reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

problem zajscia w ciaze

Dołączył(a)
14 Kwiecień 2008
Postów
3
Nie wiem czy to normalne,ale juz od 7miesiecy staramy sie o malenstwo,i nic!!!!Co prawda nie liczymy kiedy sa dni plodne ,kochamy sie dosc czesto.W jaki sposob najlepiej obliczyc dni plodne i czy macie jakis sposob by pomoc zafasolkowaniu?Moj maz jest zalamany,tak bardzo chce dziecka.Slyszalam ze jesli za czesto sie kocha to plemniki sa slabsze,czy to prawda?
 
reklama
Witaj!Jeżeli mogę Ci coś poradzić to naprawdę weź to sobie do serca.Jeżeli będziecie on stop myśleli i mówili i wręcz zalamywali się tym że nie możesz zajść w ciąże to naprawdę nic z tego nie wyjdzie.Ja osobiście polecam wyluzowanie się ,nie streswanie się brakiem zapłodnienia i całkowite wyrzucenie tej myśli z głowy.Ponadto proszę nie jeść mięsa kurzego i pić dużo herbaty no i oczywiśćie sex,sex sex i jeszcze raz sex to naprawde działa.Powodzenia.Naprawde nastawienie psychiczne jest tu najważniejesze:):-)
 
Wiki dobrze słyszałas:tak:co za duzo to tez nie za zdrowo.Nie mam pojecia co wspolnego z zajsciem w ciaze ma herbata i mieso kurze ale zeczywiscie myslenie o dzidziusiu obsesyjnie nie pomaga.ja od siebie proponuje rutynowa wizyte u ginekologa.Zrobi USG,cytologie,podstawowe badanie krwi i moczu i bedzie wiadomo czy jestes zdrowa i fizycznie gotowa na dzidziusia.Powinnas tez juz zaczac łykac kwas foliowy,zalecaja spozywanie go ok 3 miesiecy przed planowanym zajsciem w ciaze.Powodzenia.
 
ja tez przychylam sie do wizyty u lekarza ponoc po 6 miesiacach powinno sie wybrac, do tego onie blokuj sie psychicznie tak jak napisaly dziewczyny. a do tego polecam jednak przeliczyc te dni plodne. ja zaszlam wlasnie w dni plodne. a co do herbaty... tez nie bardzo wiem o co chodzi ale wiem ze nie zaleca sie wiecej jak 4 planujac dzidzie jak i pozniej w czasie ciazy i karmienia;-) na pewno sie uda tylko spokojnie ;-)
 
zgadzam sie zdecydowanie w kwestii psychiki i myslenia ciagle o tym. ale trudno sie wyluzowac w takiej sytuacji nie robiac badan i nie upewniajac sie, ze wszystko jest w porzadku. przynajmniej ja pewnie bym nie umiala :) wiec tez polecam wycieczke do lekarza. a o co chodzi z tym dzialaniem miesa kurzego i herbaty? :)
 
To jakieś urban legend z tą herbatą, mięsem kurzym etc. Jeśli jesteś zdrowa i płodna, i Twój mąż też, to moim zdaniem 90% leży w psychice - ja zaszłam w ciażę, bez żadnych tajemnych zabiegów, ale też nie miałam "parcia" na ciążę - po prostu dopuszczałam taką możliwość, ale kompletnie nie planowałam, czy nie czyhałam na dni płodne, odpowiednie fazy księzyca, mięso kurze jem w normalnych dawkach, kawy piję znacznie więcej niż herbaty, której nie piję prawie wcale... i tak dalej. A odwiedziny u lekarza nie zaszkodzą, choćby po to, żeby się uspokoić, że wszystko od strony fizycznej jest OK i nie ma przeszkód w zajściu w ciążę
 
Wyjaśnieam o co chodzi z tym mięsem kurzym.Poprostu kurczaki są sztucznie tuczone.Mi gin zabronił jeść w dużych dawkach ponieważ jak już się uda mieć dzidziusia to żeby go przypadkiem nie uczulić.Ja sądze ,że to może być prawda,a co do herbaty to chodzi o to aby psychicznie zaprzątnąć sobie czymś głowę i nie myśleć non stop o zajściu w ciążę.Trzeba się wyluzować.
 
reklama
ja zaszlam wlasnie w dni plodne.
Ciężko by Ci było zajść w niepłodne;-):-D

Wiki !
Ja jem TYLKO mięso kurze i pije herbate litrami i obie ciąże zaszłam za 1 cyklem starań ! Jedno jest pewne nie wolno kochać sie codziennie bo plemniczki mogą być słabsze ( mój ginek uważa że najlepiej co 2 dni ) plemnik może przeżyć spokojnie 4 dni , a przy sprzyjających warunkach nawet 6 dni ! :szok: A reszta to dokładnie tak jak Ci pisze Mada 80 :tak:
Najnowesz badania dowodzą, że to że się kochać codziennie nie można, bo to osłaboa plemniki jest mitem. Właśnie należy, bo to stymuluje pracę jąder do wytwarzania plemników:tak:
 
Do góry