reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

poród siłami natury czy cesarskie cięcie?

H

hmmm

Gość
Mam pytanie mam ciaze zagrozona i prawdopodobnie mam miec cesarke czy po niej zostana mi duze blizny ???jestem w 7miesiacu. a w 8 mam miec ces. :? [/list]
 
reklama
Cześć, ja również miałam cesarkę -już 9 lat temu. Cięcie to jest wykonywane tuż nad spojeniem łonowym, poziomo, na odcinku ok.11cm. Blizna blednie dość szybko (w zalezności od organizmu). U mnie jest prawie nie widoczna. Głowa do góry ! Nie jest tak źle!POWODZENIA, Barbara.
 
Moja koleżanka miała cesarkę 2 lata temu. Też mówi, że nacinali ją właściwie na linii włosów łonowych, więc nic nie widać.

Brzmi nieźle.

Życzę udanego rozwiązania.
 
Ja mialam cesarke 15 lat temu i uzywalam masc na blizny.Mozesz ja kupic w aptece.Jest bardzo skuteczna ale pod warunkiem ze uzywasz systematycznie.Blizny sie pieknie goja, polecam rowniez na rozstepy. :D
No i zycze powodzenia :D :D :D
 
hmmm pisze:
Mam pytanie mam ciaze zagrozona i prawdopodobnie mam miec cesarke czy po niej zostana mi duze blizny ???jestem w 7miesiacu. a w 8 mam miec ces. :? [/list]

Moja blizna jest we włosach. Prawie niewidoczna (CC 3lata temu).
'Tnący' lekarz pytał mi się czy chodzę w kostiumach 2-częściowych czy 1-częściowych. jak powiedziałam, ze w 2 to zdecydował, ze cięcie będzie nisko :).
Dlaczego masz w 8 mieć rozwiązaną ciążę?

ula
 
Dziewczyny!
Proszę Was o napisanie jak samopoczucie przed i po cesarce?jak to wszystko wygląda?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi!



 
Cześć Ewelinko. Ja miałam cesarkę 9 lat temu. Była to nagła decyzja , podyktowana zanikającym tętnem dziecka ( okręcenie pępowiną ). Także jeśli chodzi o wrażenia przed, to wolę tego stresu nie pamiętać ( ale to była wyjątkowa sytuacja ) .Operację miałam pod narkozą. Po wybudzeniu odczuwałam silny ból po cięciu. Na brzuchu położony miałam worek z piaskiem, który sprawiał, że szybciej obkurczała się macica.Poza tym odczuwałam niesamowitą pustkę, bo nie miałam kontaktu z dzieckiem. Wieczorem dopiero pokazano mi synka, a dostalam go do opieki i karmienia na drugą dobę. Ból po wykonanym cięciu nadal mocno dokuczał, ale świadomość, że musisz opiekować się swoim ukochanym maleństwem sprawiała, że szybko doszłam do siebie . Jeśli Ciebie czeka cesarka, to niczym się nie martw, wszystko będzie dobrze. Ten sposób przyjścia na świat dziecka jest dla niego bardziej bezpieczny. Czy wiesz już , że będziesz miała cesarkę ? Pozdrawiam , Barbara.
 
Cześć Basiu!
Dziękuję Ci za odpowiedź. Ja mam planowane cesarskie cięcie ze względu na wadę wzroku. Cesarkę będę miała 18 lutego i trochę się boję.
POZDRAWIAM.
 
Ewelinko , To wspaniale , że już za parę dni będziesz się cieszyć swoim maleństwem ! Cesarka to nic strasznego a i blizna pozostająca po niej dość szybko blednie i nie jest szpecąca. Jeśli chodzi o mnie , to brakowalo mi tylko mocno tych niewątpliwie niesamowitych przeżyć jakie przynosi normalny poród- tego dotyku dziecka tuż po narodzinach. Ale jeśli miała byś znieczulenie wewnątrzoponowe to nic Cię nie ominie. Zyczę Ci samych radosnych chwil w nadchodzących dniach... no i odezwij się jak urodzisz ! Pozdrawiam, Barbara :)
 
reklama
Dziękuję Ci Basiu za słowa otuchy.
Ja będę miała znieczulenie ogólne .
POZDRAWIAM CIĘ!!!
 
Do góry