reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spirala w ciąży!!

Jak to za uchem? Ale nie dotykając do dziecka? Mówią, że zwykle wrasta w łożysko, albo najpierw rodzi się spiralkę a później dziecko (pewnie gdy zaszło się w ciążę, bo spiralka zaczęła wypadac - ale wtedy można ją wyjąć i na początku ciąży )
Spirala zaczepiła się za uchem dziecka, ale małej z tego powodu nic nie było urodziła się zdrowa
 
reklama
Multiload-Cu 375 - ciąża
Ciąża wewnątrzmaciczna: jeżeli w czasie stosowania wkładki wystąpi ciąża wewnątrzmaciczna należy postępować ściśle z poniższymi wskazówkami: do 12 tyg. ciąży wkładkę należy usunąć, jeżeli nitki są widoczne; powyżej 12 tyg. lub jeżeli nitki nie są widoczne, należy rozważyć ryzyko związane z utrzymaniem ciąży i zaproponować jedną z możliwości, mając jednak na uwadze, że ryzyko powikłań związane z przerwaniem ciąży wzrasta z wiekiem ciąży. Jeżeli kobieta z założoną wkładką zdecyduje się utrzymać ciążę, należy zadbać o opiekę prenatalną. Nieliczne doniesienia wskazują na wzrost przypadków septycznego poronienia u kobiet, które z wkładką antykoncepcyjną zaszły w ciążę. Septyczne poronienie niekiedy może być powikłane posocznicą, a niezwykle rzadko zejściem śmiertelnym. Jeżeli kobieta z wkładką decyduje się na utrzymanie ciąży należy ją stale obserwować i poinformować o konieczności natychmiastowego zawiadamiania lekarza o wszystkich objawach, takich jak: zespoły grypo-podobne, podwyższona temperatura ciała, skurcze i bóle podbrzusza, dyspareunia, krwawienia lub wydzielina z pochwy. Wkładka pozostawiona przez okres ciąży zostaje wydalona razem z łożyskiem i błonami w trakcie porodu. W przypadku wątpliwości należy ustalić lokalizację wkładki przy pomocy badania RTG lub USG. Jak dotąd nie wykazano ujemnego wpływu wkładki na przebieg porodu.
 
Mi się nie udało, dzisiaj w 16 Tc nie mogłam rano wyczuć tętna na detektorze - w szpitalu potwierdzili śmierć synka.. Jutro wynik covid, za 3 dni planowe przyjęcie, lub ostry dyżur jak zacznie się poród... Tydzień temu spiralka zrobiła krwiaka 2.5 cm i mówią że od niego... 😪
 
Ja tez zaszlam w wkladce jestem w 5 msc.i mam nadzieje ze bendzie db...ostatnio gdy bylam na wizicie spilara byla przy luzysku ale jestem dobrej mysli
 
Do góry