reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sny w ciąży

PaulaC

Czerwcowa mama 2005
Dołączył(a)
3 Listopad 2004
Postów
2 154
Miasto
Kraków
Odkąd jestem w ciąży to miewam bardzo realistyczne sny.
Niestety nie zawsze przyjemne :(
Myślę, że to wina tych wszystkich emocji i hormonów.

Czy wam też zdarza się śnić tak, że ciężko odróżnić czy to jawa czy sen?
Co wam się śni?
 
reklama
cześć,
mi kilka razy śnił się poród - chyba jednak przeżywam to bardziej niż mi sie wydaje :) Ale za każdym razem było tak samo, jak poród się zaczynał to traciłam przytomność a jak się budziłam to już było po wszystkim :D
Poza tym coraz częściej miewam sny erotyczne, ale to pewnie dlatego, że mam zakaz na igraszki z mężem już od 2 miesięcy, a to dopiero połowa ciąży :(
Pozdrawiam
Giza
 
Ja mam bardzo realistyczne, kolorowe i niesamowite sny w ciazy. Zupelnie jak w dziecinstwie, tak bardzo wyrazne. Niektore sa naprawde piekne. Ostatnio mialam nawet pierwszy raz w zyciu sen animowany! Porod mi sie nie sni, dziecko tez rzadko. Mialam za to, niestety, serie okropnych koszmarow, jak najgorsze horrory w polaczeniu z filmami wojennymi, brrr. Ciekawym watkiem jest to, ze w tych koszmarach ja potrafilam sie dosc dobrze bronic, na przyklad dzgac napastnika nozem az padnie (bardzo realistyczne, z tryskajaca krwia i dziwekami), albo utopic w basenie wrogiego zlonierza (trzymalam mu glowe pod woda, dopoki sie nie upewnilam ze juz na pewno nie wyplynie). Takich snow, w ktorych to ja jestem agresywna i zabijam (choc zawsze w obronie wlasnej, na moje usprawiedliwienie) nie mialam wczesniej nigdy w zyciu. Czyzby to bylo przygotowanie do roli matki-wilczycy, obrnoczni malych?
Tak czy inaczej, ciesze sie ze sezon na koszmary juz sie skonczyl.
 
Witajcie dziewczynki!!!

Ja też miewam bardzo dziwne sny :o
Jakiś czas temu, kilka razy sniło mi się że paliłam papierosy będąc w ciąży, chociaż w rzeczywistości nie palę. Paliłam kiedyś ale od ponad dwóch lat wogóle nie mam na to ochoty :?
A wczoraj poraz pierwszy sniła mi się moja dzidzia, że się urodziła, ale pewnie dlatego że ostatnio nie daje mi spać w nocy tak mocno kopie i zasypiając ciągle o nim myślę.

CIEKAWE CO ZNACZĄ TAKIE SNY? Narazie nie śnił mi się poród, ale narzie się nie boję, może dlatego?
 
Zabawne mnie też śniło się że mam synka. Nawet dość dokładnie widziałam jak wygląda.

Podobnie jak Ty Aletko, nie boję się porodu i jak mi się śni to zawsze, że nie boli i przebiega "gładko".

Za to śniło mi się, że tracę dziecko- to było okropne i to jedyne o co się tak na prawdę boję.
Najważniejsze żeby z Dzidzią było wszystko dobrze,a poród i tak mnie nie ominie więc lepiej się do niego pozytywnie nastawić.
Czego życzę wszystkim przyszłym mamom :)
 
Poród nie śnił mi się jeszcze ani razu. Czasami śni mi się dzidzia i to zarówno chłopczyk, jak i dziewczynka. Więc nie mam się tu za bardzo czym kierować. Natomiast podobnie jak Gizie śnią mi się sny erotyczne. Ale my z mężem nie mamy żadnych zakazów, więc nie wiem skąd to się bierze. Muszę przyznać, że są bardzo realistyczne :oops:
 
Sny ponoć wyrażają coś czego pragniemy albo czego się obawiamy. Tak słyszłam.
Co do interpretacji snów, wydaje się, że powinno się to traktować z przymróżeniem oka. Choć pewne symbole coś oznaczają i czytając np. senniki dowiadujemy się ich znaczeń to w pewien sposób oddziaływujemy psychiką na to co może się stać i faktycznie się staje. Jest to jak stare przysłowie " wywoływanie wilka z lasu".
W moim przypadku kilka razy okazało się to skutecznie i nie zawsze w pozytywnie.
A będąc w ciązy miałam takie realne sny, że czasami byłam wystraszona ich naturalnością, że działo się to coś właśnie obok mnie a ja nie zawsze mogłam coś zrobić albo nie zgadzałam się z tym co zrobiłam.
A sny o porodzie i o dziecku to chyba najnormalniejsze w świecie. Każda z nas przeżywa to co się dzieje z naszym organizmem, jak rozwija się dziecko i czy prawidłowo. A później sam poród.
Ja w snach rodziłam raz na tydzień. Było to troszkę uciążliwe. Ale fajne.
Czy bałam się porodu?? Chyba jak każda z nas.
Z seksem tak samo...

Najważniejsze jest pozytywne myślenie!!!! I nie zwariować myśląc non stop o snach...
 
Ja odkąd jestem w ciąży miewam koszamry, męczę się w tych snach, przeżywam wiele emocji, zresztą dość niespokojnie śpię.
Raz śniło mi się, że miałam trojaczki (trzech chłopców) :shock:

I często śni mi się ostatnio moja kochana babcia, która już nie żyje, myślę, że ona z nieba czuwa nade mną i moim dzidziusiem :) .
 
Ja mialam bardzo dziwne sny na poczatku, bo jak jeszcze nie bylam w ciazy to jak mi sie snilo ze rodze to zawsze dostawalam miesiaczki w srodku nocy, a jak zaszlam to od dnia spodziewanej @ przez 2 tygodnie snilo mi sie ze jej wlasnie dostaje i cala brocze w krwi, budzilam sie zlana potem i az sprawdzalam czy rzeczywiscie krwawie :oops:. Pozniej mialam jeszcze jeden dziwny sen, a wlasciwie 3 jednej nocy najpierw snil mi sie osrodek pelen dzieci z zespolem downa, pozniej snilo mi sie ze mam malutkiego strasznie anemicznego i bardzo przywiazanego do mnie synka, ktory ciagle tylko wolal mama i mama, a trzeci sen byl z małą pyzatą i bardzo wesołą córeczką, wszystkim pokazującą z radością swoją bezzębną szczękę. Ten 3 sen był tak radosny że obudziłam się strasznie szczęśliwa, te sny były tak dziwne że je pamiętam już chyba ze 2 miesiące :shock:.Po za tym mam normalne sny jak przed ciążą.
 
reklama
witam,mnie często śni sie że już urodziłam Dzidzie,a co ciekawe to zawsze jest dziewczynka-mało tego ma kilka miesiecy i już potrafi mówić :wink: .Pozatym jest śliczna-tzn. widze ją dokładnie we śnie-potem niestety obraz zanika :cry: Często widze sie też we śnie z brzuszkiem,szczególnie gdy coś mi we śnie zagraża,wtedy widze go wyraźnie i próbuje go bronić.Zdażyło mi sie nawet kilka razy obudzić z płaczem czy krzykiem,a raz walnełam męza łokciem w głowe :lol: bo śniło mi sie że atakuje mnie wampir :twisted: ale to pewnie efekt ogladania serialu Anioł ciemności :) Wielu kolorowych snów zyczę no ispełnienia tych najpiękniejszych
 
Do góry