reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

opryszczka w ciąży

w końcu lekarza nie wstyd zapytać o to badanie a tu chodzi w końcu o zdrowie naszego dziecka :) pytając i rozmawiając na ten temat pokazujemy że jesteśmy odpowiedzialne boli mnie jak ktoś woli ukryć jakąś chorobę i potem martwić się o zdrowie dziecka niż się przełamać i spytać
 
reklama
opryszczkę w ciąży można leczyć normalnie acyklovirem czyli między innymi Heviranem. oczywiscie wcześniej trzeba się skonsultować z lekarzem. generalnie opryszczka wargowa nie jest tak niebezpieczna w ciaży jak opryszczka genitalna ale trzeba pamiętać i ja tu sie dowiedziałam o tym Bezopryszczki.pl - Opryszczka narządów płciowych że opryszczka wargowe może przyczynić sie do powstania opryszczki genitalnej. i dla mnie to jest przerażajace..
 
nie macie wrażenia, że dlatego tak mało słyszy się o opryszczce genitalnej w ciąży bo kobiety poprostu się tego wstydzą... smutne to trochę bo najbardziej cierpi na tym dziecko a przecież można się skutecznie leczyć również w błogosławionym stanie :)
 
masz rację większość z nas uważa że opryszczka płciowa wynika z niskiego poziomu higieny a to przecież nie prawda :( opryszczka to wirus i wszyscy mamy równe szanse żeby go złapać
 
Ano ja mam opryszczke na ustach jestem w 37 tc, jak zadzwoniłam do mojego ginekologa, to powiedział, że najważniejsze, że nie jest to ta narządów:) a tak to spokojnie tylko mogę sobie jakieś maści zaaplikować:) (ale ja leczę się domowymi sposobami miód, spirytus, woda utleniona, czosnek, jem też banany i w ciągu 4 dni zrobił mi się już strupek). Powiedział tez, że jak już urodzę i po karmieniu to powinnam zaaplikować sobie Heviran, by się nie odnawiało przez jakiś czas:)
Dodam, że mam to świństwo już kilka lat, a wykwity miałam może z 5 razy w tym 3 na nosie i teraz 2 raz na wardze:(
Musze to szybko wyleczyć, bo jak urodze to sobie nie wyobrażam nie pocałować mojej Kruszynki:)
Mam do Was tylko pytanko, bo zapomniałam ginekologa zapytać, czy może mi to teraz przejść na narządy?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź:)
 
Mnie juz drugi raz w ciazy ( zawsze przy okazji przeziebienia) dopadla oprycha wargowa.za pierwszym razem byla pod nosem a teraz wykwitla na ustach,mecze sie z nia od pamietam.ale zawsze mam ja na ustach lub pod nosem.
TAMMA z tego co mi sie wydaje to samo raczej ci nie przejdzie na narzady chyba ze dotykajac tej na ustach sama przeniesiesz ja na narzady np palce.Ja zawsze jak nakladam masc lub niechcacy dotkne oprychy od razu lece do lazieki porzadnie umyc rece wlasnie po to aby nie przeniesc jej inne miejsce na ciele.
 
bardzo dobrze robisz najwazniejsze to higiena oddzielny ręcznik, częste mycie rąk no i pilnowanie żeby nie przenieść sobie opryszczki na rękach np. do oka
 
właśnie, ponoć opryszczka może spowodować ślepotę jak przeniesie się na oko...
zresztą szkoda, że tak mało się mówi o tym naprawdę groźnym wirusie..
 
mnie na tą opryszczkę na wargach zawsze pomaga czosnek:) Daj znać co Ci lekrz powiedział:- mam andziję,z ę wsyztsko bedzie ok:)
 
reklama
sporo osób o tym czosnku pisze ale ja nie sądzę aby on pomógł walczyć z wirusem. owszem zawiera witaminy więc pomaga wzmocnić organizm a dzięki temu rzadziej chorować na opryszczkę ale chyba nie osłabia wirusa...
 
Do góry