam taki przypadek. Ordynator szpitalu odmówił mi cc nawet gdy miałam od neurologa zaświadczenie, dyskopatia na kilkunastu kręgach, przepuchlina kręgowa, naczyniak 7mm, skolioza. I usłyszałam tylko ze dyskopatia to nie jest przeciwskazanie do cięcia i że mogę sobie wsadzić te zaświadczenie oraz skierowanie od mojego ginekologa.
 
Do góry