reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Niemczech

reklama
Poród w Niemczech. Ja mam jeden za sobą i drugi w trybie Now. Nie wiem jak to wyglada w Polsce, ale w Niemczech oprócz tego, ze wybierasz szpital i położna to wszystko inne jest załatwione. Do szpitala bierzesz tylko swoje prywatne rzeczy, resztę daje szpital. Tzn pieluszki itp. Pózniej przez 4 lub 6 tyg przychodzi do domu położna i pomaga Ci w pierwszych dniach z maleństwem
 
Późno odpisuję ale rzadko zaglądam. Tak jak pisze Basia89 wybierasz szpital i położną. I tyle. W szpitalu wszystko ci się należy, na sali poporodowej leży się we dwie, każda sala ma łazienkę, w łazience są podkłady uzupełniane codziennie. Po porodzie jestes z dzieckiem ale jak np chcesz wziąść prysznic czy coś zawsze zostają z dzieckiem, mnie np pierwszej nocy pytała pielęgniarka czy wziąść ode mnie dziecko na noc czy dam radę sama. No i w sali oczywiście jest komoda do przebierania dziecka zaopatrzona. Pampersy chusteczki, dziecko ma ubranka od nich wiec potrzeba mieć swoje tyko na wyjście, a i kocyk czy różka tez nie trzeba mieć bo dzidziuś jest w takim śpiworku fajnym. Przynajmniej u nas w szpitalu w Gelsenkirchen tak było. No i oczywiście znieczulenie czy inne środki przeciwbólowe ci się należą. To tylko twój wybór czy chcesz wziąść. Mnie przy 5 cm kazali zdecydować czy chcę. Oczywiście wzięłam ale drugi raz się raczej nie zdecyduje. Miałam dużo komplikacji więc nie jestem przekonana. No ale chodzi o to ze dla każdego jest dostępne i nie robią problemu jeśli się chce go mieć. Chyba się rozpisalam :D
 
I zapomniałam napisać o położnej należy ci się 10 wizyt do skończonego 8 tyg, u mnie była na początku dwa razy w tygodniu a potem raz. Kąpie przebiera bada malucha. Pokazuje wszystko, oczywiście ciebie tez bada jeśli potrzebujesz.
 
Aneta_ck widzę ze obeznana:D ja dopiero na sali porodowej zostałam uświadomiona o tym ze nie mogę prosić o to wewnatrzoponowe bo mam tatuaż na pół pleców:( wiec trzeba to wiedzieć:D i może masz pomysł co oprócz tego znieczulenia warto sobie "zapodać" zeby mniej bolało:p co oferuja? Bo głupio mi pytać lekarza o takie rzeczy w 10 tyg:p
 
reklama
Wiesz co ja wiem ze można jeszcze czopki i kroplowke ale średnio pomagają. może na początku tak ale przy 7 cm to już raczej nie;) obeznana jestem z konieczności :D najpierw mi cztery dni poród wywolywali a potem rodziłam 18 h przeszły mi skurcze po znieczuleniu przy 10 cm rozwarcia, dziecko wyciągali próżniociągiem a po urodzeniu mały miał złe wyniki i był 6 dni w szpitalu. Więc byłam w szpitalu prawie dwa tyg i trochę się z tym wszystkim zaznajomilam. Mimo wszystko mam dobra opinię o szpitalu bo pomagali mi we wszystkim i wszystko było dostępne. Od pampersow soli fizjologicznej do przemy wania oczek, Wit D do maści na zaczerwieniona pupe. I karmić pomagali oczywiście, okłady na piersi dawali jak miałam nawał pokarmu,maść na sutki poranione, nakładki laktacyjne, wszystko na prawdę, wystarczyło do pielęgniarek iść i juz . Byłam w szoku ze tak jest.
 
Do góry