reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

podwyższone CRP

Dona24

Początkująca w BB
Dołączył(a)
6 Styczeń 2010
Postów
20
Witam, mam takie pytanie, dzisiaj odebrałam wyniki badań z laboratorium i niepokoi mnie wynik CRP. Ja mam 8,4 mg/l a podana norma to 0- 5. Z internetu dowiedziałam się, że prawdopodobnie chodzi o stan zapalny, jestem w 35 tygodniu i martwię się, czy nic się nie stanie mojemu dziecku a wizytę u lekarza mam dopiero za tydzień. Czy któraś z Was wie coś więcej na ten temat?
 
reklama
Witam, mam takie pytanie, dzisiaj odebrałam wyniki badań z laboratorium i niepokoi mnie wynik CRP. Ja mam 8,4 mg/l a podana norma to 0- 5. Z internetu dowiedziałam się, że prawdopodobnie chodzi o stan zapalny, jestem w 35 tygodniu i martwię się, czy nic się nie stanie mojemu dziecku a wizytę u lekarza mam dopiero za tydzień. Czy któraś z Was wie coś więcej na ten temat?

CRP wskazuje jedynie na infekcję w organiźmie a nie miejsce jej występowania i jeśli nie udaje się znaleźć przyczyny,zazwyczaj podaje się antybiotyk - taki,który działa szeroko (np. jakiś duomox / augumentin)
Jak wygląda poziom leukocytów?Badanie moczu? Ząbki masz zdrowe?

Norma CRP jest do 10 mg/l wg mojego labolatorium (ciąża )- pamiętaj, że normy dla kobiet w ciąży wyglądają nieco inaczej a niestety labolatoria najczęściej podają granice norm bez względu na błogosławiony stan:tak:
 
Ostatnia edycja:
ja też mam podwyższone crp:wściekła/y: i też nie wiem dlaczego...pokazałam wynik ginowi i zbagatelizował to,mówiąc''może jakiś przeziębieniowy wirusik''...nie martwię się zatem...:tak:
aneciak, czy zuzia w końcu się pokaże???:-D:-D:-D czy zamierzacie się nie rozdzielać?
 
CRP wskazuje jedynie na infekcję w organiźmie a nie miejsce jej występowania i jeśli nie udaje się znaleźć przyczyny,zazwyczaj podaje się antybiotyk - taki,który działa szeroko (np. jakiś duomox / augumentin)
Jak wygląda poziom leukocytów?Badanie moczu? Ząbki masz zdrowe?

Norma CRP jest do 10 mg/l wg mojego labolatorium (ciąża )- pamiętaj, że normy dla kobiet w ciąży wyglądają nieco inaczej a niestety labolatoria najczęściej podają granice norm bez względu na błogosławiony stan:tak:

Zgadza się :tak: mi dżina nawet nie kazała robić tego badania, bo w ciąży moze ono nawet 3 x przekraczać normę i nie znaczy to wcale, że jest stan zapalny :tak:ot ciąża oszukuje odczyty ...:tak: dlatego też normy wszelkich badań dla cieżarnych są inne.
 
Też mam cały czas powyższone CRP. Lekarz powiedział że obawiać się trzeba jak jest ponad 10-krotnie podwyższone.
Miałam taki czas że miałam 160 (norma 5):szok:i wtedy niestety straciłam dziecko:-(
Dlatego na bieżąco kontroluję jego stan.
 
Zęby mam zdrowe ale bolą mnie stawy... Może to jest przyczyna... No ale moje 8 to rzeczywiście chyba niewielkie przekroczenie skoro to może się podwyższyć aż tak bardzo jak piszesz.
 
Ostatnia edycja:
miałam podwyższone CRP do 15 w czasie infekcji dróg moczowych. po jej wyleczeniu spadło do 0,9, więc chyba nie do końca jest tak, że w ciąży może być podwyższone bez przyczyny. czasem poprostu tej przyczyny tak łatwo nie da się znaleźć, ale moim zdaniem warto szukać.
pozdrawiam!
 
reklama
jeżeli bolą cię stawy to jest pewnie dlatego bardzo wysokie, ja mam problemy ze stawami i CRP mam zawsze wysokie a dodatkowo bardzo wysokie ASO. Może poproś lekarza o skierowanie na ASO i wtedy zobaczysz czy to od stawów czy też coś innego trzeba szukać.
 
Do góry