reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

piersi w ciąży

Angelika24l

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
1 Marzec 2010
Postów
40
Może to troszke dziwne ze o tym pisze,ale jestem w 5 miesiąca ciąży i dziwi mnie fakt ze moje piersi wogole się nie powiększają:-)przed ciązą nosiałam roz 75A i w dalszym ciągu mam ten sam roz,z tego co mi wiadomo to piersi rosną w ciąży i to nie ktorym kobietom sporo!znam dziewczyne co miala malutkie a w ciąży?uzyskała roz C!Czy ktoraś z Was miała lu ma podobną sytuacje?:-D
 
reklama
Na to nie ma reguły, jednym więcej urośnie u innych mniej-może u Ciebie też się powiększyło ale w nieznacznym stopniu i możesz tego nie widzieć.Za to jak urodzisz i będzięsz karmić to napewno Twoje piersi będą większe bo wypełnią się mlekiem:)
 
Niestety ale tak jak napisała Nina nie zawsze w ciąży piersi rosną znacznie, niekiedy jest to ledwo widoczna zmiana.
Wiem sama po sobie, przed ciążą nosiłam małe B 70, teraz jedyne co się u mnie zmieniło to obwód i to że piersi stały się pełniejsze, w staniku C bym się utopiła niestety, za to np mojej szwagierce urosły chyba trzy krotnie, i to już w 3 mc, teraz niestety narzeka na nie bo stały się obwisłe i po prostu brzydkie.
To prawda że podczas karmienia piersi również się powiększają, gromadzi się w nich mleko ale też trzeba o nie dbać bo można się nabawić rozstępów, generalnie to sprawa indywidualna ale ja całe życie marzyłam o dużych ładnych piersiach i nawet ciąża mi nie pomogła:zawstydzona/y:
 
;)ja tez myslałam ze mi urosną.Moja mam zawsze mi mowila zobaczysz bedziesz w ciazy to bedziesz miała duze piersi:)a tu jak byly male tak są.Oczywiscie nie jest to dla mnie az tak istotne;)ale nie ukrywam ze się zdiwilam hehe.
 
A ja z 75B skoczyłam na 80D, do karmienia zaś kupiłam staniki o rozmiarze 75E z założeniem, że obwód się zmniejszy, a miseczka się powiększy (mam lekki luz)

i wiecie co? Niby ten biust ładny, taki pełny... ale strasznie mnie wkurza:wściekła/y:

no bo jak się nachylam (nago) to biust dotyka mojego ogromnego brzucha i jest to uczucie bardzo niekomfortowe. Już od połowy ciąży zakładam na noc tzw.staniki bezszwowe.
Mało tego, to mam teraz hopla na punkcie dbałości o biust i mocno inwestuję w nowe staniki, żeby tylko nie mieć zwisów po ciąży...:baffled:

Tak wiec nie ma co ubolewać, że cycek nie urósł w ciąży... może to lepiej...;-)
 
Wedlug mnie to piersi rosna,jezeli rosniemy tez MY :-)
A jezeli kobieta w ciazy przytyje tylko tyle co brzuch i dziecko to z jakiej racji maja piersi rosnac?? wtedy to dopiero po porodzie robia sie balony...wiadomo.
Ja tam z 80 C skoczylam na 85 D...a przytylam 15 kilo...flaczkow nie mam,moze dlatego,ze powiekszyly sie nieznacznie.A po drugie do 'flaczkow' nie przyczynia sie tylko ciaza,ale karmienie piersia rowniez.
 
Ja jestem w 32 tyg ciąży i u mnie bez zmian, 75 A, może obwód się troszke powiększył ale piersiatka pozostały takie same maluśkie. Z tego co piszecie to jednyny plus że nie musze się martwić że będę miała zwisy;-) ale mogłyby być troszkę większe:-) wystarczy że brzuch przeszkadza przy schylaniu;-)
 
Wedlug mnie to piersi rosna,jezeli rosniemy tez MY :-)
A jezeli kobieta w ciazy przytyje tylko tyle co brzuch i dziecko to z jakiej racji maja piersi rosnac?? wtedy to dopiero po porodzie robia sie balony...wiadomo.
Ja tam z 80 C skoczylam na 85 D...a przytylam 15 kilo...flaczkow nie mam,moze dlatego,ze powiekszyly sie nieznacznie.A po drugie do 'flaczkow' nie przyczynia sie tylko ciaza,ale karmienie piersia rowniez.

Powiem wrecz ze tylko karmienie, u mnie po 3 dzieciach katastrofa. takze lepiej miec mniejsze
 
Angela - mi przy Karoli nic nie przybyło do mojego 80A/B teraz też mam taki rozmiar i raczej się nic nie zmieni a mleka przy Karoli miałam jak dla trojaczków :-D Za to po porodzie miałam na sali dziewczynę której z B zrobiło się E a miała za mało mleka i musiała zacząć dokarmiać :-p tak więc reguły nie ma a najważniejsze to żeby po porodzie się nie stresować bo to hamuje produkcję mleka :tak:
 
reklama
Sol miło czytać że nie ma się czym martwić, już wrzucam na luz i oby dzidziusiowi nie zabrakło mleczka z moich cytrynek.;-)
 
Do góry