reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sposób na przyśpieszenie porodu???

mnie nie pomogly ani domowe ani medyczne sposoby przyspieszenia porodu i skonczylo sie cesarka. Tuż przed termnem próbwałam- myłam okna, podłogi, spacerowałam, kucałam i takie tam- nic to nie dalo. Poszłam do szpitala gdzie zdecydowano o indukcji porodu oksytocyną - pierwszą kroplówkę dostałam o godz 9.45, po dwóch godzinach rozwarcie zwiększyło się z 3 do 4 cm:eek: skurcze były mało odczuwalne. Po drugiej i trzeciej kroplówce skurcze nasiliły się były częstsze i bardziej bolesne ale rozwarcie- 5cm:szok: a jak poszlam pod pryznic okazalo sie ze skurcze staly sie rzadsze wiec podano mi czwarta kroplówke i kazano skakac na pilce. Ta ostatnia kroplówka sprawiła że skurcze mialam co 0,5-1 min, bolesne jak jasna chol.... no ale rozwarcie staneło na lekkich 7 cm. Skończyło się cesarką. Tak więc wszystko jest i tak regulowane przez naturę, jeśli zbliża się czas, kiedy dziecko wybiera sie na ten swiat i organizm kobiety jest do tego przygotowany wtedy te sposoby na przyspieszenie moze i zadzialaja, ale sa przypadki ze nie dziala nic mimo szcerych checi lekarzy, położnych i mamy:no:
 
reklama
Witam
We worek byłam na wizycie u mojego lekarza po badaniu okazało się że mam na 3 cm. rozwarcie :) i mogę w każdej chwili zacząć rodzić jak do soboty nie urodzę to mam przyjechać na KTG do szpitala i prawdopodobnie już tam zostanę i będę miała wywoływany poród :/
Mój lekarz śmiał się i mówił że teraz mogę iść przekopać ogródek :-0 aby akcja porodowa sie ruszyła ....
skurcze mam ale są nieregularne :/
Czy któraś z Was miała podobny przypadek ?
Czy jest jakiś sposób by przyśpieszyć poród abym nie miała wywoływany ??
 
hej kochane
u mnie podzial przyjemny seksik. Kochalismy sie z moim facetem a godzine po zaczely mi sie skurcze na 2 minuty co 2 minuty takze pojechalismy do szpitala gdzie mamy 40 minut drogi.balam sie ze nie zdaze:) Porod tez byl szybki bo tylko 5 godzin na szczescie. Takze polecam moj sposob:)
 
moze moj porod przebiegal tak szybko bo poprosilam o pepydyne w zastrzyku. I w ciagu 2 godzin z 1 cm zrobilo sie 8. ledwo zdazyli mnie przeiwesc na porodowke no i oczywiscie moj patner nie zdazyl towarzyszyc w tej niezwyklej chwili....3 Parcia i Kacoerek byl na swiecie...takze AliMamama racje. to zalezy od kobiety czy uda sie to szybko bez przyspieszania czy wywolywania . od jej anatomi no i oczywscie od tego tez jakie ma nastawienie do porodu. JMak bedziesz sie bac to dziala jak blokada.Tez sie balam bardzo iprzenosilam tydzien. wkoncu pomyslalam ze bedzie co ma byc, sei zrobilo to i trzeba urodzic i poszlo jak splatka...
 
Hmmm... Moja koleżanka usłyszała, że chodzenie po schodach. Kazała lekarzowi powtórzyć jeszcze raz, bo myślała, że się przesłyszała. Czy pomaga to nie wiem, bo znajjoma zaraz po tej wizycie trafiła na porodówkę.

Słyszałam też, że sex i w moim przypadku skończyło się na odejście czopu, ale na sam poród musiałam jeszcze długo, długo poczekać.

Pozdrawiam!
 
nie wiem co o tym mysleć ,sądzę ,że takie spodoby nie działąją...przynajmniej w moim przypadku nic nie zadzaiłalo ...dzidzia sama wybrałą sobie termin :)
 
U mnie nic nie pomogło na przyspieszenie porodu ...urodziłam 15 dni po terminie
robiłam wszystko co możliwe ....w końcu poszłam na wywołanie porodu a tam coś się kiepsko za to zabierali jak tak sobie odpoczęłam od wszystkiego zrelaksowałam to chyba się odblokowałam bo na drugi dzień przy badaniu miałam 3cm rozwarcia a poszłam z zerowym a potem poszło błyskawicznie i nawet nie zdążyli mi nic na wywołanie podać ani pęcherza przebić więc syn w "czepku rodzony" chyba czasem i małe odprężenie też może pomóc mi ciągle się wydawało że ja jeszcze rodzić nie mogę bo muszę zrobić "to" czy "tamto":sorry2:
 
podobno herbata z liści malin pomagała...
spróbowałam już o wszytskich pozostałych sposobach..
no i wypiłam 2 opakowania czyli 40 herbat i nic....:sorry:
nie wierzcie w takie sposoby, tylko po prostu czekajcie aż dziecko samo będzie chciało wyjść na świat...
moja urodziła się 2 tyg po terminie:-D
 
reklama
Hej dziewczyny jestem w 36 tygodniu ciąży teraz leżę w szpitalu bo wody mi odeszły ale skurczy brak leżę już 3 dzień co może mi pomoc na wywołanie skurczy ? Czy ciepły prysznic i lekkie podskakiwanie coś pomoże ?
 
reklama
Do góry