reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

piersi w ciąży

Ja jestem w 32 tyg ciąży i u mnie bez zmian, 75 A, może obwód się troszke powiększył ale piersiatka pozostały takie same maluśkie. Z tego co piszecie to jednyny plus że nie musze się martwić że będę miała zwisy;-) ale mogłyby być troszkę większe:-) wystarczy że brzuch przeszkadza przy schylaniu;-)

No mi tez tylko obwód się zwiększyl a dalej mam roz A...szkoda:)
 
reklama
Ja wcale nie ubolewam nad tym, że mi biust nie urósł. Troszkę powiększył się obwód i teraz, o zgrozo!, noszę 85E. Zazdroszczę tym, które mają 75C na przyklad, bo duży biust to poprostu udręka
 
Hmmm chyba faktycznie to nie ma reguły, Mi w 4 miesiącu może nie urosły ale tak hmmm jakby nabrzmiały (jakieś takie pulchniejsze były ;D ), a teraz jestem na początku 6 miesiąca i moje piersi wróciły do 'normy' tzn. w takim sęsie że są takie jak były przed ciążą - czyli nie największe ...
Rozmiar stanika miałam 36/80, to jest 70A czy jakoś tak, i taki noszę cały czas.
... Nie wiem od czego to zależy, chyba też trochę od tego ile i jak szybko się tyje w ciąży, ja od początku ciąży dopiero kilka tygodni temu przytyłam 2 kilogramy ;)
Zobaczymy co będzie dalej ... hi hi
 
Ostatnia edycja:
... Nie wiem od czego to zależy, chyba też trochę od tego ile i jak szybko się tyje w ciąży, ja od początku ciąży dopiero kilka tygodni temu przytyłam 2 kilogramy ;)
Zobaczymy co będzie dalej ... hi hi

To chyba faktycznie prawda, bo ja jak narazie chudnę zamiast tyć, a biust bez zmian
 
To chyba faktycznie prawda, bo ja jak narazie chudnę zamiast tyć, a biust bez zmian

Ja przytyłam 17kg jak na razie, i jakoś moje piersi się zbytnio nie powiększyły tylko jak pisałam zrobiły się pełniejsze, tycie niema moim zdaniem nic do rzeczy, moja szwagierka przytyła chyba z 13 kg a cycki z B na chyba DD albo i większe...
 
Dziewczyny mi ani przy pierwszym dziecku ani teraz nie urosły miałam 75C i tylko obwód się zmienił,ale mimo że karmiłam 9mcy to i tak moje piersi były ładne a nie dwa obwisłe naleśniki więc głowa do góry a dzidziulek napewno się napije mleczka tak samo z małych jak i dużych;-)
 
Witam, zwracam się do Was ponieważ mam ogromne zmartwienie, kilka dni temu zauważyłam, ze moja lewa brodawka zrobiła się dużo twrdsza od prawej, czy to normalne ze podczas ciąży(jestem w 22tc) brodawki stają się twardsze. Zauważyć można to głównie podczas gdy moje sutki np pod wpływem chlodu stają się sterczące. Bardzo mnie to martwi, boję się że moze byc to nowotwór. Moja lewa pierś była zawsze trochę "bardziej":) Już od dawna miałam podwyzszony poziom prlaktyny i z tego powodu delikatne wycieki z piersi, z lewej zawsze więcej. Rok temu badałam moje piersi u onkologa z powodu wycieków i stwierdzono własnie zawyzony poziom prolaktyny, z reszta jak swierdził mój ginekolog właśnie z tego powodu z medycznego punktu widzenia nie miałam prawa zajsc z ciążę, a tu taka niespodzianka, przy pierwszej próbie zmajstrowaliśmy naszego synka Stasia który urodzi się w listopadzie. Czy Wy także zauważyłyście u siebie że brodawki stały się twardsze? Dodam tylko ze mój ginekolog od poczatku ciąży nie pofatygował się zeby zbadac moje piersi.
 
Witam, zwracam się do Was ponieważ mam ogromne zmartwienie, kilka dni temu zauważyłam, ze moja lewa brodawka zrobiła się dużo twrdsza od prawej, czy to normalne ze podczas ciąży(jestem w 22tc) brodawki stają się twardsze. Zauważyć można to głównie podczas gdy moje sutki np pod wpływem chlodu stają się sterczące. Bardzo mnie to martwi, boję się że moze byc to nowotwór. Moja lewa pierś była zawsze trochę "bardziej":) Już od dawna miałam podwyzszony poziom prlaktyny i z tego powodu delikatne wycieki z piersi, z lewej zawsze więcej. Rok temu badałam moje piersi u onkologa z powodu wycieków i stwierdzono własnie zawyzony poziom prolaktyny, z reszta jak swierdził mój ginekolog właśnie z tego powodu z medycznego punktu widzenia nie miałam prawa zajsc z ciążę, a tu taka niespodzianka, przy pierwszej próbie zmajstrowaliśmy naszego synka Stasia który urodzi się w listopadzie. Czy Wy także zauważyłyście u siebie że brodawki stały się twardsze? Dodam tylko ze mój ginekolog od poczatku ciąży nie pofatygował się zeby zbadac moje piersi.

ja mialam badane piersi tylko na samiutkim poczatku raz.
co do sutkow to moje byly normalne jak zawsze. nic w nich innego nie zauwazylam.
 
Oj dziewczyny ja bym się ogromnie cieszyła jeśli by mi biust nie urósł bo wcale tego nie potrzebowałam. Miałam 70D a na półmetku ciąży już 85F :no: Przytylam 6 kg z czego 4 to pewnie sam biust :-) Z tęsknota patrzę na mniejsze biusty :zawstydzona/y:
 
reklama
No to i ja dodam coś od siebie. Na początku ciąży miałam bardzo obolałe piersi i wtedy zauważyłam, że troszkę jakby urosły, ale zupełnie nie zmienił mi się rozmiar, stały się tylko jakby bardziej jędrne i pełniejsze. Zmienił mi się tylko obwód. Wcześniej małe 75B a teraz 80B. Od początku ciąży przytyłam niecałe 5 kg, z czego większość to brzuch i troszkę poszło w tyłek, piersi niestety nie zyskały... Przytoczę jeszcze historię mojej koleżanki, która od zawsze nosiła rozmiar A. Na początku 9 miesiąca ciąży powiedziała lekarzowi, że piersi jej w ogóle nie urosły i że martwi się, że nie będzie miała pokarmu. Lekarz powiedział jej, że nie ma się czym martwić. Piersi urosły jej chyba ze 2 tygodnie przed porodem i to wcale nie znacznie, do takiego pełniejszego B. A pokarmu miała tyle, że karmiła 9 miesięcy i przestała na własne życzenie... Tak więc naprawdę nie ma się czym martwić.... Jeśli chodzi o badanie piersi, to jestem w tej chwili na początku 36 tygodnia i żaden lekarz nie badał mi piersi. Co prawda jest to dla mnie dziwne, no ale niech im będzie. Teraz skupiam się na nadchodzącym porodzie :)
 
Do góry