reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

podwyższone CRP

Dziękuję, na pewno o to zapytam w czwartek. Czytając Twojego posta przypomniałam sobie, że jako dziecko miałam kiedyś podwyższone ASO, nawet brałam zastrzyki. Może historia się powtórzyła;-)
 
reklama
Witam dziewczynki :-)

ja tak jak i Wy mam problem z podwyzszonym crp :-(od 11 tygodnia mam podwyzszone crp właśnie na poczatku miałam grype to myślał gin ze od tego, potem zapalenie uszu do tego infekcja pęcherza co nawet w szpitalu byłam i wtedy po wyleczeniu stanu zapalnego na pęcherzu zaczelo spadać ale nie na długo bo zaraz potem wzrosło i znów do szpitala trafiłam zrobili mi wymaz z gardła, Aso, próby wątrobowe, mocz na posiew i usg nerek i wsezystko wyszlo ok, pobolewał mnie zab i wypuscili mnie przekonani ze to od zęba ale poszłam do dentysty i okazalo sie ze to tylko stan zapalny na dziaśle i dostałam płukanke na to Meridol, ale crp dalej jest na podwyzszonym poziomie bo tydzień temu wyniosło 19 :-( a w tej chwili nic mnie nie boli, dziasło zdrowe bo nie boli zeby też a to dalej jest podwyzszone i dlaczego???

przez ten czas dostałam mnustwo antybiotyków które jak widac nic nie pomogły za wiele i bardzo sie boje jak wpłynęły na moje dzieciatko

jak sądzicie co jeszcze mozna zbadac??
 
Ostatnia edycja:
a ja żyje od 5 lat z wysokim CRP bo mam zwyrodnienie w stawach. A CRP podnosi sie z byle czego próchnica zęba, lekki katar. Wystarczy najmniejszy niegroźny stan zapalny w organizmie i już leci do góry.


 
Witam, mam takie pytanie, dzisiaj odebrałam wyniki badań z laboratorium i niepokoi mnie wynik CRP. Ja mam 8,4 mg/l a podana norma to 0- 5. Z internetu dowiedziałam się, że prawdopodobnie chodzi o stan zapalny, jestem w 35 tygodniu i martwię się, czy nic się nie stanie mojemu dziecku a wizytę u lekarza mam dopiero za tydzień. Czy któraś z Was wie coś więcej na ten temat?

Witam:) Miałam ten sam problem co koleżanka powyżej:/ Również byłam w 35 tygodniu ciąży i również pojawił się u mnie problem z wysokim CRP. Tak jak napisała koleżanka powyżej norma jest 0-5 ja niestety miałam wynik... 200!!:/ Miałam drgawki i wysoką 40 stopniową gorączkę mąż natychmiast zawiózł mnie do szpitala. Gdy usłyszałam wynik badań i tekst jednej z pielęgniarek " z tak wysokim CRP jeszcze w historii szpitala się nie spotkałam" myślałam że to będzie mój koniec panicznie bałam się o dziecko mimo że moje życie było bardziej zagrożone. Natychmiast podano mi steryd celeston na rozwój płuc maleństwa w razie porodu przedwczesnego i jakiś zastrzyk by infekcja nie dostała się do płodu.
Sądzę ze z jakimkolwiek podwyższonym CRP powinno się jak najszybciej zgłosić do lekarza.
Na szczęście ja dzisiaj cieszę się zdrową miesięczną córeczką:)
Pozdrowienia dla wszystkich przyszłych mam oraz mam:D
 
Do góry