reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka męża nad żoną w ciąży. POMOCY

CzekamyNaIgorka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Sierpień 2013
Postów
843
Od tygodnia źle się czuję, jestem w 26 tygodniu ciąży i mam roczne dziecko. Byłam u mojego gin aby prosić o wypisanie L4 na mojego męża, aby sprawował nade mną opiekę. Usłyszałam w odpowiedzi, że to wypisuje po porodzie a w związku ze ja jestem na L4 to mąż nie musi sprawować opieki. Nie daje rady nawet sie podmieść a co dopiero opiekować dzieckiem. Urlopu mąż nie dostał :( Czy lekarz rodzinny może wypisać takie chorobowe ? I czy ja musze iść do mojego lekarza czy mąż do swojego ? ( chodzimy do dwóch innych przychodni ) Proszę o pomoc
 
reklama
Jasne że mu przysługuje zasiłek przecież jesteś chora i macie male dziecko do opieki , kwestia który lekarz Ci to łaskawie wypisze.powinnien ginekolog. U mnie wygladalo to tak, że miałam niemowlaka i złamałam palec. chirurg wypisał odpowiedni druk i mąz dostawał zasiłek opiekunczy. Moze otrzymac 14 dni zwolnienia w roku z tego tytulu, jezeli ginekolog Cie olał, to idź do swojego lekarza przedstaw mu sytuację i albo on wypisze l4 mezowi ,albo da zaswiadczenie do lekarza męza o twojej chorobie i on wypisze ,bo ktos musi orzec ze potrzebujesz opieki
 
Ostatnia edycja:
U rodzinnego nie powinno być problemu. Mój mąż dostał l4 (ja w ciąży i chora, starsze dziecko chore) od mojego rodzinnego.
 
Ja mniej wiecej w tym czasie ciazy co Ty lezalam w szpitalu, w domu zostalo niespelna dwuletnie dziecko i lekarz nie mogl wypisac na nie opieki. Maz musial wziac zwykle L4 na siebie. Tak wiec przez caly czas lezenia w szpitalu - 8 dni w okolicach 26-27 tygodnia i 10 dni przed porodem musal miec L4 na siebie. Po cc moze wziac 2 tyg chorobowego na zone. My mielismy wczesniaka, ktoremu codziennie musielismy wozic mleko- szpital prawie 50 km od nas, wiec po tych dwoch tygodniach znow musial wziac l4 na siebie i byl na nim dopoki synek nie wrocil do domku.
 
Czy takie zwolnienie L4 o którym pisane jest tutaj na forum może otrzymać mąż na mnie jeśli mieszkamy razem z moimi rodzicami?
 
Czy takie zwolnienie L4 o którym pisane jest tutaj na forum może otrzymać mąż na mnie jeśli mieszkamy razem z moimi rodzicami?
Z tego co się orientuje to maz może wziac na Ciebie L4 po porodzie jeżeli w domu nie ma innej osoby która może się tobą opekowac. Wiec jeżeli mieszkacie z rodzicami to sa 2 osoby które mogą się tobą opiekować w czasie kiedy maz jeat w pracy.
Moj np bedzie bral na mnie 2 tyg L4 jak urodzenia od mojego gin, na tej podstawie ze nie będzie miał się kto mną zająć w połogu w razie jakiegoś zdarzenia ponieważ mieszkamy tylko we dwoje.
 
reklama
Od tygodnia źle się czuję, jestem w 26 tygodniu ciąży i mam roczne dziecko. Byłam u mojego gin aby prosić o wypisanie L4 na mojego męża, aby sprawował nade mną opiekę. Usłyszałam w odpowiedzi, że to wypisuje po porodzie a w związku ze ja jestem na L4 to mąż nie musi sprawować opieki. Nie daje rady nawet sie podmieść a co dopiero opiekować dzieckiem. Urlopu mąż nie dostał :( Czy lekarz rodzinny może wypisać takie chorobowe ? I czy ja musze iść do mojego lekarza czy mąż do swojego ? ( chodzimy do dwóch innych przychodni ) Proszę o pomoc
Mąż ma prawo do opieki nad Tobą ale jest ona ograniczona czasowo. Mąż nie musi iść do
Lekarza, Twój wystawia zaświadczenie dla ZUS.
 
Do góry