reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

połozenie płodu / kiedy sie zmienia na glowkowe/

Mój synuś ma położenia główkowe już od 22 tygodnia. Myślę, że to bardzo indywidualna sprawa. Równie dobrze moze mu się znudzić to siedzenie główką w dół :-)
w22gim tygodniu owszem,może mu sie znudzić jeszcze,bo ma jeszcze tyle miejsca,ze może sobie pofikać,ale potem już powinno sieustawic prawidlowo i już nie powinno mu sie to ułożenie do samego końca znudzić:-D:tak:,bo raczej nic już na to nie poradzi,że mus ie znudziło-ma ciasno jak cholera:-)
a w "poprzek"-bo tam jestesaniolkiem pytała,to poprostu ani główką w dół ,ani do góry tylko w poprzecznie:-D-główka z jednego boku brzuszka,nóżki z drugiego:-):tak:
 
reklama
to dziecko sie jeszcze tak miesci w poprzek??..... mi sie wydawalo ze to tak do pewnego momentu a pozniej nie daje rady sie tak ustawic.....

moje ostatnio lezalo na skos, noci z lewej glowka z prawej strony ale nadal pupcia w dol :)
 
Nadszedł sądny dzień... Ostatnia wizyta u lekarza decydująca o tym, jaki poród mnie czeka... Ciekawe, czy mały uparciuch dalej siedzi na pupie...
 
No i dalej siedzi na pupie. W piątek idę umówić się na cc.

Zdaza sie ze maluszek w dniu porodu jeszcze sie przekreci ;-)

Tak, wiem, ale przy pierwszej ciąży nie czeka się do terminu porodu, tylko robi się cc przed terminem (ale nie wcześniej niż w 38 tyg.). Poza tym przekręcenie się malucha tak późno zdarza się, ale bardzo rzadko. I nie chcę robić sobie nadziei, bo za każdym razem wychodzę z gabinetu lekarskiego rozczarowana. Już się z tym pogodziłam.
 
No i w przyszły czwartek, tj. 28 stycznia idę na zabieg. Dzisiaj lekarz dał mi skierowanie z dokładną datą i godziną.
 
Dziecko najczęściej ustawia się głową w dół ok 30 tyg(28-32), później szanse maleją. Przy pierwszej ciąży najpóźniej do 36 tyg dziecko powinno się prawidłowo ułożyć, przy kolejnych ciążach do 38-39tyg. Owszem cuda się zdarzają. Moja córeczka siedziała na pupie całą ciążę i nawet nie myślała o zmianie pozycji. Gdy dowiedziałam się o tym że konieczna będzie cesarka to byłam bardzo rozczarowana, bo bardzo chciałam rodzić sn. Ale cc przeszłam bardzo dobrze i szybko wróciłam do formy. Najważniejsze oby dzieciątko było zdrowe.
 
to dziecko sie jeszcze tak miesci w poprzek??..... mi sie wydawalo ze to tak do pewnego momentu a pozniej nie daje rady sie tak ustawic.....

moje ostatnio lezalo na skos, noci z lewej glowka z prawej strony ale nadal pupcia w dol :)
a bo nóżki ma podkulone,to się zmieści,nóżki przy samej buźce i czasem nawet ssie paluszek-od nogi:-D
Moj synek już główką wstawiony na samym dole,najwięcej ruchów czuję tu,gdzie żołądek-rozpycha sie nóżkami:tak:
 
reklama
podczas ostatniego usg dowiedziałam się.
że dzidziuś ułożony jest miednicowo :eek:

i szczerze mówiąc zmartwiłam się bo chciałabym urodzić naturalnie
lekarz mówi że w tym okresie ( to był 28tc) powinien się obrócić
i mam nadzieję że tak właśnie będzie
pozostaje mi tylko czekać na kolejne usg :-)
dodam tylko że teraz jestem w 32 tc
 
Do góry