reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

opryszczka w ciąży

Dołączył(a)
20 Maj 2008
Postów
5
hej ,wyskoczyła mi na ustach opryszczka na ustach, i bardzo się boje ,czy ta opryszczka jest grożna dla maluszka jestem w18 tygodniu bardzo sie martwie ,prosze napiszcie czy też w czasie ciazy miałyscie opryszczke i czy dzidzia urodziła się zdrowa ,i co wam pomoglo aby szybko zeszło.
 
reklama
Tylko opryszczka narzadow plciowych jest niebezpieczna w ciazy.Ja przy dwoch ciazach mialam bardzo czesto opryszczke na ustach,w ogole mam ja czesto i dzieci zdrowe!Mialam ten sam dylemat,ale musisz uwazac,zeby jej nie przeniesc.
 
nie martw sie :)
mi też ostatnio wyskoczyła opryszczka na ustach - wpdłam w panikę bo to 5 tydzien dopiero był, ale po rozmowie na forum i po rozmowie u gin, uspokoiłam sie, nie jest szkodliwa jezeli wczesniej juz miało sie opryszczki na ustach, bądz spokojnej mysli :)

 
kup sobie heviran, tani (chyba kolo 6 zl) i skuteczny, mozna smarowac opryszczke nawet w ciazy, bo jest to tak mala powierzchnia wchlaniania, ze w ogole nieznaczaca - tak mi powiedziala moja gin. kiedy samej mi sie to przytrafilo w 14 tygodniu.
 
Witam jestem w 30 tygodniu ciazy. Ostatnio w okolicy warg sromowych zauwazyłam kilka drobnych krostek i poczułam pieczenie które juz nastepnego dnia minelo a krostki zostały. Czy to moze byc opryszczka i czy moze zaszkodzic mojemu dzidziusiowi? Bardzo sie o niego boje. Prosze o odpowiedz. Z gory dziekuje.
 
Zamiast czekać na odpowiedź na forum, powinnaś szybko iść do lekarza. Cokolwiek to jest, powinien cię zbadać.Pewnie skończy się na jakiś tabletkach, ale nie ma na co czekać!
 
konieczne musisz isc do lekarza. tak jak opryszczka wargowa nie jest groźna dla płodu tak ta genitalna wręcz przeciwnie. oczywiscie mozna ją leczyć ale koniecznie pod kierunkiem lekarza. najskuteczniejszy jest napewno Heviran tylko lek moze być stosowany u kobiet w ciązy jedynie wtedy kiedy korzysci dla matki przewyższają ryzyko szkodliwego działania na płód.
z tym nie ma zartów.
 
dziewczyny mają rację z takimi niewiadomymi krostkami najlepiej od razu udac się do lekarza, jeśli to opryszczka lekarz zapewne przepisze ci leki przeciwwirusowe bezpieczne w ciąży w końcu nie wstyd zapytać bo chodzi o dobro maluszka :) a czy miałaś wcześniej opryszczkę wargową?
 
reklama
Do zakażenia HSV-2 dochodzi pomiędzy 14 a 29 rokiem życia (16-29% populacji po okresie pokwitania ma swoiste przeciwciała). Szacuje się, że średnio ponad 20% kobiet w ciąży na świecie jest zakażonych HSV, a u ok. 2% do zakażenia dochodzi w trakcie ciąży, co jest szczególnie niebezpieczną sytuacją dla płodu i noworodka.
cytat za: Bezopryszczki.pl - Opryszczka narządów płciowych - Żródła zakażenia

jak widać odsetek kobiet w ciąży które chorują na opryszczkę jest ogromny... mnie to przeraża.. a przecież wystarczy tylko wykonać badanie krwi na obecność wirusa i działać zanim zajdzie się w ciążę..
 
Do góry