reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

skrocona szyjka macicy

Hej,

ja miałam przed wczesne skurcze. Krótka szyjka dobrze nie wróży :( na szczęście juz 31 tc. Oszczędzaj się ile możesz, najlepiej tylko do WC wstawaj. Powinnaś brać tabletki na skurcze. Ja brałam i donosiłam do 38 tc
 
reklama
Jak podczas pobytu w polsce poszlam do lekarza i tez sie okazalo, ze szyjka mi sie skraca i kazal sie oszczedzac...ale wiadomo urlop i chec odwiedzenia wszystkich...no ale Oliwia urodzila sie 3 dni po terminie i to jeszcze wywolywany porod mialam bo jej sie nie spieszylo na swiat....a co do boli no to niestety musisz to przecierpiec bo dziecko juz sie powoli zaczelo obnizac i dlatego uciska Ci na kosc lonowa...Zycze powodzenia i porodu w terminie:-):-):-)Mam nadzieje, ze troszke chociaz pomoglam...
 
kochana lez lez i jeszcze raz lez.ja miałam twardnienia nawet 60 razy dziennie(doktorka kazała liczyc)grozil mi poród przedwczesny(grozi nadal)lezałam przez 3 miesiace (tylko ubikacja) po 3 miesiacach doktorka stwierdzila ze nie robią szkód te twardnienia wiec moge czasem gdzies wyjsć.dokładnie 1 kwietnia bylam badana a potem 2!!dni póżniej!!bo plamiłam i co się okazalo?? (przeszłam się 2 razy na 3pietro i posiedziałam 20!!! minut u koleżanki)przez 2 dni szyjka z 3 cm zrobiła sie na cm i rozwarcie na opuszek. lekarz taki inny ze szpitala chciał krazek dac ale ja odmowilam bo doktorka stwierdziła ze nie trzeba. po nie całym tyg znowu kontrola i rozwarcie na 2cm. teraz mam zakaz wszystkiego i nakaz jedzenia na lezaco w łózkku bo nawet nie moge siadac!nic sie nie dzialo bo lezalam a jak tylko wstałam i minimalnie zaczełam chodzic to odrazu szyjka porodowa.wczesniej miałam ja na bok teraz mam ja utegowana juz tak jak ma byc chwile przed porodeem.lez lez lez i lez bo kazdy dzien wazny
 
Witam. Mieszkam w Anglii. Niedawno bylam na urlopie w Polsce i odwiedzilam swojego ginekologa ktory mnie prowadzil. Byla wtedy w 26 tygodniu ciazy, wszystko ladnie cacy na USG, kiedy wzial mnie na badanie ginekologiczne stwierdzil ze mam za krotka szyjke macicy, mialam 1,5cm a miala byc 3cm. Do tego dzidzus sie bardzo mocno wypycha (z jednej strony brzuch plaski a z drugiej gora). Lekarz przepisal nospe i kazal lezec i bardzo mocno sie oszczedzac, poniewaz to grozi przedwczesnym porodem (powiedzial ze dobrze by bylo jakby dotrzymala do 32-34 tygodnia ciazy). Rzekl ze jakbym zostala w Polsce to zrobilby podszycie, a jak wracam do Anglii to zebym zawiadomila o tym swojego lekarza. Wrocilam do Anglii (w koncu tu mieszkam, dom, narzeczony etc.), akurat mialam wizyte tu,powiedzialam o tej szyjce swojej MidWife a ta zrobila takie oczy ze zdziwienia - nie wcale dlatego ze szyjka za krotka tylko jaki prawem on zrobil te badanie jezeli nie krwawilam ani nie rodzilam! No masakra. Wyjasnila ze tu robia badanie ginekologiczne tylko jak kobieta krwawi lub juz rodzi... no coz... Nie wspomne juz o tym ze jak robila mi test krwi to bylo "is okey, absoluty" no a w Polsce wyszlo ze mam bardzo malo zelaza. Ehh troche sie rozpisalam, zmierzam do tego czy ktoras z Pan urodzila wczesniej dzieciaczka z powodu krotkiej szyjki macicy? Jezeli tak to w ktorym tyg. ciazy ?
Jestem teraz w 31 tyg ciazy. Bardzo boli mnie krocze (w zasadzie kosc - nie wiem jak to wytlumaczyc) i kosc ogonowa. Czasem wieczorem miewam skurcze, pokuje mnie przez chwile a pozniej znowu tak w odstepach 2-godzinnych.
Dziekuje za odpowiedzi.

Ach ta Anglia...

No cóż: odpoczywaj w pozycji leżącej ile wlezie. Masz dostęp do No-spy? Jak tak, to bierz 3x1tab plus dodatkowo magnez. Ponadto, skoro boli cię spojenie łonowe a masz krótką szyjkę to jak leżysz podkładaj sobie poduszki pod pupę. Wtedy dzidzia schodzi bardziej w stronę przepony i nie nadwyręża kości miednicy i szyjki- to rada mojego lekarza. Też miałam bóle spojenia i po takim leżakowaniu przeszły :-) A moja trochę skracająca się szyjka wyciągnęła się.

Czytałam na tym forum o dziewczynach, które przez ostatnie tygodnie ciąży chodziły nie dość, że z krótką szyjką, to jeszcze z rozwarciem i donosiły także nie martw się :-) Z resztę to już 31tc.
 
Witajcie:)

Do tej pory moja ciąża przebiegała prawidłowo, lecz miesiąc temu na wizycie lekarka stwierdziła że pomalutku zaczyna się skracać szyjka dostałam leki i miałam zacząć się oszczędzać i więcej odpoczywać.
Niestety od kilku dni zaczęły mi się bóle brzucha,powtarzające się i nie przechodzące po nospie, z szyjką więc teraz jest gorzej i muszę leżeć plackiem , bo się bardziej rozszerza , biorę luteinę i duphastobn, a w poniedziałek mam mieć założony pessar

Tak więc leżę i leżę , i mam nadzieję że zdążę do poniedziałku i że nic się nie stanie. Pessar się zamawia, trzeba sobie samemu go zakupić i dopiero w poniedziałek mi go przywiozą

czy któraś z was miała pessar?
 
Dzieki Wam za odpowiedzi :)
Boli caly czas ta kosc lonowa.
Dzisiaj mialam spotkanie z polozna to znowu wszystko OKAY ... jednakze powiedziala ze chyba mam infekcje (jak mocz badala) miala wyslac na badania i dac znac... Nastepna wizyta USG i lekarka 17 czerwca a poozna 25, zobaczymy co powiedza...
 
Do góry